با ما همراه باشید

اخبار 23

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در تولید و پژوهش

منتشر شده

در

لزوم استفاده از ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در تولید و پژوهش
معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان

ایسنا/خوزستان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها به دلیل مشکلات مالی کاهش یافته است، گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در تحصیلات تکمیلی و تبدیل پایان‌نامه‌ها به محصول و تولید تجاری، تحول بزرگی در حوزه پژوهش‌محوری ایجاد کرد.

دکتر علی افروس در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان که امروز (۴ آذرماه) در اهواز  برگزار شد، اظهار کرد: اعتقاد دارم که دانشگاه دو رویکرد درونی و بیرونی دارد؛ رویکرد درونی همان تولید علم و دانش است اما رویکرد بیرونی این است که دانشگاه حتما باید در جامعه نیز حضور فعال داشته باشد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: منظور از ارتباط با جامعه از علوم اجتماعی تا کشاورزی و صنایع است که دانشگاه حتما باید با آن تعامل داشنه باشد. با توجه به این رویکرد، برنامه و طرح‌های دانشگاه را خواهیم داشت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان بیان کرد: در طرح آمایش سرزمینی، رشته‌ها و فعالیت‌های جدیدی حتما وجود دارد. امیدواریم بتوانیم در رشته‌های استان خوزستان بازنگری داشته باشم.

وی با اشاره به گسترش و تقویت مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در سال‌های گذشته دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه اجتماعی چندانی در جامعه نداشت ولی در دوره مدیریت جدید  دانشگاه با کار جهادی و فعالیت‌های بسیجی‌وار، مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه به طور چشمگیری افزایش یافته و تقویت شده است.

افروس گفت: برای نیل به این اهداف و برنامه‌ها، عقلانیت و  خردجمعی، عملگرایی، ایمان و معنویت سه عنصر اساسی برای پیشرفت و شکوفایی است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌ها،  رودخانه‌های پر آب، حضور یک هزار و ۲۰۰  کارگاه و مجتمع تولیدی و فعالیت ۷۳ شهرک صنعتی در استان خوزستان، گفت: درصد بسیار کمی از اقتصاد استان خوزستان در حوزه آموزشی بر عهده  دانشگاه آزاد اسلامی  است که این دانشگاه می‌تواند با استفاده از پتانسیل‌های موجود، علاوه بر پیشرفت و ترقی خود موجب افزایش خدمات متنوع و نوین در جامعه شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه  بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها به دلیل مشکلات مالی کاهش یافته است، گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در تحصیلات تکمیلی و تبدیل پایان‌نامه‌ها به محصول و تولید تجاری، تحول بزرگی در حوزه پژوهش‌محوری ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، در حکمی از سوی دکتر محمدمهدی طهرانچی، دکتر علی افروس به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان تعیین و معرفی شد. دکتر افروس پیش از این تصدی‌گری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول را برعهده داشت.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین فرج‌الله براتی که ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان را بر عهده داشت، به عنوان معین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در استان‌های خوزستان و ایلام تعیین شد.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها