با ما همراه باشید

اخبار 7

فراخوان عمومی سمپوزیوم یکصدسال گردشگری

منتشر شده

در

فراخوان عمومی سمپوزیوم یکصدسال گردشگری

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران برای انجام مطالعات، گردآوری مستندات و تدوین یادداشت‌های علمی و تاریخی، به منظور آمادگی برای آغاز سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت‌ها و آسیب‌شناسی‌ سفر و گردشگری در سده ۱۴ دعوت به همکاری کرد.

به گزارش ایسنا، سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با محورهای «سفر و حمل و نقل»، «اقامت و مهمان‌نوازی»، «پذیرایی، غذا و نوشیدنی»، «جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری» و «خدمات مسافرتی و گردشگری»، در ۲۳ کار گروه تخصصی در راستای اهداف تعیین‌شده گام برداشته و به صورت آنلاین و حضوری در ۲۷ و ۲۸ مهرماه امسال برگزار می‌شود.

در این سمپوزیوم علاوه بر برگزاری نشست‌های علمی و گفتمانی، نمایشگاه و جشنواره‌های موضوعی نظیر ‌ فیلم و عکس و اسناد برحسب ضرورت و بر اساس چارچوب پیش‌بینی‌شده برپا می‌شود.

با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری و با تاکید بر ایفای نقش مسؤولانه شهروندان و هنرمندان در قبال یکصدسال فعالیت‌های گردشگری در ایران و مشارکت افراد و سازمان‌های مردم‌نهاد و جلب مشارکت مردم و هنرمندان و توجه ویژه به بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت و آسیب‌شناسی گردشگری ایران این سمپوزیوم برگزار می‌شود و از عموم ‌علاقه‌مندان و ‌فرهیختگان برای مشارکت در این راه دعوت شده است.

برگزارکنندگان این رویداد معتقدند مروری بر اولین‌های گردشگری ایران در سده اخیر نشان خواهد داد چه افراد، سازمان‌ها و نهادهایی به منظور معرفی و ترویج این سرزمین گام‌های مهمی برداشته‌اند و نقاط موفقیت و برجسته تاریخ یکصد سال اخیر گردشگری کشور به منصه ظهور گذاشته خواهد شد.

با توجه به این‌که این فراخوان جنبه عام داشته و مسابقه‌ای نیست، بنابراین برای ارج گذاشتن به همت علاقه‌مندانی که آثار خود را شامل عکس‌های قدیمی و جدید، فیلم و سند در اختیار این سمپوزیوم قرار خواهند داد به تناسب جوایز و لوح تقدیر اهدا و آثار دریافتی نیز پس از استفاده در نمایشگاه و ثبت آن در انتشارات (به نام صاحب اثر) برحسب درخواست به صاحب اثر مسترد و یا در صورت توافق در یکی از موزه‌ها، مرکز اسناد و گالری‌های کشور نگهداری می‌شود.

شـرایط ارسال اثر در بخش فیلم:

فیلم‌های ارسالی می‌توانند در قالب مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی باشند.

آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، با ذکر منبع و اجازه از منابع اصلی قابل استفاده خواهند بود.

کارگردان اثر (ارسال‌کننده)، صاحب و تهیه‌کننده اثر خواهد بود.

فیلم‌های ارسالی، می‌توانند تدوین شده باشند.

فیلم‌های متقاضی حضور در سمپوزیوم تا حجم ۵۰ مگابایت، از طریق سایت دریافت می‌شود و قابل بارگذاری است.

فیلم‌های متقاضی حضور در سمپوزیوم با حجم بالاتر از ۵۰ مگابایت، باید پس از ثبت‌نام در سایت سمپوزیوم و دریافت شناسه اثر، روی حامل DVD به دبیرخانه ارسال و تحویل شود.

ارسال اثر در بخش عکس و اسناد:

عکس‌ها می‌توانند قدیمی، جدید، رنگی یا سیاه و سفید بوده و ‌در هر نقطه‌ای ثبت و خلق شده‌ باشند.

عکس‌های تولیدی برای شرکت در این بخش می‌توانند به وسیله دوربین‌های حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای و یا تلفن همراه خلق شود.

عکاس (چنان‌چه عکس جدید باشد) باید فایل خام (raw) آثار تولیدی و ارسالی را نزد خود محفوظ داشته‌ باشد.

تمام عکس‌ها و اسنادی که صرفاً آرشیوی و متعلق به قدیم است باید به دقت اسکن شده و یا با هماهنگی دبیرخانه به صورت امانی در اختیار سمپوزیوم قرار گیرد.

ارسال عکس و سند در مرحله نخست از طریق سایت سمپوزیوم الزامی است و شرکت‌کننده باید شناسه ثبت اثر را دریافت کند.

عکس‌ها و اسناد می‌توانند با نرم‌افزارهای تلفن همراه تا جایی ویرایش شوند که سندیت اثر مخدوش نشود.

عکس‌ها و اسناد ارسالی باید دارای حجم حداکثر چهار مگابایت و فورمت JPEG باشند.

عکس‌ها و ‌اسناد ارسالی می‌توانند دارای لوگو، نوشته و تاریخ باشند.

شرکت در این فراخوان شامل محدودیت سنی نمی‌شود.

برگزارکننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی (تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و فضای مجازی) در زمان برگزاری سمپوزیوم و پس از آن نیز استفاده کند.

آثار (فیلم و عکس و سند) راه‌یافته و برگزیده، در طول مدت برگزاری سمپوزیوم و در فضاهای در اختیار آن، به نمایش عمومی درخواهند آمد.

شرکت‌کننده در سمپوزیوم به عنوان صاحب و مالک اثر شناخته می‌شود و مسؤولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده سمپوزیوم خارج است.

پس از داوری و انتخاب آثار و در صورت پذیرش اثر، سایز بزرگ و اصلی عکس و سند برای ارائه در نـمایشگاه از ارسال‌کننده درخواست می‌شود.

برگزارکننده حق استفاده از آثار ارسالی برای مصارف کاملاً فرهنگی را خواهد داشت و چنان‌چه منفعت مالی از این راه حاصل شود، طبق یک قرارداد رسمی حق‌الزحمه صاحب اثر به وی پرداخت خواهد ‌شد.

مهلت ارسال این آثار طبق اعلام سمپوزیوم از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ تعیین شده است، انتخاب و دواری آثار نیز از هفته دوم شهریورماه آغاز می‌شود و سمپوزیوم هم نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

نشانی برای ارسال آثار تهران، حبیب‌الهی، بلوار دکتر تیموری، پایین‌تر از میدان حسن حسینی، پلاک ۱۰، واحد سه، شماره تماس ۰۲۱۶۶۰۵۴۱۳۲ و پایگاه اینترنی برای دریافت اطلاعات بیشتر tourismsymposium.ir اعلام شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 7

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

منتشر شده

در

توسط

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که جنبش طالبان افغانستان از سال ۲۰۰۱ تاکنون به بالاترین سطح نظامی خود رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که مأموریت نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان در تاریخ ۳۱ اوت پایان می‌یابد.

وی در توجیه تصمیم خود برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در افغانستان در شرایطی که طالبان در مناطق قابل توجهی از کشور به پیشروی‌های زیادی دست یافته است، گفت که او نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستد.

وی خطاب به کسانی که خواهان ادامه حضور آمریکا در افغانستان هستند، پرسید: «چند نفر دیگر، چند هزار دختر و پسر آمریکایی دیگر را می‌خواهید به خطر بیندازید؟ من نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستم، آن هم بدون انتظار منطقی برای دستیابی به نتیجه‌ای متفاوت.»

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که در هیچ لحظه‌ای نمی‌توان گفت که مأموریت تمام شده است و افزود: “تنها از آن جهت که ما اسامه بن لادن را به چنگ آوردیم و دیگر تروریسم از آن نقطه از جهان نشأت نمی‌گیرد، مأموریت تمام شده است.”

بایدن تاکنون بارها تأکید کرده است که پیروزی در جنگ افغانستان ممکن نیست و مسئله این کشور «راه حل نظامی ندارد».

وی همچنین گفت: “ما در حال پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا هستیم. ما برای ساختن یک کشور وارد افغانستان نشدیم. این حق و مسئولیت مردم افغانستان است که به تنهایی در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند و اینکه چگونه می‌خواهند کشور خود را اداره کنند. ”
در مورد آینده افغانستان نیز بایدن گفت که از نظر سازمان اطلاعات آمریکا سقوط دولت افغانستان بعید است و کنترل طالبان بر افغانستان حتمی نیست.

بایدن افزود که او به طالبان اعتمادی ندارد اما در مقابل به توانایی‌های نیروهای افغان اعتماد دارد.

وی تأکید کرد که ایالات متحده مسئولیت تلفات غیرنظامیان را در صورت کنترل طالبان بر افغانستان بر عهده ندارد و به کار خود برای آزادی آمریکایی‌های بازداشت شده در افغانستان ادامه خواهد داد.

بایدن همچنین به “متحدان افغان” که به نیروهای آمریکایی در افغانستان کمک می‌کردند اطمینان داد که در ایالات متحده “خانه‌ای برای آنها وجود دارد” و خواستار تسریع در روند صدور ویزای ویژه برای افغانانی شد که با نیروهای آمریکایی همکاری داشتند.

وی خطاب به مترجمان و سایر شهروندان افغان که در دوران جنگ به امریکا کمک کرده‌ و اکنون بیم انتقام‌گیری طالبان را دارند، گفت: «پیام ما به آن زنان و مردان روشن است. در صورت انتخاب، خانه‌ای برای شما در ایالات متحده وجود دارد. همانگونه که شما در کنار ما ایستادید، ما نیز در کنار شما خواهیم ایستاد.»

رئیس جمهور آمریکا از رهبران افغانستان خواست تا با هم به توفق برسند و به سوی آینده حرکت کنند. وی همچنین از کشورهای منطقه خواست که تلاش‌های خود را برای احیای راه حل سیاسی در افغانستان تشدید کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده تأکید کرد که کشورش در حال تغییر موقعیت و توانایی‌های خود و نیروهای ضد تروریسم برای مقابله با تهدیدات در هر کجا که هستند است.

وی افزود که ایالات متحده باید بر روی جمع آوری قدرت تمرکز کند و تلاش‌های خود را بر روی رقابت استراتژیک خود با چین و سایر کشورها متمرکز کند.

نیروهای آمریکایی اوایل این هفته پایگاه هوایی بگرام را تخلیه کردند. این پایگاه مرکز اصلی هدایت عملیات آمریکا برای براندازی طالبان و شکار عوامل القاعده در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بود؛ عملیاتی که در واقع به نقطه آغاز ۲۰ سال جنگ تمام عیار در افغانستان بدل شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

منتشر شده

در

توسط

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

وب سایت عبری زبان “والا” فاش کرد که پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ خود در امان دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، این وب سایت به نقل از یک مقام سابق اسرائیلی گزارش داد این دیدار هفته گذشته برگزار شد و “بسیار مثبت بود”.

طبق گزارش “والا” دو طرف در این دیدار توافق کردند “صفحه جدیدی در روابط دوجانبه باز کنند”.

این مقام که نام وی فاش نشده است، افزود که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در این جلسه عبدالله دوم، پادشاه اردن را در جریان آمادگی رژیم صهیونیستی برای فروش مقادیر بیشتر آب به اردن قرار داد.

پیشتر دفتر پادشاهی اردن اعلام کرده بود که ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه این کشور پنجشنبه با یائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود دیدار می‌کند.

وزارت امور خارجه اسرائیل هم اعلام کرد که الصفدی و لاپید به توافق رسیده‌اند اسرائیل ۵۰ میلیون متر مکعب آب خریداری شده اضافی در اختیار اردن قرار دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

منتشر شده

در

توسط

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند، چرا که تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت بخشیده می شود.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: گلایه مردم از کند بودن روند واکسیناسیون قابل قبول است، سیاست ما در مقابل کرونا انفعالی بوده، یعنی بعد از آنکه با پیک اول کرونا مواجه شدیم فکر اساسی صورت نگرفت که وارد پیک های بعدی نشویم. متاسفانه حتی ورود به پیک ششم هم دور از ذهن نیست، پس باید فکر جدیدی باشد چون تا وقتی سیاست فعلی برقرار است نباید توقع داشت. بدان معنا که کرونا جلو آید و ما عقب نشینی کنیم و در همین شرایظ شاهد تجمعات و گردهمایی ها و عدم رعایت پروتکل ها باشیم.

وی در عین حال گفت: البته در کشورهایی که واکسیناسیون بطور اساسی صورت گرفته همچنان بر رعایت پروتکل تاکید دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رونمایی از چند واکسن کرونا، گفت: از مرحله رونمایی تا تولید انبوه فاصله زیادی وجود دارد، برای تولید انبوه به زیرساخت ها، مواد اولیه و کارکنان و اعتبارات ریالی و ارزی نیاز است. از بین مجموعه های تولید کننده واکسن کرونا، واکسن کوو برکت توانسته به دلیل پشتیبانی های مالی به اهدافش برسد و قرار است تا پایان تیر ماه رقم قابل توجهی از واکسن کرونا را تولید و عرضه کند.

وی افزود: از طرف دیگر از آنجا که واکسن محصول انحصاری در اختیار چند کشور است، ما با تحریم مواجه هستیم و لذا باید تمرکز بر تولید داخل باشد. اخیرا هیاتی از کمیسیون بهداشت از مراکز تجمیع واکسن بازدیدی به عمل آورد که نشان از سر و سامان یافتن اوضاع دارد.

محسنی بندپی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور اظهار کرد: تا زمان تزریق واکسن برای دو گروه سنی ۸۰ سال به بالا و ۷۵ تا ۸۰ سال مشکل چندانی وجود نداشت و مشکلات زمانی شروع شد که نوبت به واکسن گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال رسید. به این دلیل که افراد زیادی را شامل می شد و از طرف دیگر عامه مردم تقاضای تسریع در روند واکسیناسیون داشتند چون هم از زدن ماسک و هم از خود حبسی خسته شده اند، این باعث شد با هجمه ای از تقاضای مردم برای دریافت واکسن مواجه شویم، آن هم در شرایطی که محدودیت عرضه وجود دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قول دکتر مخبر انتظار می رود تا پایان تیر ماه حدود سه میلیون دُز واکسن کوو برکت عرضه شود تا بخشی از نگرانی مردم رفع شده، البته در این شرایط انتظار ما این است که هر فردی بر اساس نوبت خود تقاضای دریافت واکسن کند، همانطور که مقام معظم رهبری هم در نوبت خودشان واکسن دریافت کردند. من به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان هنوز واکسن نزدم، می توانستم از طرف نظام پزشکی واکسن بزنم اما ترجیح دادم که هر وقت نوبتم برسد واکسن دریافت کنم. اکنون پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از سفرها و تجمعات غیر ضروری پرهیز می کنم.

محسنی بندپی با بیان اینکه رسانه ها باید مردم را به داشتن چنین نگاهی ترغیب کنند، گفت: کمبود واکسن مطرح است اما مهمتر از آن وجود آرامش روانی در بین مردم است که به نظر می رسد بر هم خورده است. مردم فراموش نکنند که سویه دلتا قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، پس اولویت را بر رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک قرار دهند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: همچنان مردم را به داشتن آرامش دعوت و تشویق می کنم، ان شاءالله تا پایان شهریور با قول های داده شده سرعت واکسیناسیون تسریع پیدا می کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها