با ما همراه باشید

ورزشی

فرم عجیب و غریب پای ستاره سرنوشت‌ساز (عکس)

منتشر شده

در

 پس از گلزنی در فینال کوپا آمه ریکا برابر برزیل و به قهرمانی رساندن آلبی سلسته، آنخل دی ماریا تبدیل به قهرمان آرژانتینی ها شده است. گل او در ماراکانا در دقیقه 22 نیمه اول بازی موجب شد تا تیم ملی آرژانتین پس از 28 سال به یک عنوان قهرمانی برسد و جامی را با خود به خانه بازگرداند.

این اولین قهرمانی دی ماریا و لیونل مسی در کوپا آمه ریکا و اولین عنوان قهرمانی این دو به همراه تیم ملی آرژانتین در یک تورنمنت بزرگ بود.

در دقیقه 22 بازی  روی پاس بلند و تماشایی رودریگو دی پائول از وسط زمین و اشتباه مسلم رنان لودی، دی ماریا در موقعیتی تک به تک قرار گرفته و با یک ضربه چیپ و تماشایی موفق شد دروازه ادرسون را باز کرده و شادی بی پایانی را به آرژانتینی ها هدیه کند.

هر چند تنها چند دقیقه بعد قلب آرژانتینی ها برای لحظاتی تقریبا از کار ایستاد…

بعد از گلی که به ثمر رساند در تلاش برای گرفتن توپ و کنترل آن مچ پای راست دی ماریا پیچ خورد. همه آرژانتینی ها به بدترین احتمال ممکن فکر می کردند: فیدئو مصدوم شده و باید از زمین بیرون برود.

به نظر می رسید که همه چیز آماده است تا نیکلاس گونزالز به جای دی ماریا وارد زمین شود، اما فیدئو خودش از کادر فنی خواهش کرد که به بازی ادامه دهد و همینطور هم شد و تا زمان به صدا در آمدن سوت پایان بازی او تمام تلاشش را در زمین کرد.

البته در ادامه بازی در لحظاتی به نظر می رسید که ستاره تیم ملی آرژانتین و PSG با احساس ناراحتی بازی می کند.

روز گذشته جورجلینا کاردوسو، همسر دی ماریا، عکسی از مچ پای راست او در استوری اینستاگرام منتشر کرده است که نشان می دهد پس از آن پیچ خوردگی مچ پای او در چه وضعیتی بوده؛ حتی پس از گذشت دو روز مچ پای فیدئو به شدت متورم است.

دی ماریا با وجود درد شدید و مصدومیت به بازی در زمین ادامه داد و نتیجه را حالا دیگر همه می دانند؛ آلبی سلسته به لطف گل او قهرمان شد و موجی از شادی سراسر آرژانتین را درنوردید.

دی ماریا پس از قهرمانی در کوپا آمه ریکا گفت: “بسیاری از مردم به ما گفتند که دیگر تلاش نکنید و بازنگردید، اما ما برگشتیم. آنقدر سرمان را به این دیوار کوبیدیم که امروز بالاخره فروریخت.

این فراموش نشدنی است. مسی به من گفت به لطف تو قهرمان شدیم و من گفتم نه این به لطف تو است!

او به من گفته بود که این فینال متعلق به من است، که این تکرار همان مسابقه ای است که من نتوانستم در آن بازی کنم. باید امروز می بود و همینطور هم شد.

من هنوز نتوانسته ام این موفقیت را هضم کنم. این چیزی بود که ما مدت ها رویایش را داشتیم و برایش جنگیدیم.

لئو قبل از بازی به ما گفت که ما به اینجا رسیده ایم و حالا باید ببریم.”

دی ماریا درباره گلی که به ثمر رساند نیز گفت: “دی پائول به من گفته بود که گاهی مدافعان چرتشان می برد و از بازی غافل می شوند. همه چیز عالی از آب در آمد. توپ به من رسید و من هم آن را زدم. مثل گل برابر نیجریه در بازی های المپیک بود.

من برای دخترم، همسرم، مادر و پدرم، همه مردمی که ما را حمایت کردند و همه این مردم دیوانه ای که با کرونا و بدون کرونا به اینجا آمدند خوشحالم.

جام جهانی نزدیک است و این قهرمانی انگیزه و انرژی عظیمی به ما می دهد.

فوتبال همین است، بازی های مجدد و فرصت های دوباره همین هستند. باید امروز می بود و امروز هم بود.”

جالب اینکه دی ماریا پیش از بازی فینال برابر برزیل به همسرش پیام داده بود: “می توانی تصور کنی بازی مساوی باشد و وارد زمین شوم و گل پیروزی را بزنم و تازه مثل فینال برابر نیجریه گل بزنم؟”

در ادامه دی ماریا نوشته: “و اگر من از ابتدا به زمین بروم، عشق هم می تواند اتفاق بیافتد. هر چیزی می تواند اتفاق بیافتد. فقط خدا می‌داند.”

دی ماریا این پیام واتساپی را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرده، با اشاره به پیش‌بینی درست خودش پیش از بازی، نوشته: “خوشبختانه برآورده شد. نوستراداموس؟”

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها