با ما همراه باشید

ورزشی

فدراسیون نگاه برابری به تیم های ملی دارد

منتشر شده

در

فدراسیون نگاه برابری به تیم های ملی دارد

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه در حال حاضر بر روی تقویت دفاع و ضدحمله تمرکز کردیم، گفت: برای اینکه روزی یک فوتبال هجومی و خوبی را به نمایش بگذاریم نیازمند تداوم اردوها و کار کردن بیشتر هستیم.

مریم ایراندوست در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اردوی تیم ملی که از ۲۷ تیر ماه در اصفهان آغاز شده، اظهارکرد: همانگونه که قبلا هم گفتم بازیکنان از نظر شرایط بدنی در شرایط خوبی نبودند به هر جهت وقفه طولانی مدتی را شاهد بودیم، سعی کردیم از اردوی قبل تمرکز خود را بر کارهای بدنسازی و تمرینات بدنی داشته باشیم تا بازیکنان را به آمادگی مطلوب برسانیم.

وی ادامه داد: هدفمان حضوری موفق در تورنمنت پیشرو در بنگلادش است، برگزاری دو بازی دوستانه با تیم های ملی آذربایجان و ترکیه در برنامه خواهیم داشت و تمام تلاش ما آماده کردن تیم برای حضوری موفق در مقدماتی جام ملت های آسیا است البته احتمال تغییر میزبان وجود دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با اشاره به همگروهی ایران با تیم‌های اردن و بنگلادش گفت: در این مرحله یک تیم از هر گروه به دور بعدی صعود می‌کند و اگر تیم ملی ایران از این دور صعود کند برای نخستین بار در تاریخ فوتبال زنان بزرگسال کشورمان خواهد بود که تیم ملی به دورنهایی رقابت‌های زنان آسیا راه پیدا می‌کند و تمام تلاش و هدف ما صعود به این مسابقات است.

وی در خصوص نحوه دعوت بازیکنان به اردوهای تیم ملی فوتبال بانوان اضافه کرد: از بدو شروع مجدد اردوهای تیم ملی سعی کردیم فضا برای حضور بازیکنان مستعدی که باشگاه‌ها و استان‌ها به ما معرفی می‌کنند باز باشد و بازیکنان بتوانند خود را در اردوها به ما نشان دهند و هیچ استعدادی سوخته نشود. در این مرحله از اردو نیز دو بازیکن جدید به ما اضافه شدند که مورد ارزیابی فنی قرار می‌گیرند و اگر عملکردشان خوب باشد در ادامه همراه ما خواهند بود.

وی با اشاره به زمان باقیمانده تا اعزام تیم به مسابقات و اعلام لیست نهایی تیم ملی خاطرنشان کرد: هنوز یک ماه و نیم زمان داریم و فکر می‌کنم در نزدیک ترین اردو به زمان اعزام نفرات مشخص شوند. با توجه به دو مسابقه تدارکاتی که در پیش داریم، طبیعی است که این بازیکنان تا پایان اردوها حضور داشته باشند و با توجه به اینکه لیگ هم تعطیل است فکر نمی‌کنم بازیکن دیگری اضافه شود.

ایراندوست اظهارکرد: در صورت صعود تیم ملی به دور بعدی بر اساس اعلام سازمان لیگ، لیگ بانوان از مهر ماه آغاز می شود، به طور حتم بازی‌های مهم را از نزدیک خواهم دید و بازیکنان را از نزدیک زیر نظر می‌گیرم تا بهترین بازیکنان حاضر در لیگ در تیم عضویت داشته باشند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال بانوان با توجه به تغییرات در مدیریت فدراسیون در آینده اظهارکرد: پس از تغییرات و تحولات فدراسیون شاهد تسریع در تشکیل تیم ملی بانوان بودیم. اهداف فدراسیون مشخص است، الان در اردوی هفتم هستیم و فدراسیون تمام امکانات را در اختیار تیم ملی بانوان قرار داده و نگاه برابر حتی فراتر به تیم ملی بانوان دارد، همان امکاناتی که برای صعود تیم ملی آقایان است در بخش بانوان نیز لحاظ می شود، شاهد پیگیری فدراسیون برای برگزاری اردوها و بازی‌های دوستانه هستیم.

وی با اشاره به خبری که در خصوص بازی دوستانه تیم ملی در ورزشگاه آزادی به بانوان داده بود، گفت: بازی در ورزشگاه آزادی دغدغه بانوان فوتبالیست و طرفداران فوتبال است و این موضوع از سوی رئیس و نایب‌رئیس بانوان فدراسیون در حال پیگیری است و این اتفاق در آینده نزدیک رخ دهد و اینها نوید روزهای خوش برای فوتبال بانوان ایران است.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در خصوص اینکه آیا تیم ملی بانوان تمرکز بیشتری روی سیستم دفاعی یا حمله دارد، تصریح کرد: از کی روش یاد گرفتیم با توجه به زمان کمی که در اختیار داریم و ارزیابی که از تیم داشتیم بر روی تمرینات و تقویت دفاع و ضدحمله تمرکز کنیم، با توجه به ظرفیت موجود فوتبال بانوان و با برنامه ریزی بلند مدت، در نظر داریم تیم را به سمتی ببریم که فوتبال هجومی و خوبی را بتوانیم به نمایش بگذاریم، البته این موضوع نیاز به تداوم اردوها و کار کردن بیشتر دارد.

وی در خصوص حضور بازیکنان لژیونر از جمله یکتایی دروازه بان تیم ملی که در ترکیه بازی می کند، یا دورگه های ایرانی در تیم ملی گفت: فعلا با همین بازیکنان تمرینات خود را در فاصله یک ماه و نیمی که فرصت داریم، ادامه می دهیم. با باشگاه ترکیه ای یکتایی نامه نگاری کردیم و با خودش صحبت کردیم، اما شرایط سختی است و نمی تواند در تمرینات حضور داشته باشند. بازیکنانی که در اردو هستند پا به پای هم تمرین می کنند تا زمان اعزام در اولویت هستند.

ایراندوست اضافه کرد: در خصوص بازیکنان دورگه فکر می کنم فضای بین المللی را باید در نظر گرفت و کمی اطلاعات خود را بالا ببریم و بعد انتقاد کنیم، چند بازیکن هستند که از رسانه ها به آنها می پردازند، به عنوان مثال بازیکنی که در تیم ملی فرانسه بازی کرده و یا از کشور دیگری، باید شرایطی برای حضور در تیم ملی داشته باشد و به این راحتی نیست و در برخی شرایط امکان این حضور اصلا نیست. در حال حاضر در تیم ملی بازیکنی داریم که ایرانی – امریکایی است که تمرین می کند و فعلا داشته هایمان همین است و بر روی آنها تمرکز می کینم.

به گزارش ایسنا، سمانه چهکندی (خراسان رضوی)، افسانه چترنور، شبنم بهشت، سارا ظهرابی‌نیا (کرمان)، کوثر عنبری، حدیث بساط شیر (ایلام)، زهره کودایی (خوزستان)، نرگس سبکتکین، هاجر دباغی، گلنوش خسروی، مریم رهیده، زهرا سربالی، فاطمه عادلی، مینا نافعی، انیس دشتیان (اصفهان)، غزاله بنی‌طالبی (چهارمحال و بختیاری)، فاطمه اردستانی، زهرا قنبری (تهران)، ثنا صادقی (کرمانشاه)، ملیکا محمدی (فارس)، زهره جلالی (کردستان)، الهام عبدالرحمان (آذربایجان غربی)، فاطمه امینه برازجانی، کوثر ایزدپناه (بوشهر)، ملیکا متولی، رها یزدانی (مازندران)، زهرا خواجوی، مرضیه نیکخواه (همدان) و بهناز طاهرخانی (قزوین)، ۲۸بازیکنان دعوت شده به این مرحله از اردوی تیم ملی فوتبال بانوان هستند که تا ۷ مردادماه اردوی خود را در مجموعه صفائیه مبارکه زیر نظر کادر فنی سپری خواهند کرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منتشر شده

در

توسط

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منچستریونایتد با رالف رانگنیک آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

 به نقل از استار، منچستریونایتد بعد از برکناری اوله گنار سولسشایر با رالف رانگنیک، مربی ۶۳ آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

البته قرار است همچنان “کریک” در دیدار برابر چلسی در روز یکشنبه روی نیمکت شیاطین سرخ بنشیند ولی از بازی بعد، رانگنیک سرمربی خواهد بود.

این مربی آلمانی در تیم‌هایی چون شالکه و لایپزیگ در بوندسلیگا کار کرده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

منتشر شده

در

توسط

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

فوتی رنکینگ از برگزاری دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده خبر داد.

 فوتی رنکینگ از انجام قرعه کشی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲ خبر داد جایی که دو تیم پرسپولیس و فولاد قهرمان های لیگ و جام حذفی دو سهمیه مستقیم ایران در این رقابت ها هستند.

استقلال و سپاهان نیز باید در پلی آف حاضر شوند و بر این اساس آبی های تهران با “بنی یاس امارات” دیدار می‌کند و سپاهان به دیدار “شارجه” خواهد رفت.

البته این در حالی است که هنوز حضور تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی نیست و کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی مجوز حرفه‌ای این تیم‌هاست.

همچنین نماینده‌های تاجیکستان، لبنان و کره شمالی در فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان حضور ندارند.

سیدبندی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا:

گلدان ۱: السد قطر، الهلال عربستان، پرسپولیس ایران، الجزیره امارات، الدحیل قطر
گلدان ۲: الفیصلی اردن، فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، الریان قطر، الشباب عربستان
گلدان ۳: پاختاکور ازبکستان، الوحدات اردن، بمبئی هند، آهال ترکمنستان، الجیش سوریه
گلدان ۴: نیروی هوایی عراق، برنده‌های پلی آف

برنامه دیدارهای پلی‌آف:

استقلال – بنی‌یاس (میزبان استقلال)

سپاهان – شارجه (میزبان سپاهان)

التعاون عربستان – الزوراء عراق

الغرافه قطر – (برنده الشرطه عراق و نماینده دوم ازبکستان)

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

منتشر شده

در

توسط

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

فدراسیون بسکتبال ایران، در اقدامی عجیب با دریافت جریمه نقدی از محمد جمشیدی محرومیت این بازیکن را بخشیده است که باعث ناراحتی باشگاه شیمیدر شده است و در این میان، باشگاهی که ضرر و خسارت دیده هیچ سودی از حکم کمیته انضباطی نبرده است.

 در ابتدای فصل نقل و انتقالات لیگ بسکتبال و پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های المپیک بود که محمد جمشیدی، ملی‌پوش نام آشنای بسکتبال ایران با عقد قرادادی یک ساله به تیم شیمیدر قم پیوست تا فصل جاری را به همراه این باشگاه خصوصی پشت سر بگذارد.

اما با ادامه فصل نقل و انتقالات و پیوستن مهران شاهین طبع به جمع شیمیدری‌ها، خبرهایی مبنی بر اختلاف میان جمشیدی و شاهین‌طبع مطرح و نهایتا هم با پیوستن جمشیدی به تیم شهرداری گرگان همراه شد.

البته با پیوستن جمشیدی به شهرداری گرگان، مسئولان باشگاه شیمیدر قم نسبت به این اقدام جمشیدی واکنش نشان داده و از این ملی‌پوش به کمیته انضباطی فدراسیون شکایت کردند تا اهالی این رشته شاهد یکی از عجیب‌ترین اتفاقات مدیریتی در چند سال اخیر بسکتبال باشند؛ موضوعی که طبق ادعای باشگاه شیمیدر، با تصمیم عجیب فدراسیون همراه شده است.

هنریک درغوکاسیان مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد به ایسنا گفت: “با پیشنهاد و وساطت فدراسیون، رای اول که دو ماه محرومیت، جریمه نقدی و عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر بود را قبول کردیم که رای صادر شد و گفتند این رای قطعی است. البته آقای جمشیدی می‌توانست اعتراض کند، اما از طرف فدراسیون به ما گفتند که در مورد این بحث به جمع بندی رسیده‌ایم و رای تغییر نمی‌کند. با شروع بازی‌ها ما در پخش زنده دیدیم ایشان بازی می‌کنند، در حالی که قرار بود خسارت ما را بدهد و رضایت باشگاه را جلب کند! از طرف فدراسیون گفتند که ما رای را عوض و محرومیت را کم کردیم. او ۲۰۰ میلیون جریمه شد که پول را به حساب فدراسیون واریز کرده است. نهایتا هم یک نامه عذرخواهی که ایشان به فدراسیون داده بود را به ما فرستادند تا موضوع تمام شود.”

به این ترتیب طبق ادعای مدیرعامل باشگاه شیمیدر قم، اگر محمد جمشیدی تخلفی انجام داده، ضرر آن به باشگاه شیمیدر بوده و این جریمه در صورت قانونی بودن نیز باید به حساب باشگاه واریز می‌شد، حال چرا فدراسیون این پول را خودش دریافت کرده است و بدون اطلاع به باشگاه شاکی محرومیت را بخشیده است، جای سوال دارد که به نظر رئیس فدراسیون باید در این مورد پاسخگو باشد.

مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد نیز به ایسنا گفت: “طبق قانون اگر ایشان در شبکه اجتماعی به ما تهمت دروغ گویی زده و اهانت کرده است، باید همانجا عذرخواهی کند چون قانون است. ایشان گفته‌اند باشگاه شیمیدر دروغ می‌گوید، پس باید رسما عذرخواهی کند. با این وجود نهایتا اتفاق مطرح شده افتاد و ۱۵۰ میلیون ایشان را جریمه کردند که ما اصلا نمی‌دانیم این جریمه چگونه تعیین شده است و از کجا آمد. دو ماه محرومیت او را هم برداشتند چون جریمه خودشان که ۲۰۰ میلیون بود را به حساب فدراسیون واریز کرده است. تنها یک نامه را بعد از ۱۲ روز به ما فرستادند که عذرخواهی ایشان است! اصلا چرا این جریمه و پول به حساب فدراسیون ریخته شده است؟ باید به حساب ما واریز شود چون باشگاه شیمدر متضرر شده است.”

در فضای کنونی ورزش کشور، ضعف حضور سازمان‌های خصوصی در این عرصه بسیار قابل لمس است، پس بسیار مهم است که هر فدراسیونی با مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی در حفظ سرمایه‌های موجود خود تلاش کند که به نظر می‌رسد، فدراسیون بسکتبال و مسئولانش از این موضوع غافل بوده است.

با توضیحات مسئولان باشگاه شیمیدر، اینطور به نظر می‌رسد که فدراسیون بسکتبال از شرایط موجود به صورت غیر اصولی برای برطرف کردن مشکلات مالی خود اقدام کرده است که جا دارد مسئولان مرتبط در این باره پاسخگوی سوال مطرح شده باشند. اینکه باشگاهی به دلیل حرکت غیر حرفه‌ای یک ورزشکار متضرر شود و فدراسیون از این شرایط به سود خود استفاده کند اقدامی غیر اصولی است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها