با ما همراه باشید

اخبار 4

طرح تشکیلات خودگردان فلسطین برای مقابله با خشم مردمی: باید بحران را به غزه بکشانیم!

منتشر شده

در

طرح تشکیلات خودگردان فلسطین برای مقابله با خشم مردمی: باید بحران را به غزه بکشانیم!

تشکیلات خودگردان فلسطین همزمان با استفاده از راهکارهای معمول سرکوب در مقابله با خشم مردمی روبه‌فزونی علیه خود در پی ترور نزار بنات، فعال فلسطینی، در حال برنامه‌ریزی برای انتقال بحران خود به نوار غزه است و قصد دارد با ایجاد ناآرامی‌ها و اغتشاش‌هایی علیه جنبش حماس در نوار غزه و دستگاه‌های امنیتی آنجا، نگاه‌ها را از کرانه باختری به غزه معطوف کرده و خشم و نارضایتی را به سمت حماس برگرداند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الاخبار چاپ لبنان، پس از رسوایی قتل نزار بنات، فعال سیاسی فلسطینی به دست دستگاه‌های امنیتی فلسطین در کرانه باختری اشغالی، رهبران جنبش فتح اجرای طرحی فوق‌العاده را که شامل سطوح مختلف سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای است، جهت خروج از این بحران آغاز کردند، به این شکل که رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین رایزنی‌ها با دولت آمریکا برای پیشروی به سمت یک اقدام سیاسی و مذاکراتی با اشغالگران را افزایش داده و همزمان گام‌هایی در سطح رسانه‌ای برای چرخاندن نگاه‌ها از کرانه باختری به سمت نوار غزه آغاز شده‌اند، این گام‌ها با اتفاقاتی که حماس را تحریک کرده و ضامن تولید تصاویر سرکوب‌گرانه مشابه آنچه به تازگی در کرانه باختری در پی ترور بنات مشاهده شدند، برداشته می‌شوند.

طبق اطلاعاتی که روزنامه الاخبار از برخی منابع در جنبش فتح دارد، کمیته مرکزی جنبش فتح و برخی مسؤولان در رام‌الله به رهبران این جنبش در غزه دستور دادند، نوعی جنبش مردمی در داخل نوار غزه ایجاد کرده و در راستای تحریک جنبش حماس و دستگاه‌های امنیتی آنجا جهت واداشتن آنها به برخی اقدامات تلاش کنند که به تغییر طرف مورد غضب فلسطینی‌ها از تشکیلات به حماس منجر شوند.

به گفته این منابع در جنبش فتح و برخی کارمندان که حقوق خود را از تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله دریافت می‌کنند، آنها تهدید شدند در صورتی که در این حرکت جدیدی که فتح برای اجرای آن در چند روز آتی در غزه برنامه‌ریزی کرده، شرکت نکنند، حقوقشان قطع می‌شود، همچنین از آنها خواسته شده برای حمایت از تشکیلات خودگردان و دستگاه‌های امنیتی در کرانه باختری، ابتدا در برخی کمپین‌های مجازی از طریق صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی شرکت کنند.

طبق دستورالعمل‌هایی که فرماندهی تشکیلات برای نیروهای خود در نوار غزه ارسال کرده، آنها باید مردم را علیه حماس تحریک کرده و در مناطق مختلف تظاهرات‌های مردمی را در حمایت از جنبش فتح و مقابله با حمله بزرگی که از زمان ترور بنات علیه‌اش به راه افتاده، ترتیب دهند.

بر اساس همین دستورالعمل‌ها، رهبری فتح در نوار غزه از مسؤولان اقلیم‌ها و مراکز خواست فورا برای این حرکت آماده شده و همه نیروهای جنبش را تحت عنوان دفاع از آن بسیج کنند، همزمان نیز بر لزوم دستیابی به عکس‌هایی از سرکوب این تظاهرات توسط دستگاه‌های امنیتی غزه تاکید کرد.

این دستورات جدید خشم بسیاری از اعضای جنبش فتح را برانگیخته و آنها شاهد هستند که تشکیلات آنها را در مقابل حماس قرار می‌دهد که مشخصا پس از نبرد اخیر با دشمن بر محبوبیت آن افزوده شده است و از این منظر، آنها نگران هستند که فلسطینی‌ها اقدامات فتح در نوار غزه را مشکوک یافته و علیه مقاومت بدانند.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، برخی مسؤولان تشکیلات خودگردان فلسطین لیستی از ۳۰ پیشنهاد خود به دولت آمریکا جهت بهبود وضعیت اقتصادی فلسطینی‌ها و رسیدگی به شرایط معیشتی آنها و نیز پیشبرد روند مذاکراتی با طرف اشغالگر را ارائه کردند. تشکیلات این درخواست‌های خود را با فشار مردمی که با آن مواجه است و خشم سراسری علیه‌اش پس از قتل بنات در هفته گذشته توجیه کرد. از جمله این پیشنهادها افزایش تعداد مجوز کار برای فلسطینی‌ها در داخل خط سبز، صدور مجوز گردهمایی خانواده‌ها و سازماندهی ساخت‌وسازها در شهرک‌ها و روستاهای فلسطینی برای تامین رشد طبیعی جمعیت هستند. همچنین تشکیلات خودگردان تقویت صدور مجوزهایی برای بازدید گردشگران از موقیعت‌های توریستی در مناطق تحت کنترل خود و توسعه پروژه‌های گردشگری جدید از جمله گردشگری مذهبی در بخش‌هایی از کرانه باختری که تحت کنترل کامل اسرائیل است (منطقه ج) و در منطقه بحر المیت را خواستار شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها