با ما همراه باشید

اخبار 4

فرانسه: با آمریکا “تحریم” سیاستمداران لبنانی را در نظر داریم

منتشر شده

در

وزیر امور اروپا فرانسه در سخنرانی در مجلس سنای این کشور اظهار کرد: “فرانسه و آمریکا قصد دارند تا اقداماتی همچون تحریم را علیه مقامات لبنانی درنظر بگیرند”.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کلمان بون، وزیر امور اروپا فرانسه، بیان کرد: “به نظر من موضع آمریکا و فرانسه یکی هستند و بر حفظ فشار حداکثری و رد نکردن هیچ‌گونه گزینه ازجمله تحریم‌های اضافی تاکید دارند”.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی وی جمعه گذشته در پاریس بدون آنکه جزئیات را مشخص کنند، توافق کردند تا فشارهای مشترکی را علیه مسؤولان بحران لبنان وارد کنند.

کلمان بون در سخنرانی در مقابل کمیسیون امور اروپا مجلس سنای فرانسه بیان کرد: “وزیر امور خارجه مرتبا، ازجمله در سطح اروپا، بر امکان یا لزوم تحریم تاکید می‌کند”.

وی با اشاره به اینکه از تصمیم گیری در سطح اتحادیه اروپا به دلیل حساسیت مساله اطلاعی ندارد، اظهار کرد که اروپا مصمم به بررسی تحریم‌های احتمالی در هفته‌های آینده و در هر صورت برای حفظ فشار است.

این مقام فرانسوی همچنین گفت: “ایده این است که یک رژیم تحریم ترتیب داده شود تا به لبنان نشان دهیم که آماده‌ایم تحریم‌ها را علیه عاملان سیاسی که مسؤول بحران هستند، اعمال کنیم”.

کلمان بون تاکید کرد که جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا، در حال کار روی بسته احتمالی تحریم‌ها به درخواست فرانسه است و پاریس همچنان به استفاده از فشار ادامه خواهد داد تا این بسته تحریم‌های اروپا در دسترس قرار گیرد.

فرانسه، به نوبه خود، اخیراً محدودیت‌هایی را در مورد دسترسی به خاک فرانسه علیه شخصیت‌های لبنانی که مسؤول عدم تشکیل دولت شناخته می‌شوند بدون اینکه هویت آنها را فاش کند، تصویب کرد.

در این راستا روزنامه لبنانی الجمهوریه به نقل از یک منبع سیاسی فاش کرد: تشکیل دولت همچنان به بن‌بست خورده است و به نظر نمی‌رسد در حال حاضر شواهدی دال بر برداشتن آن وجود داشته باشد. زیرا گروه‌های سیاسی درگیر درباره اختیارات قانون اساسی مصلحت را در عبور از آن نمی‌بینند بلکه معتقدند مصلحت‌شان خروج از دایره اختیارات قانون اساسی به سمت اختیارات پارلمانی مقرر شده از ۲۳ مارس ۲۰۲۱ است که می‌توان گفت کشور عملا از ابتدای ۲۳ مه وارد مدار آن شده است.

این روزنامه پیش‌بینی کرد، سپتامبر آینده نقطه عطفی در خصوص تعیین موضع اختیارات دولتی باشد به خصوص که سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف از مدت‌ها پیش بررسی راهکارهایی که می‌تواند سراغ آنها برود را آغاز کرده است. این موارد در حالی است که پیچیدگی‌هایی در مسیر تشکیل دولتی از متخصصان مستقل که مدنظر حریری است، وجود دراد و از بین این راهکارها عذرخواهی حریری از بابت تشکیل دولت است؛ موضوعی که برخی از نزدیکانش از هفته‌ها پیش آن را مطرح می‌کنند.

در این راستا یک قطب سیاسی مشخص کرد، سناریوهایی درباره آینده اختیارات دولتی در سایه عذرخواهی حریری در طول مهلت داده شده به او نهایتا تا سپتامبر آینده مطرح هستند که از بین آنها اقدام طرف‌های مربوطه به تشکیل دولت انتخابات به ریاست شخصیتی مورد توافق حریری است؛ شخصیتی که مورد تایید مردم و سیاسیون باشد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها