با ما همراه باشید

اخبار 18

ضرورت اتخاذ روش‌های جایگزین در زمینه آموزش مدارس

منتشر شده

در

ضرورت اتخاذ روش‌های جایگزین در زمینه آموزش مدارس

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اظهار کرد: آیسسکو ضمن توصیه موکد به کشورهای درگیر ویروس کرونا، در خصوص تعلیق مناسبت‌ها و متوقف کردن آموزش در مدارس، آن‌ها را به اتخاذ روش‌های جایگزین دیگر در زمینه آموزش، در راستای محدود کردن انتشار این ویروس، فراخواند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا کریمی – دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران – مهمترین اقدامات این سازمان را برای کمک به کشورهای عضو جهت تداوم آموزش و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تشریح کرد.

وی با بیان اینکه سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (آیسسکو) همگام با سایر سازمان‌های بین المللی و در هماهنگی با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در موقعیت خطیرکنونی که انتشار ویروس کرونا آموزش رسمی مدارس را متوقف کرده است، اقدامات و ابتکارات جدیدی متناسب وضعیت موجود برای اطمینان از تداوم آموزش در مدارس و دانشگاه‌های کشورهای عضو به شیوه‌های جایگزین آموزش حضوری، به انجام رسانده است.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اظهار کرد: آیسسکو ضمن توصیه موکد به کشورهای درگیر ویروس کرونا، در خصوص تعلیق مناسبت‌ها و متوقف کردن آموزش در مدارس، آن‌ها را به اتخاذ روش‌های جایگزین دیگر در زمینه آموزش، در راستای محدود کردن انتشار این ویروس، فراخواند.

وی ادامه داد: سازمان آیسسکو در بیانیه‌ای به کشورهای عضو این سازمان هشدار داد که موثرترین و سریع‌ترین اقدامات را جهت پیشگیری از انتشار ویروس انجام دهند و کلاس‌های چهره به چهره را با گزینه‌های مناسب جایگزین کنند.

کریمی با بیان اینکه موسسات تحصیلی مختلف باید به صورت موقت تعطیل شوند، افزود: همزمان این سازمان تمایل کامل خود را جهت حمایت از تلاش کشورهای عضو اعلام کرد تا از دسترسی به تحصیل و تداوم فرآیند تدریس، در بهترین شرایط، اطمینان کامل حاصل کند.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: آیسسکو، به عنوان بخشی از تعهداتش برای حمایت از تلاش جهت مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا، شروع به ساخت کلیپ‌های ویدیوئی و اینفوگرافی در راستای کمک به افزایش آگاهی عمومی در رابطه با اهمیت و راه‌های مقابله با این همه‌گیری جهانی کرده است تا مردم بتوانند تحت این شرایط به کار و یادگیری ادامه دهند. در این آموزش‌های ویدیویی، ابتدا ویروس کرونا تعریف می‌شود و سپس تفاوت آن با آنفولانزای فصلی نشان داده شده وآنگاه اقدامات لازم برای محافظت در برابرهمه‌گیری شرح داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این سازمان در بخش دیگری از اقدامات خود در زمینه مبارزه با انتشار ویروس کرونا و در راستای ارتقاء پژوهش علمی در این زمینه، جایزه ویژه‌ای را برای اشخاص یا گروهی که بتوانند یک دارو یا واکسن موثر بر علیه کروناویروس (COVID-۱۹) تولید کنند، اختصاص داده است، تاکید کرد: سازمان آیسسکو به طور مداوم پیگیر پیامدهای انتشار ویروس کرونا بر شرایط آموزشی، علمی و فرهنگی در کشورهای عضو خواهد بود. در این راستا، این سازمان ضمن تاکید مجدد بر اعتماد به نفس کشورهای جهان برای غلبه بر این بحران و مهار پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و … با موثرترین راه‌ها، کشورهای عضو را در راستای تلاش‌های‌شان، به هر اندازه که ممکن است و در راستای تحولات آینده، حمایت می‌کند.

کریمی گفت: آیسسکو، همچنین در جهت تامین اهداف حمایت و کمک به مقامات ذیصلاح کشورهای عضو، تصمیم بر ایجاد مکانیزم‌های پاسخ فوری به شرایط اضطراری و تضمین ادامه آموزش گرفته است.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این سازمان با تاکید بر تقدم اهمیت همکاری و همبستگی میان کشورهای عضو و تمام ملل و مردم دنیا، خواستار اولویت‌بندی مصلحت بشریت در این شرایط می‌باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی خانه دیجیتال آیسسکو به عنوان ابتکار جدید این سازمان به منظور پشتیبانی تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای محدودکردن تاثیرات ویروس کرونا خبر داد و یادآور شد: آغاز مقدمات تهیه سالن‌های تخصصی در دفتر مرکزی سازمان برای سازماندهی ویدئوکنفرانس‌ها و پخش مطالب آموزشی، علمی و فرهنگی به نفع کشورهای عضو و نیز آغاز برنامه آماده‌سازی و آینده‌نگر برای مدیریت بحران در حوزه‌های صلاحیت خود به منظور قراردادن آن در اختیار مقامات ذیصلاح کشورهای عضو از دیگر اقداماتی است که سازمان آیسسکو در موقعیت بحرانی کنونی انجام داده است.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران همچنین افزود: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (آیسسکو) در ابتکار دیگری گروه‌های آسیب‌پذیر اجتماعی در مناطق روستایی و دورافتاده را مورد توجه قرار داده و برای تقویت سیستم‌های بهداشتی و جلوگیری از خطرات اپیدمی و نیز افزایش آگاهی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و سایر بیماری‌های همه‌گیر، از طریق توزیع کیت‌های آموزشی و بهداشتی اقدام کرده است.

کریمی همچنین از آغاز تهیه طرحی توسط این سازمان با هدف هماهنگی قوانین ملی با شرایط استثنایی و شرایط اضطراری برای حفظ هرچه بیشتر کارکرد تأسیسات عمومی و اطمینان از تداوم زندگی اجتماعی و اقتصادی خبر داد و بیان کرد: کارکنان سازمان مرکزی آیسسکو ۱۰درصد از حقوق ماه مارس خود را برای کمک به صندوق مبارزه با انتشار ویروس کرونا در کشور مغرب اختصاص داده‌اند. در واقع کارکنان این سازمان که از بیش از ۲۰ملیت مختلف هستند، با این اقدام خود همبستگی‌شان را با مردم کشور مقر سازمان، برای مبارزه با این بلای همه‌گیر نشان دادند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 18

۲۰ عنوان برنامه توسط بسیج فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد در هفته بسیج اجرا می‌شود

منتشر شده

در

توسط

۲۰ عنوان برنامه توسط بسیج فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد در هفته بسیج اجرا می‌شود

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ عنوان برنامه از سوی سازمان بسیج فرهنگیان استان در هفته بسیج اجرا می‌شود.

سرهنگ جاماسب بهمنیار در جمع خبرنگاران افزود: برگزاری یادواره های شهدای فرهنگی، دیدار با خانواده های معظم شهدای فرهنگی، نشست‌های بصیرتی و سیاسی، عطر افشانی گلزار شهدا از مهم‌ترین برنامه‌های هفته بسیج است.

وی اظهارکرد: همزمان با هفته بسیج از زندگینامه و وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسابقه کتبی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای کمک به نیازمندان کمک های مومنانه در قالب پویش لبخند رضایت نیز جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش ایسنا، بهمنیار بیان کرد: دو فضای آموزشی پیش ساخته نیز به دانش‌آموزان مناطق دیشموک و زیلایی اهدا می شود ۹هزارو۸۳۰ نفر از فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد عضو بسیج فرهنگیان هستند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 18

فاصله‌گذاری اجتماعی از همان ابتدای ورود کرونا به کشور آغاز شده است

منتشر شده

در

توسط

فاصله‌گذاری اجتماعی از همان ابتدای ورود کرونا به کشور آغاز شده است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با رد برخی اظهارنظرها مبنی بر تعلل و تاخیر دولت در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، تاکید کرد که مرحله اول این طرح با تعطیلی مدارس، دانشگاهها و تجمعات مذهبی، فرهنگی و ورزشی و ترغیب مردم به ماندن در خانه و آغاز طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، از همان ابتدای ورود بیماری به کشور اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا دکتر محمود واعظی روز سه شنبه در گفت‌وگویی با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت درخصوص مباحث شده در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت:‌ امروز در جلسه ستاد ملی کرونا گزارش‌ها و آمارهای امیدوارکننده‌ای از روند مدیریت اپیدمی کرونا ارائه شد. بحمدلله نظام بهداشت و درمان کشور با یاری همه‌جانبه سایر بخش‌های دولتی و حاکمیتی و همراهی بسیار خوب مردم، عملکرد بسیار خوبی را در مقابله با ویروس کرونا به ثبت رسانده و این مهم، علاوه بر تلاش شبانه‌روزی و فداکاری کادر درمانی و سایر دستگاههای دخیل در مدیریت بحران،‌ نتیجه سرمایه‌گذاری دولت در حوزه سلامت در سالهای گذشته بوده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه کرونا یک مسئله جهانی است و بهتر است قضاوتمان درباره عملکرد کشورمان در مقابله با آن را بر مبنای قیاس با کارنامه سایر کشورها استوار کنیم، افزود:‌ آنچه از آمارهای سازمان بهداشت جهانی از روند گسترش کرونا در کشورهای مختلف قابل فهم است، این است که بر خلاف کشورهای ایتالیا، اسپانیا و آمریکا که روند گسترش بیماری در آنها هنوز به شدت صعودی است ، در کشور ما روند ابتلا و شیوع به ثبات نسبی رسیده و این نشانه کارآمدی تصمیمات و سیاست‌های ایران در زمینه مقابله با کروناست.

واعظی تشخیص زودهنگام ورود بیماری به کشور را یکی از عوامل توفیق سیستم بهداشت و درمان ایران در مقابل کرونا برشمرد و اذعان داشت:‌ ایران دومین کشوری بود که وجود بیماری را تشخیص داد و خوشبختانه بدون تعلل و از همان ابتدا تدابیر کنترلی و درمانی خود را تحت عنوان مرحله اول فاصله‌گذاری با  تعطیلی مدارس، دانشگاهها و تجمعات مذهبی، فرهنگی و ورزشی و ترغیب مردم به مسافرت نرفتن و ماندن در خانه و طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به اجرا گذاشتیم که به اذعان متخصصان بهداشت و درمان، مهم‌ترین نقش را در کنترل اپیدمی در کشور داشته است.

وی افزود:‌ محصلان و دانشجویان و جوانان اگرچه مواجهه آسان‌تری با بیماری کووید 19 دارند اما جزء مهم‌ترین ناقل‌ها به شمار می‌روند و به همین دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاهها روند شیوع بیماری را به شکل قابل توجهی محدود کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ضمن رد برخی اظهارنظرها در خصوص تعلل دولت در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت:‌ بر خلاف تصور برخی، مرحله اول طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، از همان ابتدای ورود بیماری به کشور آغاز  و قدم به قدم با توجه به نظر متخصصان امر و مصوبات ستاد ملی کرونا، تکمیل یا تشدید شده است. در اقدامات کنترلی و مدیریتی،‌ دولت کاملا مطابق با نظرات متخصصان و مصوبات ستاد ملی عمل کرده و بر خلاف آنچه که عده‌ای سعی در القای آن دارند، هیچ تاخیر یا تعللی رخ نداده است. توفیق در کنترل بیماری نسبت به کشورهای دیگر،‌ نتیجه همین تدابیر و سیاست‌ها بوده و امیدواریم انشالله با ادامه این روند، هر چه زودتر به طور کامل بر بیماری فائق آئیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ امیدوارم گروههایی که در این شرایط بسیار سخت کمکی نمی‌کنند و به دنبال ایراد و انتقاد و مخالف‌خوانی هستند، حداقل برای این مدت که کشور با این ویروس منحوس مواجه است، به خاطر سلامت مردم تسویه حساب سیاسی را به تاخیر بیندازند.

انتهای پیام/

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 18

اندر مصائب نبود زیرساخت‌ها؛ فروش دام به دلال و آینده بدون گوشت

منتشر شده

در

توسط

اندر مصائب نبود زیرساخت‌ها؛ فروش دام به دلال و آینده بدون گوشت

ایسنا/خراسان جنوبی نبود و یا کمبود زیرساخت‌ها داد دامداران را در آورده است چراکه سرمایه‌گذاران و دامداران معتقدند برای تکمیل زنجیره تولید گام اول را آنان برداشته‌اند و اکنون باید به آنان کمک شود. دامداران معتقدند این روزها برای دامدار می‌گذرد، اما مشکل زمانی آغاز خواهد شد که چند ماه دیگر برای تهیه گوشت با مشکل مواجه شویم.

امیدشان بسته به دام‌هایشان است؛ دامی که زحمتش برای دامدار است و سودش برای واسطه. دام را پرورش می‌دهند به امید سود؛ اگرچه نهاده‌های دامی و خشکسالی دغدغه اصلی دامداران است، اما نبود کشتارگاه به رنج و سختی آنها اضافه کرده و همین مشکلات سبب شده است دامپروران تعدادی از گوسفندان را قبل از رسیدن به وزن مطلوب به فروش برسانند.

به گزارش ایسنا، نبود و یا کمبود زیرساخت‌ها داد دامداران را در آورده است چراکه سرمایه گذاران و دامداران معتقدند برای تکمیل زنجیره تولید گام اول را آنان برداشته‌اند و اکنون باید به آنان کمک شود. دامداران معتقدند این روزها برای دامدار می‌گذرد، اما مشکل زمانی آغاز خواهد شد که چند ماه دیگر برای تهیه گوشت با مشکل مواجه شویم.

دامداران مجبورند تعدادی از گوسفندان را که در واقع تمام دارایی آنان است، با قیمت پایین قبل از اینکه به پروار برسند، بفروشند؛ اگر این کار را نکنند دام‌ها روی دستشان می‌مانند. خراسان جنوبی با ظرفیت پرورش سه میلیون راس دام سبک و ۷۰ هزار راس دام سنگین نباید این وضعیتش باشد.

اندر مصائب نبود زیرساخت‌ها؛ فروش دام به دلال و آینده بدون گوشت

ذبح می‌کنیم چون نهاده نداریم

جواد غریبی، رییس اتحادیه دامداران خراسان جنوبی به ایسنا می‌گوید: باید فکری به خال زیرساخت‌های استان شود؛ تا چه زمانی قرار است این روند ادامه یابد.

وی افزود: وقتی قیمت در بازار آزاد به دست دلالان نرخ گذذری می‌شود؛ دیگر دادمدار باید چه کند؛ همین قیمت‌ها عرف باز می‌شود و دامدار سود نمی‌برد.

رئیس اتحادیه دامداران خراسان‌جنوبی بیان کرد: حقیقت این است که کمیاب و یا گران‌شدن علوفه باعث می‌شود دامدار کشتار و فروش زیر قیمت دام را سرلوحه کار خود کند؛ کاری که به ضرر اوست؛ تاکنون این اتفاق می‌افتد اما در ماه‌های آینده این امر ما را با کمبود گوشت و شیر مواجه خواهد کرد.

وی از افزایش ۴ برابری علوفه تولید داخل نسبت به سال گذشته خبر داد  و بیان کرد: قیمت ذرت علوفه‌ای سه برابر، قیمت کاه ۵ برابر و یونجه ۳ برابر افزایش یافته است و علاوه بر مشکل تأمین علوفه برای دام ما در حوزه تولید شیر نیز با مشکل رو به رو هستیم.

خیاط، یک سرمایه گذار در خراسان جنوبی نیز گفت: استارت اجرایی پروژه کشتارگاه دام از سال ۱۳۹۸ خورد و در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با سرمایه ۷۰ میلیارد تومانی توانسته‌ایم یکی از بزرگترین کشتارگاه‌های صنعتی شرق کشور را با ظرفیت ۵۰۰ راس دام سبک، ۵۰۰ راس دام سنگین و ۵۰ نفر شتر در خوسف راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: بارها خبر از بهره برداری این طرح بیان شده؛ طرحی که می‌تواند این روزها دردی از مردم را دوا کند همچنان تجهیزاتش خاک می‌خورد؛ این طرح آماده بهره‌برداری است اما حمایت مسئولین را می‌طلبد.

دامپزشکی می‌گوید: پروانه بهره برداری کشتارگاه توسط دامپزشکی صادر شده است، اما تا افتتاح کار دارد. این مشکل تنها برای پرورش دهندگان دام سبک و سنگین استان نیست بلکه شتر مرغداران استان هم درد نبود کشتارگاه را در سینه دارند.

اندر مصائب نبود زیرساخت‌ها؛ فروش دام به دلال و آینده بدون گوشت

و باز هم کاغذبازی‌های اداری 

عامری، سرمایه گذار دیگری است که قصد داشته یک کشتارگاه شترمرغ در استان بنا کند تا شترمرغ‌ها به شیوه غیر اصولی کشتار نشده و یا به استان‌های دیگر بدون سود فرستاده نشوند. در این راستا در تلاش است تا کشتارگاه تخصصی شترمرغ را بنا کند اما این سرمایه گذار هم درگیر کاغذبازی‌های اداری شده است.

خراسان جنوبی رتبه دوم پرورش شترمرغ را در کشور دارد، اما باز هم ماجرای نبود کشتارگاه تکرار می‌شود و اکنون ستاد اجرای فرمان امام(ره) پا به ‌میدان گذاشته‌ است. با اجرای تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) منعقد شده خراسان جنوبی به قطب منطقه‌ای شتر یا هاب پرورش شتر تبدیل می‌شود و قرار است اولین کشتارگاه تیپ ۴ نهبندان آغاز به کار کند.

با برداشتن چند گام دیگر، سنگی بزرگ از جلوی پای دامداران استان برداشته می‌شود، ظرفیتی که اگر راه اندازی شود هم نیاز استان و هم سایر استان‌ها را تامین می‌کند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها