با ما همراه باشید

اخبار 4

صالحی امیری: رسانه‌ها در آستانه المپیک از حاشیه پرهیز کنند/ موزه ورزش ناشنوایان افتتاح می‌شود

منتشر شده

در

صالحی امیری: رسانه‌ها در آستانه المپیک از حاشیه پرهیز کنند/ موزه ورزش ناشنوایان افتتاح می‌شود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: پس از بازگشت کاروان کشتی ناشنوایان از مسابقات قهرمانی جهان ترکیه، افتخارات ورزش ناشنوایان در موزه ملی ورزش افنتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مراسم بدرقه تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان به مسابقات قهرمانی جهان افزود: مطمئن باشید بعد از بازگشت از مسابقات جهانی ترکیه برای بازدید از موزه ملی ورزش از شما قهرمانان دعوت به عمل خواهیم آورد تا بتوانیم تالار افتخارات فدراسیون ناشنوایان را افتتاح کنیم و به ملت بگوییم این جامعه بزرگ چه عزت هایی را برای کشور به ارمغان آورده است.
صالحی امیری خاطرنشان کرد: در پشت سکوت شما یک دریا سخن نهفته است و درس صداقت، نجابت و پاکی را به جامعه ارائه می دهد. ما باید این تفکر غلط را از ذهن همه پاک کنیم که اگر نگاه ما به این جامعه بزرگ ترحم آمیز باشد توهین است. ما برابر شما وظیفه داریم که حمایت های لازم را از شما به عمل آوریم.

صالحی امیری افزود: سال ۱۴۰۰ رویداد بزرگ المپیک را پیش رو داریم. تمام ظرفیت ورزش ایران برای این رویداد بسیج شده و من باید بگویم که به همان اندازه که المپیک مهم است مسابقات ناشنوایان نیز اهمیت زیادی دارد.

وی اضافه کرد: سعی می کنیم در تریبون های مختلف زبان شما باشیم. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و  ۵۲ فدراسیون دیگر در کنار شما قرار دارند.

صالحی امیری افزود: تلاش بر این است تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را برای ناشنوایان فراهم کنیم، چون اعتقاد دارم اگر این افراد زبان ندارند ما باید زبان آنها باشیم.
وی خاطرنشان کرد: یکی – دو سال است که این فدراسیون جهش پیدا کرده که این جهش باید سرعت بیشتری به خود بگیرد تا این ورزشکاران نیز همانند قهرمانان سایر رشته ها خوب بدرخشند.
صالحی امیری با اشاره به افزایش ۵ برابر پاداش ورزشکاران ناشنوا، گفت: باید با توجه و استخدام قهرمانان ناشنوا در ارگانها و سازمانهای مختلف قدردان زحمات آنها باشیم.

رییس کمیته ملی المپیک همچنین با آرزوی موفقیت برای کاروان المپیک ایران، خاطرنشان کرد: تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیونها بر این است تا تمام توان خود را برای موفقیت کاروان ایران در المپیک توکیو بگذارند و دل مردم را شاد کنند.

رییس کمیته ملی المپیک  گفت: هرکجا اسمی از ناشنوایان به میان می آید من در کنار شما خواهم بود و امیدوارم که در رویداد پیش رو با کسب موفقیت به کشور بازگردید.

وی همچنین در خصوص مثبت شدن دوپینگ یکی از ورزشکاران المپیکی نیز اظهار کرد: دوپینگ وی یک اشتباه سهوی بود که باید مراقبت های بیشتری صورت می گرفت تا شاهد از دست دادن سهمیه خود نباشیم.

صالحی امیری در پایان خطاب به رسانه ها، گفت: با توجه به این که در آستانه المپیک قرار داریم کاروان اعزامی نیاز به آرامش و ثبات دارد. از اصحاب رسانه این درخواست را دارم که در آستانه اعزام کاروان ایران به المپیک از حاشیه پرهیز کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها