با ما همراه باشید

اخبار 20

طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد

منتشر شده

در

طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد

زاکانی در دومین جلسه شورای شهرداران مناطق درباره آخرین اقدام های انجام شده در حوزه مدیریت پایتخت توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا،  علیرضا زاکانی شهردار تهران در دومین جلسه‌شورای شهرداران مناطق ۲۲ گانه پایتخت در تشریح برنامه مدیریت شهری برای بوستان های پایتخت با مساحت بالا گفت: ۹ بوستان در پایتخت داریم که از جمله آن ها می‌توان به شیران، کوهسار و یاس فاطمی اشاره کرد که از این ۹ بوستان یک بوستان عمیاتی شده و ۸ بوستان دیگر باقی مانده است.

زاکانی ادامه داد: در بخشی از برنامه ها بیان کردیم این موضوع وارد چرخه ای شود که مشارکت مجموعه های مختلفی را به خود بپذیرد زیرا به عنوان مثال بوستان یاس فاطمی مساحتی بالغ بر ۱۴۰۰ هکتار ، کوهسار بالغ بر ۵ هزار هکتار دارد و یکی از پروژه های بزرگ آینده به سرانجام رساندن همین ۸ بوستان است.

او با تاکید به این نکته که به دنبال کار دارای نقص نیستیم بیان کرد:با معاونت خدمات شهری صحبت شده تا زمینه همکاری دیگر بخش ها در این حوزه را فراهم کند.

شهردار تهران افزود:در حوزه مالی کلان پروژه تعریف کردیم تا زنجیره ای واحد داشته باشیم تا با شکل دهی شرکت ها، کارگزاری ها، تامین سرمایه، صندوق سرمایه قابل معامله در بورس، صندوق زمین و ساختمان و بازار گردانی به موفقیت دست پیدا کنیم.

زاکانی با اشاره به این مطلب که کارگروه بانک، بورس و تامین سرمایه خارجی در مدیریت شهری شکل گرفته است، گفت: ۳ جهت مشخص در حال دنبال است که در نهایت به ارتقا نظام مالی دست پیدا کنیم و در این زمینه ۴ کارگروه فعال و الگویی استخراج شده است تا بر اساس آن بتوانیم خرید های خود را درست انجام دهیم و باید تضمینی  برای اقدام های آتی مدیریت شهری و پروژه های مختلف در حال انجام فراهم شود که تمامی دوستان مکلف به کمک کردن هستند.

شهردار تهران افزود: همکاران موضوعات را به تفصیل دسته بندی کنند تا پس از آن تکالیف برای معاونت ها شکل بگیرد و در این زمینه باید در هر منطقه جلسه برگزار شود و موضوعات با معاونت های ما تطبیق داده شود و وظیفه معاونت های ما است که در مناطق حضور پیدا و در این زمینه کمک کنند.

زاکانی ادامه داد: ناظر به دانشگاه تهران طرح فریز شدن آن لغو و به ما ابلاغ شده است و وزارت راه نیز موضوع را دنبال می کند اما ناظر به طرح دانشگاه امیرکبیر هنوز اتفاقی جدیدی رخ نداده است.

او بیان کرد: در حوزه مطالبات کل دوستان باید سیستم خود را بازنگری کنند تا راهگشایی شود به عنوان مثال در بازنگری انجام شده در منطقه ۳ پروژه ای در آمد و احصا شد که از بانک شهر ۹ هزار میلیارد تومان مطالبه دارد و و باید تایید کنم ما در شهرداری تهران سالی ۱۳ هزار میلیارد تومان سود بانکی پرداخت می کنیم و این دست پروژه ها برای شهرداری در حال کنتور انداختن است.

شهردار تهران افزود: در بازه ای از زمان بحث تعطیلی مراکز هسته ای مطرح شد که برای باز کردن بحثی تازه در این زمینه فعالیت در بوستان گفت و گو مطرح شد که پیشنهاد از ابتدا مورد خنده قرار گرفت.

زاکانی ناظر به مشکلات پیرامون منطقه ۱۹ گفت: در برخی از مناطق فرصت هایی است که در ظاهر تهدید محسوب می شود اما در باطن به گونه ای فرصت است، از این دست فرصت ها می‌توان  به شن چاله منطقه ۱۸ با ۱۵۸ هکتار اشاره کرد  که امروز با عمق ۱۰۰ متر به عنوان فوق تهدید شناخته می‌شود که اگر خدایی نکرده رانش کند می‌تواند بخشی از شهر را ببلعد، یکی دیگر از این دست فرصت های شهری کوره های آجر پزی در منطقه ۱۹ است که باید به کلان پروژه تبدیل شود و روی این پروژه ها با کاربری معین ورود کرد و در قالب  نیازهای شهری فعالیت کرد که موضوعاتی از این دست می تواند با اولویت در کمیسیون ماده ۵ بررسی شود و آن قسمت از مشکلات  که نیاز به جلسه و گفت و گو دارد، جلسه آن تشکیل می شود.

او بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی مدعی بود ۶ هزار میلیارد از ما طلب دارد که پس از تشکیل کارگروه مالی در شهرداری مشخص شد ۱۰ درصد این عدد مطالبه است و الباقی هنوز معلوم نیست و این در حالی است که پیش از صدور حکم من، در حال گرفتن ملکی از شهرداری به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود .

زاکانی با اشاره به طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) در مناطق ۱۷،۱۸ بیان کرد: طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) ۸/۵ کیلومتر طول و عرض ۳۰ متر دارد که مساحت آن بالغ بر ۳۰ تا ۳۵ هکتار است.

او بیان کرد: در طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) به دنبال این هستیم طرحی ماندگار در مدیریت شهری از خود به جا بگذاریم تا کاربری های مختلف داشته باشد.

بنا براعلام سایت شهر، شهردار تهران افزود: در بخش نگهداشت پل های مکانیزه جمع بندی انجام شده و جمع بندی بر این شد تا پل های مکانیزه از سازمان حمل و نقل و ترافیک گرفته شود و مقدمات آن نیز در حال اجرا است.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها