با ما همراه باشید

اخبار 8

لندن گزارش‌ها درباره سفیر شدن اوباما را رد کرد

منتشر شده

در

لندن گزارش‌ها درباره سفیر شدن اوباما را رد کرد

وزارت امور خارجه انگلیس ادعاها درباره اینکه جو بایدن، باراک اوباما را به عنوان گزینه سفیری آمریکا در این کشور مطرح کرده رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، از زمانی که دولت جدید آمریکا قدرت را در ماه ژانویه به دست گرفت، گمانه زنی ها بر سر تاخیر در انتصاب یک نماینده دائم آمریکا در لندن بالا گرفته است.

ساندی اکسپرس به نقل از منبعی در وزارت خارجه انگلیس نوشته بود: در حالی که جو بایدن برای انتخاب گزینه‌ای به عنوان سفیر آمریکا در انگلیس تلاش می‌کند و موقتا فیلیپ رکر، دستیار وزیر خارجه در امور اروپایی و اوراسیا را عازم کرده است، گمان می‌رود تاخیر ایجاد شده به علت مخالف لندن با گزینه اول رئیس جمهوری آمریکا باشد؛ باراک اوباما.

یک منبع ارشد در خصوص احتمال انتصاب اوباما به عنوان سفیر آمریکا گفت: اوباما غیرقابل پذیرش است. اظهارات او درباره “انتهای صف” به تنهایی کافیست تا او را غیر قابل قبول کند.

با این حال این نشریه در گزارش خود این ادعا را مطرح کرد که بوریس جانسون این ایده را در پی مداخله چشمگیر این رئیس جمهور اسبق آمریکا در زمان مبارزه بر سر همه پرسی بریگزیت رد کرده است. از زمان به جریان افتادن کمپین مربوط به بریگزیت در سال 2016 تنشهایی بین اوباما و جانسون وجود داشته است. در آن زمان اوباما طی سفر به لندن هشدار داده بود انگلیس در صورتی که اتحادیه اروپا را ترک کند برای انعقاد توافق تجاری با آمریکا “در آخر صف” خواهد بود.

این اظهارات موجب خشم بوریس جانسون شد که در آن زمان رهبری کمپین “خروج” را بر عهده داشت. جانسون که آن زمان شهردار لندن بود، از مداخله بی‌سابقه رئیس جمهوری وقت آمریکا در امور داخلی انگلیس به سختی انتقاد کرده و در مطلبی برای روزنامه “سان” به حذف مجسمه وینستون چرچیل، نخست‌وزیر اسبق انگلیس از دفتر بیضی کاخ سفید توسط دولت اوباما اشاره کرد.

بوریس جانسون نوشت: برخی می‌گویند این نادیده گرفتن بریتانیاست. برخی می‌گویند این سمبل ناخشنودی اجدادی این رئیس جمهور کنیایی از امپراتوری بریتانیاست که چرچیل مدافع سرسخت آن بود.

اتفاقاً واشنگتن پست این ادعا را رد کرد و نتیجه گرفت که نیم‌تنه چرچیل قبل از روی کار آمدن اوباما به سفارت انگلیس در واشنگتن بازگردانده شده است. با این حال، اظهارات جانسون موجب شد تا او به نژادپرستی متهم شود.

یک منبع ارشد در دولت انگلیس به ساندی اکسپرس گفت: این کاملا درست است که دولت انگلیس به شکل خصوصی به انتصاب اوباما اعتراض کرده است. این همچنین درست است که به همین دلیل در این انتصاب تاخیر به وجود آمده است.

اما وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد این ادعا “قطعا نادرست” است.

یک سخنگوی این وزارتخانه بیان داشت: این گزارشها نادرست هستند. پرسشها درباره انتصابات آمریکا به عهده خود آمریکاست.

او این گزارش‌ها را “غیر واقعی” خواند. این سخنگو گفت: مسائلی درباره انتصاب‌های آمریکا، کاملا مرتبط با آمریکاست. با این حال، معمول است که دولت‌های جدید آمریکا اندکی زمان برای تعیین گزینه‌هایشان به عنوان سفیر نیاز داشته باشند. هنوز تعدادی از دیپلمات‌های ارشد منتظر تایید هستند و این فقط شامل حال انگلیس نمی‌شود.

این در حالی است که گمان برده نمیشود در تاریخ مدرن نمونه از انتصاب یک رئیس جمهور اسبق به عنوان سفیر وجود داشته باشد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها