با ما همراه باشید

اخبار 52

علی کفاشیان برای چه کسی لابی می‌کند؟

منتشر شده

در

علی کفاشیان برای چه کسی لابی می‌کند؟

«اگر شایعه زنگ‌زدن کفاشیان به رؤسای هیات‌ها برای لابی به نفع کاندیدای خاص صحت داشته باشد، آن کاندیدا، احتمالا کیومرث هاشمی است که می‌خواهد از تمام ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به ساختمان فدراسیون فوتبال استفاده کند.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «انتخابات فدراسیون فوتبال نزدیک است و حجم بسیاری از اخبار فوتبال در ایران این روزها حول همین محور می‌چرخد. بعد از بررسی صلاحیت‌ها، مشخص شده علی کریمی، کیومرث هاشمی، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و مصطفی آجورلو، چهار گزینه‌ای هستند که باید برای نشستن روی صندلی فدراسیون فوتبال با یکدیگر رقابت کنند. به‌ جز این چهار نفر، حیدر بهاروند، سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال هم یکی از کاندیداهای پست ریاست فدراسیون فوتبال بود که صلاحیتش تأیید نشده و نمی‌تواند در انتخابات پیش‌ رو نقشی داشته باشد.

با کناررفتن حیدر بهاروند به نظر می‌رسد معادلات برای ریاست به هم خورده است. او با شهاب عزیزی‌خادم وارد ائتلاف شده بود و هر کدام به نوبت، دیگری را به‌ عنوان نایب‌رئیس انتخاب کرده بودند. با رد صلاحیت بهاروند، به نظر می‌رسد شرایط برای عزیزی‌خادم هم پیچیده شده است؛ به‌ طوری که عده‌ای، رد صلاحیت بهاروند را به سود او و عده‌ای دیگر این موضوع را به ضرر عزیزی‌خادم می‌دانند.

اگرچه تا روز انتخابات یعنی دهم اسفند نمی‌توان نتیجه‌ای قطعی از انتخابات فدراسیون فوتبال گرفت ولی همین حالا جو رسانه‌ای به‌راه‌افتاده مشخص می‌کند علی کریمی به همراه کیومرث هاشمی وارد جدال پایاپایی شده‌اند. به این موضوع می‌توان از شایعه‌هایی که در رسانه‌ها در چند روز اخیر راه افتاده، پی برد. ولی از آن مهم‌تر، اتفاق دیگری رخ داده که حساسیت کار را دوچندان می‌کند؛ ورود علی کفاشیان به لابی به نفع یک گزینه خاص!

این مورد به‌ صورت رسمی به تأیید نرسیده، اما یکی، دو نفر درباره‌ آن حرف زده‌اند و اسم علی کفاشیان به میان آمده است؛ این که رئیس اسبق و نایب‌رئیس سابق فدراسیون فوتبال به رؤسای هیات‌ها زنگ می‌زند تا به نفع یک کاندیدای خاص لابی کند و آرا را به سبد او بیاورد. این ادعایی است که کاظم محمودی، سرپرست سابق تراکتور، دارد و می‌گوید: «‌شنیده‌ام آقای کفاشیان به بعضی از هیات‌ها زنگ می‌زند و می‌گوید به فلان گزینه رأی بدهید. این کارها خوب نیست و امیدوارم صحت نداشته نباشد. بگذارند خود اعضای مجمع تصمیم بگیرند. این باندبازی‌ها باید جایی تمام شود تا فوتبال نفس بکشد. هر عضو مجمع باید خودش عاقل و بالغ باشد و منتظر نمی‌ماند که دولت یا رؤسای سابق فدراسیون بگویند به چه کسی رأی بدهید.»

پیش از او اما امیر حاج‌رضایی، کارشناس برجسته حوزه فوتبال، در گفت‌وگو با رادیو، چنین موضوعی را بدون این که اسم کسی را بیاورد، مطرح کرد. او گفت: «‌گذشته برایم تاریک بوده است و نمی‌خواهم گذشته را به ۱۰ اسفند بچسبانم اما من را می‌ترساند. به این علت که در دوران گذشته نیز خیلی کارها کردند، لابی کردند، این و آن را دیدند تا هر چه می‌خواست بشود، اتفاق افتاد. خوش‌بین نیستم و فوتبال را یک ورزش سیاسی می‌دانم. بنابراین از نهادهای قدرتمند برای نشاندن آدم‌های مورد علاقه خود به صندلی ریاست فدراسیون فشارهایی وارد می‌شود.»

لابی‌کردن در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال امر چندان عجیبی نیست و کاندیداها با توجه به قدرت و نفوذی که دارند، می‌توانند از این موضوع به نفع خودشان سود ببرند. با این حال از آنجا که عملکرد فدراسیون فوتبال در دو ۱۰ سال اخیر در انتصاب یا انتخاب رؤسای هیات‌های فوتبال همواره با حرف‌وحدیث همراه بوده، الان این لابی به ضرر چهره‌های مستقلی مثل علی کریمی است؛ موضوعی که خداداد عزیزی هم در گفت‌وگو با فرهیختگان به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: «رأی فوتبالی‌ها اهمیت زیادی دارد که یکی مثل علی کریمی رئیس فدراسیون فوتبال شود. منتها خیلی‌ها می‌گویند چون در انتخابات این فدراسیون لابی حرف اول را می‌زند، او شانسی ندارد. انتخاب رئیس فدراسیون انتخاب رئیس‌جمهور نیست که عامه مردم بخواهند رأی بدهند که اگر این بحث بود، علی کریمی مثل آب‌خوردن رأی می‌آورد. الان تعدادی خاص در مجمع فدراسیون فوتبال رأی می‌دهند، اگر حدود صد نفر را در مجمع در نظر بگیریم، از این تعداد شاید ۱۰ درصد فوتبالی باشند و ۹۰ درصد غیر فوتبالی به‌ شمار ‌بروند. آن ۱۰ درصد هم شامل کاپیتان تیم‌های ملی یا مربی تیم ملی هستند و ۳۰ درصد را رئیس هیات‌ها که هیچ‌کدام فوتبالی نیستند، تشکیل می‌دهند و طبیعتا از خدایشان هم هست که علی کریمی انتخاب نشود. همین فوتبالی‌های خودمان هم بعضی‌هایشان حاضر نیستند به علی رأی بدهند، چون آنها هم تحت ‌تأثیر مدیران و رؤسای خود هستند و نگاه می‌کنند ببینند که آقای رئیس چه می‌گوید؛ بنابراین شانس علی خیلی کم است؛ چون او آدم خیلی سالمی است که اهل زدوبند، رابطه و خیلی چیزهای دیگر نیست.»

سؤالی که در این بین مطرح می‌شود، این است که اگر شایعه لابی علی کفاشیان صحت داشته باشد، او برای لابی به نفع کدام کاندیدا وارد گود شده است؟ برای رسیدن به پاسخ دقیق این پرسش، نیاز است تا یکی از رؤسای هیات‌ها پرده از این موضوع (اگر صحت داشته باشد) بردارد، ولی تا آن زمان می‌شود با نگاهی به نشانه‌های موجود به پاسخ تقریبی دراین‌باره رسید.

ابتدا باید به جدال روزهای اخیر تیم انتخاباتی کیومرث هاشمی با علی کریمی پرداخت؛ جایی که حتی شایعه شده آنها به علی کریمی پیشنهاد انصراف داده‌اند تا بعد به‌عنوان نایب‌رئیس اول تیم کیومرث هاشمی وارد فدارسیون فوتبال شود؛ خبری که با واکنش تند علی کریمی مواجه شده است. پس دوباره نیاز است به همان فرضیه اول رجوع کرد که این روزها جدال سختی بین علی کریمی و کیومرث هاشمی در راه رسیدن به صندلی فدراسیون فوتبال درگرفته است.

از طرفی، حملات اخیر علی کریمی به علی کفاشیان هم چندان بی‌دلیل نیست و می‌تواند پرده از سؤال موجود بردارد. علی کریمی در یک هفته اخیر دو بار به‌شدت علیه کفاشیان پست گذاشته است؛ یک بار او را تهدید کرده و نوشته «‌دعا کن که من به صندلی ریاست نرسم، وگرنه همه شما باید جواب پس بدهید. شک نکن آقای خوش‌خنده» مورد دوم هم در پاسخ به اظهار نظر علی کفاشیان بوده که گفته است: «{علی کریمی} اگر توانست مثل ما نتیجه بگیرد، هر چه بگویید درست است.» کریمی به این صحبت‌ها واکنش نشان داد و برای کفاشیان نوشت: «‌۱۲ سال فدراسیون دست شما بود، فقط دو صعود به جام جهانی!؟ به‌ جیب‌ زدن حق پخش بازی‌های جام جهانی هم جزء نتیجه‌های ‌شما حساب می‌شود!؟ مطمئنا به افراد دیگر هم ۱۲ سال فرصت بدهند و بگذارند کارشان را انجام دهند، بهتر عمل می‌کنند.»

جدال لفظی علی کریمی با علی کفاشیان بعد از آن رو به فزونی گذاشت که شایعه شد علی کفاشیان به نفع کیومرث هاشمی وارد گود شده است و به نظر می‌رسد اظهارات جنجالی جادوگر، واکنشی سریع به شایعات مطرح‌شده باشد. با کنار هم چیدن این موارد می‌توان به موضوع اصلی رسید؛ این که علی کفاشیان و کیومرث هاشمی سابقه همکاری با یکدیگر را داشته‌اند. پیش‌تر و زمانی که کیومرث هاشمی رئیس کمیته المپیک بود، علی کفاشیان عضوی از هیات اجرائی کمیته بود و ارتباط تقریبا خوبی با هم داشتند.

پس برای نتیجه‌گیری می‌توان به این موضوع رسید که اگر شایعه زنگ‌زدن کفاشیان به رؤسای هیات‌ها برای لابی به نفع کاندیدای خاص صحت داشته باشد، آن کاندیدا، احتمالا کیومرث هاشمی است که می‌خواهد از تمام ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به ساختمان فدراسیون فوتبال استفاده کند.»

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها