با ما همراه باشید

اخبار 10

لزوم تقویت مدیریت سرمایه‌ صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی

منتشر شده

در

لزوم تقویت مدیریت سرمایه‌ صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی

یک کارشناس روابط کار معتقد است سرمایه ها و دارایی های صندوق های بیمه ای و بازنشستگی ازجمله تامین اجتماعی باید به درستی مدیریت و ساز و کارهای نظارتی در آنها تقویت شود.

حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با ایسنا با اشاره به مشکلات و مطالبات سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: یکی از مسایلی که باعث شده سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر با مشکل مواجه شود، این است که برنامه ریزی و سیاستگذاری در دولتها که مبتنی بر سازمان برنامه و بودجه است، ملی نیست.

وی افزود: متاسفانه همه ابعاد کشور را در نظر نمی‌گیریم و تنها با یک نگاه سیاسی در حوزه دولت برنامه ریزی می کنیم در حالی که سیاست ها و برنامه ها در حوزه دولت باید ملی و مبتنی بر رویکردهای کلان باشد و دولت حتماً در آنها حضور داشته باشد و نظارت کند.

این کارشناس روابط کار تصریح کرد: معتقدم  افرادی که به تامین اجتماعی می روند عمدتاً از اشخاص سیاسی هستند در حالی که تأمین اجتماعی، یک سازمان تخصصی، بیمه‌ای و فنی است و نباید تصور شود حیات خلوت افرادی است که نگاه کوتاه مدت به سازمان تامین اجتماعی دارند و هزینه های کلان به سازمان تحمیل می کنند.

حاج اسماعیلی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌ای، محاسبات ریاضی آماری دارند، اظهار کرد: در سازمان‌های بیمه‌ای ورودی و خروجی باید یک توازن منطقی داشته باشد؛ به عنوان مثال چقدر سقف بیمه می گیرند و چطور آن را باید سرمایه گذاری کنند؟ نحوه خدمات رسانی باید چطور باشد و پیش بینی های لازم را به لحاظ تحلیلی برای اینکه سازمان دچار مشکل نشود، ارائه دهند.

وی با اشاره به مطالبات تامین اجتماعی از دولت، گفت: دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی پردازد اما برای سازمان تعهد ایجاد می کند. نمونه آن پرداخت پول مربی فوتبال خارجی است که حتی با مصادره ساختمان هم تسویه نمی شود چون مبلغ ارزی است و شرایط، تورم و درصد سود همگی در آن تاثیرگذار است.

این کارشناس روابط کار، صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی را سازمان های ملی دانست که ارتباط با نسل‌های متعدد دارند و تاکید کرد که سرمایه های آنها باید مدیریت صحیح داشته باشد.

به اعتقاد حاج اسماعیلی، سرمایه ها و دارایی های تامین اجتماعی به درستی مدیریت نشده و این موارد از اشکالات کلانی است که امروز تامین اجتماعی با آنها روبرو است.

وی در ادامه به برخی راهکارها برای خروج تامین اجتماعی از مشکلات موجود اشاره کرد و گفت: اولا در برنامه ریزی های کلان کشور در دولت سازمانهای غیر دولتی و عمومی حتماً باید مدنظر باشند و رویه دولت، مسئولیت و تعهداتش در قبال آنها مشخص باشد. دوم اینکه دولت برای سازمان هایی که بودجه و منابع مستقل دارند و محاسباتشان از بودجه دولت بیرون است، نباید تعهد ایجاد کند.

حاج اسماعیلی افزود: نکته سوم، مدیریت هزینه در سازمان تامین اجتماعی است. اگرچه سازمان بازرسی و دیوان محاسبات تاحدودی آنجا حضور پیدا کردند ولی هیچ زمانی به قوه قضاییه نرفت. در مجلس قبلی هم این محاسبات انجام شد ولی هیچگاه به درستی  مورد رسیدگی قرار نگرفت که نشان می دهد ساز و کارهای نظارتی در سازمان تامین اجتماعی باید قوی تر شود؛ همچنین باید مکانیسم تامین اجتماعی را از طریق اصلاح قانون آن فعال کنیم تا این جرات در افراد به وجود نیاید بدون آنکه به بخشهای مختلف پاسخگو باشند، منابع را از سازمان جابجا کنند.

وی در پایان با بیان اینکه دولت باید یک خط اعتباری داشته باشد و آن را در سازمان پس انداز کند تا قوی شود، گفت:  یکی از مسئولیت‌های دولت این است که مثل سایر قسمتها باید در تامین اجتماعی سرمایه گذاری کند چون متعلق به نسل‌های متعدد است و این نکات مجموعه راهکارهایی است که در جهت تقویت سازمان تامین اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها