کد خبر : 4994
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵

فراخوان طراحی یادمان قطعه هنرمندان آرامستان اراک منتشر می‌شود

فراخوان طراحی یادمان قطعه هنرمندان آرامستان اراک منتشر می‌شود

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: طراحی یادمان قطعه هنرمندان آرامستان اراک فراخوان می شود. افشین حسینی نهم مردادماه در جلسه ساماندهی قطعه هنرمندان اراک با تاکید بر اینکه بر روی محوطه سازی و نصب المان ها در این قطعه بسیار حساس هستیم، اظهار کرد: اندیشه عمومی مایل است

فراخوان طراحی یادمان قطعه هنرمندان آرامستان اراک منتشر می‌شود

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: طراحی یادمان قطعه هنرمندان آرامستان اراک فراخوان می شود.

افشین حسینی نهم مردادماه در جلسه ساماندهی قطعه هنرمندان اراک با تاکید بر اینکه بر روی محوطه سازی و نصب المان ها در این قطعه بسیار حساس هستیم، اظهار کرد: اندیشه عمومی مایل است که المان ها مستقیما به موضوع مرتبط باشند، در حالی که المان های انتزاعی تر که فکر و اندیشه اجتماعی را درگیر کنند باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: باید اندیشه فرهنگی عموم و دید بصری را ارتقا بخشیم و انتظار این است که طرح های شرکت کننده در فراخوان ساماندهی قطعه هنرمندان آرامستان اراک، دارای پیچیدگی و عناصر زیبایی شناسی باشد.

حسینی تصریح کرد: باید به طراحان مسیر کار، هدف از ساماندهی و مطالبه اصلی را منتقل کرد تا کار براساس خواسته کارفرما(سازمان آرامستان شهرداری اراک) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش برود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه حیدری رییس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: طرح های مختلف برای ساماندهی قطعه ارائه شد، اما با توجه به اهمیت کار تصمیم بر این شد که طرح های بیشتری دریافت شود به همین دلیل فراخوان استانی در نظر گرفته شد.

وی گفت: در این راستا فراخوان طراحی یادمان و محوطه قطعه هنرمندان آرامستان اراک پیش بینی شده است و با تصویب این فراخوان در این جلسه ظرف یک هفته آینده فراخوان منتشر می شود و هنرمندان نیز ۱۵ روز فرصت دارند طرح های خود را ارسال کنند که پس از داوری بهترین طرح انتخاب و عملیاتی خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: اداره کل در چند طبقه بودن قبور دخالت و اظهار نظری نخواهد داشت بلکه صرفا به هنرمند بودن متوفی ورود می کند.

مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری اراک در این جلسه اظهار کرد: در خصوص ساماندهی قطعه مکاتباتی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی انجام شد.

مجید آدینه با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا نیز گزارشی به جا و به موقع را در این رابطه منتشر کرد، اظهار کرد: قطعه فعلی هنرمندان در آرامستان اراک ۲۵۰۰ متر مربع وسعت دارد و در نظر است با اختصاص زمین آرامستان جدید، قطعه ای به هنرمندان نیز اختصاص یابد و بهتر است در کنار طراحی یک المان برای قطعه فعلی، المانی برای قطعه جدید نیز در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه فروش قبر در این قطعه کاملا رایگان است و تنها مبلغ دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای ارائه خدمات دریافت می شود، گفت: برای زیباسازی و محوطه سازی قطعه می توان صندلی های متحدالشکل را در قطعه تعبیه کرد.

آدینه تصریح کرد: طبق قولی که در گزارش خبرگزاری ایسنا داده شد، مقرر بود که ظرف ۴۰ روز محوطه سازی آغاز شود که در این راستا قرارداد پیمانکار منعقد شده است.

وی با بیان اینکه سازمان آرامستان تمایل دارد که برای ساماندهی قطعه به صورت کامل از نظرات و ایده های اداره کل ارشاد و هنرمندان استفاده کند و حتی می توان ساماندهی قطعه را به اداره کل سپرد و سازمان آرامستان صرفا به بحث اجرا وارد می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری اراک خواهان تسریع در انجام فراخوان شد چراکه باید مصوبات لازم از سوی شورای شهر اخذ شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه روسای انجمن های سینمایی، خوشنویسی، موسیقی، مد و لباس و … نظرات خود را در خصوص ساماندهی این قطعه ارائه کردند.

این جلسه پیرو گزارش های مکتوب، تصویری و ویدئویی ایسنا با عناوین “در قطعه هنرمندان اراک کله پا نشوید!” و “قطعه هنرمندان انبار آرامستان” که ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰ توسط این خبرگزاری منتشر شد، برگزار شد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها