با ما همراه باشید

اخبار 8

فعالیت ۴۰ واحد فناور در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان

منتشر شده

در

فعالیت ۴۰ واحد فناور در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان

ایسنا/اصفهان مدیر امور فناوری، مرکز رشد و کارآفرینی از فعالیت ۴۰ واحد فناور و پنج شرکت دانش بنیان و خلاق در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان خبر داد.

جواد راستی امروز (یکشنبه- ۲۰ تیرماه) در نشست خبری در دانشگاه اصفهان، با اشاره به حرکت دانشگاه اصفهان به سمت تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم و چهارم، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰ واحد فناور در دوره های رشد و پیش رشد و پنج شرکت دانش بنیان و خلاق در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان فعال هستند.

وی افزود: ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان به مساحت ۳۲ هکتار به عنوان قطب آموزش، پژوهش و کارآفرینی در حوز ه صنایع سرگرمی از سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرد.

مدیر مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان ادامه داد: در این مرکز، منظومه خلق ارزش شامل بازیگران مؤثر زیست بوم کارآفرینی کشور، شبکه های سرمایه گذاری و شتاب دهی، فضاهای اشتراکی، فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی، دفاتر خدماتی حقوقی و بازرگانی، شبکه های مشاوره و منتورشیپ، شبکه های ارتباط مؤثر با کارآفرینان و نوآوران و حمایت از کسب وکارهای دانش بنیان و ارزش آفرین علمی انجام می شود.

راستی با بیان اینکه در دو سال اخیر سایه کرونا کسب و  کارهای بسیاری را تعطیل کرده، اظهار کرد: کسب و کارهای نوپا در این دوران دستخوش مشکل شدند.

عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان ویژگی های مجموعه های ناحیه نوآوری دانشگاه را درک صحیح از مفهوم نوآوری های دانش بنیان و پایبندی به اصول آن، سابقه مؤثر در حوزه نوآوری و حمایت از استارتاپ ها، توجه ویژه به مؤلفه های علمی و فرهنگی محیط های دانشگاهی، توانایی تعامل با محیط های جوان و پویا و خطرپذیر و ارائه برنامه راهبردی مشخص برای استقرار، حمایت و شتاب دهی تیم های استارتاپی دانشجویی عنوان کرد.

سعید شفیعیون- رییس کتابخانه‌های دانشگاه اصفهان نیز در این نشست در خصوص ارائه گزارش عملکرد هشت ساله کتابخانه های دانشگاه، گفت: تجمیع ۱۷ کتابخانه اقماری و دانشکده ای در ۶ کتابخانه جامع و مادر در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی منجر به آزادسازی ۲۷۰۰ متر مربع فضای اداری و آزادسازی ۱۳ کارمند جهت استخدام در قسمت های دیگر دانشگاه شد.

وی افزود: کسب رتبه اول خدمات امانت دهی در کشور، انعقاد تفاهم نامه با مراکز متقاضی دریافت خدمات، گسترش طرح امانت بین کتابخانه ای شهر اصفهان و ایجاد سامانه شیوه نگارش پایان نامه ها و … از جمله فعالیت های انجام شده در این هشت سال است.

رییس کتابخانه‌های دانشگاه اصفهان همچنین از اهدای تجهیزات کتابخانه ای به مراکز محروم و نیازمند، تهاتر منابع تکراری با ۳۵ ترابایت فایل نسخ خطی کتابخانه های دنیا و اهدای منابع وجینی به مراکز فرهنگی نیازمند و محروم متقاضی خبر داد.

سید مسعود بنکدار- رییس موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان، نیز در این نشست از تهیه دفتر یادبود دانشگاه در خبر داد و گفت: دو دفتر نفیس که در آنها از هنرهای اصفهان استفاده شده است، تهیه شد. دانشگاه اصفهان پس از انقلاب دفتر یادبود نداشته و تهیه این دفتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان در جهت معرفی مجموعه اقدام به طراحی سایت الکترونیکی، تهیه بروشورهای تبلیغاتی کرد و امکان برگزاری نمایشگاه ها و مشارکت در همایش ها  و برنامه های فرهنکی و تاریخی را فراهم کرده است.

بنکدار ادامه داد: در زمینه نگهداری و حفاظت از آثار ارزشمند، در  موزه دانشگاه اصفهان اقداماتی انجام و اسناد تاریخی موزه و مرکز اسناد با همکاری سازمان اسناد استان به صورت رایگان مرمت شد.

امیراحسان کرباسی زاده – رییس اداره چاپ و انتشارات دانشگاه اصفهان، نیز گفت: از تعداد ۳۸ مجله در سال ۹۱ به ۳۲ مجله درحال حاضر رسیده ایم که افزایش کیفی داشته اند و اکنون چهار مجله بین المللی داریم و دو مجله دیگر نیز در راستای بین المللی شدن هستند.

وی افزود: بر اساس ارزیابی های وزارت علوم از سال ۹۵ رتبه دانشگاه بالا رفته و در حال حاضر در سال ۹۸،  ۱۴ مجله با رتبه A  و ۱۹ رتبه B داریم. در بخش کتاب نیز از ۱۳۳۸ تاکنون ۷۲۰ عنوان کتاب چاپ شده که از سال ۹۵ سالانه ۲۵ جلد کتاب بوده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها