با ما همراه باشید

اخبار 23

لزوم توجه به رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه آزاد

منتشر شده

در

لزوم توجه به رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه آزاد

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم توجه به رشته‌های فنی و مهندسی گفت: اولویت بندی برای توسعه فعالیت‌های فنی و مهندسی در واحدها بسیار مهم است.

به گزارش ایسنا، دکتر جواد علمائی در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی قم در علوم انسانی پیشتاز است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم باید در کنار علوم انسانی به موضوعات فنی و مهندسی نیز توجه کند. کشور نیاز به علوم انسانی دارد، زیرا پایه فرهنگ، علوم انسانی است؛ اما معیشت مردم در گرو کارهای فنی است، لذا حوزه فنی و مهندسی بسیار حائز اهمیت است.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم پیگیری مجدانه واحدهای دانشگاهی برای توسعه رشته‌های فنی و مهندسی، گفت: اولویت بندی برای توسعه فعالیت‌های فنی و مهندسی در واحدها بسیار مهم است.

دکتر علمائی به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: بحث آمایش استان‌ها بسیار مهم است و در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی استان قم می‌تواند در موضوعاتی از جمله فرش، دام و پلیمر فعالیت کرده و از ظرفیت‌های استان استفاده کند.

دکتر سودابه سلیمانی، مدیر کل امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز بر استفاده از ظرفیت رشته‌های پرمخاطب در استان‌ها برای جذب دانشجو تأکید و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم رشته‌های پر مخاطب استان‌ها را شناسایی و بر اساس نیاز استان دانشجوی بیشتری در این رشته‌ها جذب کنیم.

وی از راه‌اندازی نرم افزاری با هدف شناسایی ظرفیت استان‌ها و بررسی رشته‌های تحصیلی هر استان خبر داد و گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم صنایع کوچک، بزرگ و جاذبه‌های گردشگری در اولویت قرار دارند.

دکتر علیرضا ایرانبخش، مدیر کل پژوهش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: جلسات دفاع از رساله‌ها و پایان نامه‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع تحصیلات تکمیلی از اول آذرماه به صورت حضوری برگزار شده است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، وی با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های  سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مورد تاکید است، گفت: شبکه‌سازی علمی بسیار حائز اهمیت است و مورد تاکید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر شعبانعلی صفری ثابت، مدیر کل برنامه‌ریزی درسی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قم با توجه به جمعیت دانشجویی می‌تواند در راستای جذب اعضای هیأت علمی اقدامات مؤثری را انجام دهد.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها