با ما همراه باشید

اخبار 53

محبوبیت با استوری‌ها و گزارشات بی‌حاصل کسب نمی‌شود

منتشر شده

در

محبوبیت با استوری‌ها و گزارشات بی‌حاصل کسب نمی‌شود

ایسنا/خراسان رضوی نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه محبوبیت با استوری‌ها و گزارشات بی‌حاصل کسب نخواهد شد و با قول‌های بعضا بی‌‎عمل نیز به دست نمی‌آید، گفت: محبوبیت در سایه ایمان و عمل صالح محقق خواهد شد. دل‌های مردم در گرو خدمت و اخلاص بی‌منت به سمت ما متمایل خواهد شد. اگر دل‌های مردم با عمل ما همراه شد موفقیت‌ها پی در پی حاصل خواهد شد.

مهدی ناصحی امروز، ۱۲ دی ماه، در نطق پیش از دستور نوزدهمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت  فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: این ایام یادآور حادثه تلخ و فراموش نشدنی شهادت سردار رشید اسلام به دست دشمن اصلی اسلام و انقلاب است. مکتب حاج قاسم در این دوران امتزاج سخت حق و باطل تنها راه برون رفت از مسایل و مشکلات است. الفبای مدرسه حاج قاسم خداباوری و خدامحوری، تکلیف مداری، معنویت، انقلابی بودن، اخلاص، جهاد شبانه روزی، خدمت به مردم، وحدت دینی و ملی و مدنی و برخورداری از نگاه راهبردی و استراتژیک است.

وی افزود: رسیدن به اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی که همانا اقامه عدل و پیشرفت در همه ابعاد از جمله مدیریت شهری است، جز در سایه درک دقیق این الفبا که با خون مقدس آن مردم الهی امضا شده، محقق نخواهد شد. در این میان اخلاص شرط همه ‌موفقیت‌هاست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی ادامه داد: تحمل، مدارا، صبر و وحدت باید سرلوحه عمل ما قرار گیرد. عمل چند ماهه شروع به کار شورای ششم در راستای ارتقای شاخص‌های مدیریت شهری با نگاه عالمانه و جهادی و خدمت به مردم مشهد و زائران امام مهربانی‌ها الحق والانصاف نویدبخش اقدامات اثربخشی است که امید داریم آثار مثبت آن در مدیریت شهری به سرعت قابل مشاهده خواهد بود. ورود کارشناسی و دقیق به مسائل مهم شهر جزو نقاط برجسته این شوراست.

وی اضافه کرد: آنچه از مکتب سلیمانی شهید برای ما به یادگار مانده، نصب‌العین عمل ماست. از هیچ فشاری از سوی هیچ دسته، گروهی و هیچ منبع قدرتی نمی‌هراسیم و این روزها که سالگرد شهادت اسوه‌های استقامت و مقاومت است، با یکدیگر پیمان می‌بندیم که در مسیر حرکت به سوی تبدیل مشهدالرضا به جهان‌شهر برکت و کرامت سر از پا نشناخته و با مشارکت و تعامل حداکثری با مدیران و مردم شریف این شهر مقدس اهداف متعالی خویش را جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها