با ما همراه باشید

اخبار 13

لج‌بازی روستاییان با واکسن در برابر محرومیت

منتشر شده

در

لج‌بازی روستاییان با واکسن در برابر محرومیت

ایسنا/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به دلایل استقبال کم برخی مردم از واکسیناسیون گفت: برخی به واکسن اعتقادی ندارند و برخی مردم مناطق روستایی نیز به دلیل وجود محرومیت‌ها، لج کرده‌اند و حاضر به دریافت واکسن نیستند.

دکتر ساسان قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی آبادان در رده‌های پایین پوشش واکسیناسیون کرونا در کشور، اظهار کرد: شادگان از نظر پوشش واکسیناسیون در کشور در ته جدول قرار دارد بنابراین آنچه موجب شده دانشگاه علوم پزشکی آبادان در رده‌های آخر واکسیناسیون قرار بگیرد میزان پوشش کم واکسیناسیون در این شهر است.

وی افزود: در حال حاضر در آبادان ۷۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال یک دوز و ۴۷ درصد دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند. ۶۲ درصد افراد بالای ۱۲ سال خرمشهر نیز یک دوز و ۳۶ درصد دو دوز و ۴۸ درصد افراد بالای ۱۲ سال شادگان یک مرحله و ۱۶ درصد دو مرحله واکسن را تزریق کرده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان بیان کرد: پوشش واکسیناسیون زنان باردار نیز در آبادان و خرمشهر ۸۱ درصد و در شادگان ۴۱ درصد است و در مجموع، ۶۸ درصد مادران باردار شهرهای تحت پوشش این دانشگاه واکسن را دریافت کرده‌اند. ۶۸ درصد دانش‌آموزان جنوب غرب خوزستان نیز تاکنون یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به عدم استقبال برخی مردم از واکسیناسیون گفت: برخی به واکسن اعتقادی ندارند و برخی مردم مناطق روستایی نیز به دلیل وجود محرومیت‌ها، لج کرده‌اند و حاضر به دریافت واکسن نیستند. این افراد فکر می‌کنند مسئولان می‌خواهند آن‌ها را مجبور کنند که واکسن تزریق کنند و به نوعی فکر می‌کنند که زیر بار زور نمی‌روند.

قربانی با اشاره به تاثیر تبلیغات منفی درباره واکسن در عدم استقبال برخی مردم از واکسیناسیون، بیان کرد: هر چند در تلاش برای افزایش پوشش واکسیناسیون هستیم اما استقبال مردم از واکسن به ویژه در مناطق روستایی بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه همه امکانات مورد نیاز برای تزریق واکسن فراهم شده است، افزود: همکاران ما به صورت مستمر در حال مراجعه به درب منازل مردم هستند و با بزرگان و شیوخ نیز نشست‌هایی برگزار کرده‌ایم تا مردم به دریافت واکسن تشویق شوند.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 13

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

منتشر شده

در

توسط

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

ایسنا/قم محمدحسین فرج نژاد دیشب با موتور در بلوار غدیر در تصادف با یک خودرو به همراه خانواده اش به دیارباقی شتافت.

مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس امروز در جمع خبرنگاران گفت:این حادثه که در بلوار الغدیر روبروی ورودی پردیسان رخ داده است متاسفانه 5 کشته برجای گذاشته است.

وی افزود: در این حادثه طبق گزارشات میدانی، موتورسیکلت دارای 5 سرنشین بوده است که پس از برخورد با خودروی سواری 206، 4 سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند و مصدوم دیگر که کودکی 4 ساله بدحال بوده است پس از دریافت اقدامات درمانی مناسب توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی گفت: راننده خودروی سواری نیز در این تصادف جان خود را از دست داده است و سرنشین خودرو پس از دریافت اقدامات درمانی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی اظهارکرد: خودرو پس از واژگونی دچار حریق شده است.

گفتنی است، فرد راکب موتور سیکلت دکتر محمدحسین فرج نژاد از مولفان و محققان و اساتید برجسته سواد رسانه ای کشور و از اعضای هیئت مدیره فضای مجازی حوزه بود که سالهای سال خدمات ارزشمندی در جبهه بندی علمی و سازمان دهی فضای مجازی جبهه انقلاب اسلامی ارایه کرده بود.

بیشتر فعالان فضای مجازی و علوم انسانی وی را به عنوان یکی از متخصص ترین کارشناسان کشور در زمینه صهیونیست شناسی می دانستند. تمرکز بخش مهمی از تحقیقات اخیر وی در زمینه رویکردهای ضد صهیونیستی بود.

وی به رغم مسئولیت ها و فعالیت های فراوان در منطقه پردیسان قم اجاره نشین بود و با موتور سیلکت تردد می کرد که متاسفانه شب گذشته، به همراه تمام اعضای خانواده اش دارفانی را وداع گفت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

منتشر شده

در

توسط

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

ایسنا/بوشهر طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، از ۱۰ شهرستان استان بوشهر به جز شهرستان دیّر همگی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق اعلام سامانه ماسک ۹ شهرستان گناوه، دیلم، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتستان و دشتی، در شرایط قرمز کرونایی هستند و تنها شهرستان دیّر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

پیش از این ۸ شهرستان بوشهر، گناوه، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتی و دشتستان در شرایط قرمز کرونایی خواهند بود و ۲ شهرستان دیّر و دیلم در وضعیت نارنجی قرار داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، ۲۳۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

منتشر شده

در

توسط

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

علی موسوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با رعایت تقوویم زراعی از سوی برنج کاران نتایج خوبی از شالیزارها حاصل شد، اظهار کرد: از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان، بیش از ۷۰ درصد در مرحله خوشه دهی است که متناسب با عملیات زراعی و مطابق با تقویم زراعی است.

وی افزود: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

موسوی ادامه داد: انجام به موقع عملیات کاشت، کاهش هزینه ‌تولید، صرفه جویی در وقت، افزایش بهره‌وری نیروی کار و افزایش تولید محصول ‌از جمله مزایای تولید مکانیزه برنج است.

وی تصریح کرد: عواملی نظیر سختی کار، ‌هزینه بالا ،عدم توجیه اقتصادی در کشت سنتی برنج  وحمایت سازمان جهاد کشاورزی در اعطای تسهیلات کشاورزی در راستای رونق تولید و کاهش میزان ضایعات برنج  موجب شده تا شالیکاران از ‌ورود ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه کشت برنج استقبال کنند.

وی همچنین به کمباین داران توصیه کرد قبل از دروی مکانیزه برنج حتما نسبت به معاینه فنی دستگاهشان اقدام کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها