با ما همراه باشید

اخبار 4

مجلس نمایندگان با تشکیل کمیته‌ای به رهبری دموکرات‌ها برای تحقیق درباره حمله ۶ ژانویه موافقت کرد

منتشر شده

در

مجلس نمایندگان با تشکیل کمیته‌ای به رهبری دموکرات‌ها برای تحقیق درباره حمله ۶ ژانویه موافقت کرد

پس از آنکه جمهوری‌خواهان سنا در ماه مه طرح تشکیل یک کمیسیون مستقل برای تحقیق دربار حمله شش ژانویه به کنگره توسط طرفداران دونالد ترامپ را مسدود کردند، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه تشکیل یک کمیته منتخب جدید با اکثریت دموکرات‌ها را برای انجام تحقیقات در مورد این حمله تایید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این طرح با ۲۲۲ رای موافق و ۱۹۰ رای مخالف تصویب شد. تنها دو جمهوری‌خواه یعنی “لیز چنی” و “آدام کینزینگر” به تشکیل این کمیته رای موافق دادند.

کینزینگر، یکی از برجسته‌ترین منتقدان جمهوری خواه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجلس نمایندگان، پیش از این رای گیری گفت: من آماده‌ام تا به این تحقیقات به رهبری دموکرات‌ها بپیوندم.

در تاریخ شش ژانویه سال جاری میلادی، صدها تن از طرفداران ترامپ در تلاشی ناموفق برای متوقف کردن روند تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌ جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ به ساختمان کنگره حمله کردند. در این حمله پنج تن از جمله یکی از افسران پلیس کنگره کشته شدند.

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل سال جاری میلادی به استیضاح ترامپ به خاطر تحریک این هجوم رای داد اما سنا ترامپ را تبرئه کرد.

“استنی هویر”، قانون‌گذار دموکرات و رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در این جلسه گفت: امیدوارم بتوانیم پرده از حقیقت ماجرای حمله شش ژانویه برداریم و اقدامات معقولی را برای جلوگیری از تکرار چنین حمله‌ای اتخاذ کنیم و متوجه شویم چه کسی مسؤول این حمله بود. باید متوجه شویم چه کسی مسؤول تحریک اراذل و اوباشی بود که به کنگره آمریکا آمدند تا انتخاب رئیس جمهوری این کشور را ملغی کنند.

“کری کوردرو”، یکی از اعضای ارشد اندیشکده “مرکز امنیت جدید آمریکا” گفت: هیئت شش ژانویه قدرت صدور احضاریه را خواهد داشت که احتمالا به آن اجازه می‌دهد تا ترامپ را به عنوان شاهد احضار کند. با این حال آنها باید تصمیم بگیرند که درخصوص احضاریه‌ها آیا می‌خواهند وارد دعوی قضایی شوند یا خیر.

وی افزود: این گزینه محبوب من نیست اما نکته اینجاست که نمی‌توانیم دائما تظاهر کنیم که حمله شش ژانویه رخ نداده است. ما تنها به پاسخ نیاز داریم. ما باید متوجه شویم که آیا اعضای کنگره و اعضای دولت که در این رویداد شرکت داشتند، حاضر به همکاری در این تحقیقات هستند یا خیر.

لیز چنی گفت: من کمیسیونی را ترجیح می‌دادم که اعضای آن به طور مساوی بین احزاب سیاسی تقسیم می‌شدند.

چنین طرحی اوایل سال جاری میلادی در مجلس نمایندگان با حمایت ۳۵ جمهوری خواه تایید شد اما سنا آن را مسدود کرد.

لیز چنی در بیانیه‌ای گفت: متاسفانه آن تلاش مسدود شد. در حال حاضر یک کمیته منتخب تنها گزینه باقیمانده است. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا باید خودش تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد در این هیئت خدمت کند یا خیر.

این در حالی است که دیگر جمهوری‌خواهان به طرح تشکیل یک کمیته منتخب با اکثریت دموکرات‌ها به عنوان “ذاتا بی‌عدالتی” اشاره کردند.

“جان کاتکو”، نماینده جمهوری‌خواه طرح این کمیته منتخب را به عنوان “یک تمرین پارتیزانی” محکوم کرده و آن را با طرح کمیته منتخب مجلس نمایندگان با اکثریت جمهوری‌خواهان در خصوص حمله سال ۲۰۱۲ میلادی به کنسول‌گری آمریکا در بنغازی مقایسه کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها