با ما همراه باشید

اخبار 11

محدودیت برخی از مشاغل در خراسان جنوبی

منتشر شده

در

محدودیت برخی از مشاغل در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از پیشنهاد استان برای بازنگری در جدول گروه بندی مشاغل و نحوه اعمال محدودیت‌ها در حوزه‌های مختلف خبر داد.

حمید ملانوری، امروز شنبه ۲۶ تیرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ، به آثار زیان بار بیماری اشاره و اظهار کرد: با توجه به تغییر رنگ شهرهای استان، ناگزیر به اعمال محدودیت در برخی از مشاغل و حرف هستیم.

به گزارش ایسنا، وی با تأکید بر پیشنهاد استان، تصریح کرد: برخی از مشاغل مثل کفش فروشی ها و لباس فروشی‌ها تجمعی ندارند، اما چون در تأمین کالاهای اساسی جدی نیستند، در فهرست مشاغلی قرار دارند که باید محدود شده و در رنگ بندی قرمز کرونایی تعطیل شوند.

به گفته وی؛ پیشنهاد خاص استان تغییر این رویه و محدود شدن صنوفی است که با ازدحام جمعیت در محیط های سربسته مواجهند.

استاندار گفت: اعمال محدودیت در محل‌های تجمعی و شلوغ که بسیار اورژانسی نیستند، الزامی است و به این ترتیب مکان هایی همچون تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی و استخرها باید محدود شوند.

وی ادامه داد: برگزاری سمینارها، همایش‌ها، گردهمایی‌ها و .. که جمع شدن عده‌ای از افراد در محیط بسته را به همراه دارند و احتمال ابتلا را افزایش می‌دهند، در رنگ بندی قرمز ممنوع است.

به گفته وی؛ تجارب 17 ماهه مدیریت بیماری کرونا، نشان می‌دهد برخی دستورالعمل ها و مصوبات نیاز به بازنگری دارند و ستاد ملی کرونا نیز با اشراف به این موضوع، به زودی تغییرات اساسی را ابلاغ خواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه در هر موضوعی ما باید به گونه‌ای اقدام کنیم که کمترین آسیب را برای مشاغل به همراه داشته باشد، گفت: در بحث پارک ها، عده ای بر این باورند که چون محیط بسته نیست، درصورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نباید محدودیتی برای حضور مردم اعمال شود و در مقابل افرادی هم هستند که با عنوان این که هر جا تجمع باشد، ابتلا نیز هست، مخالف باز بودن پارک‌ها هستند.

ملانوری ادامه داد: گزارش‌ها حکایت از این دارد که رعایت پروتکل‌ها که تا 2-3 ماه قبل حدود 90 درصد بود در حال حاضر به 48 درصد در سطح کشور و به 58 درصد در خراسان جنوبی رسیده است.

وی تصریح کرد: رعایت ضوابط بهداشتی، استفاده از ماسک، دقت در فاصله اجتماعی و پرهیز از برگزاری دورهمی‌ها در کاهش ابتلاها بسیار مؤثر است و بر عکس بی دقتی در رعایت دستورالعمل‌ها، افزایش آمار بیماران را به همراه دارد.

استاندار به تشریح اقداماتی پرداخت که تاکنون برای مدیریت بیماری در سطح استان انجام شده و گفت: با توجه به وسعت خراسان جنوبی و هم مرزی با افغانستان، اگر مدیریت شرایط به درستی انجام نمی شد، الان وضعیتی بسیار بدتر داشتیم، لذا برای ادامه مسیر هم نیاز به مدیریت جدی شرایط داریم.

ملانوری بر اهمیت اطلاع رسانی و فعالیت‌های تبلیغی تأکید کرد و گفت: تمام شهرداری‌ها مکلفند نسبت به نصب بنرهای قابل رؤیت با محتواهایی درخصوص بیماری کرونا و خسارت‌هایی که به همراه دارد، در پیاده روها، حاشیه میادین، ورودی پارک‌ها و … اقدام کنند.

به گفته وی؛ اگر مردم از بیماری و عوارض آن بیشتر بدانند، مطمئناً در مدیریت شرایط بیشتر همراهی خواهند کرد.

ملانوری بر لزوم اجرای مجدد طرح شهید سلیمانی در همه مناطق استان، خاطرنشان کرد: این طرح در مدیریت بیماری در دوره قبل خیلی مؤثر بود، لذا بسیج، سپاه، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی می بایست این طرح را قوی تر از قبل در تمام مناطق اجرا کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به افزایش سرعت انتشار و ابتلای بیماری در دور جدید، بیماریابی بیش از هر اقدامی به ما در مدیریت شرایط کمک می‌کند.

استاندار با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا و اعمال محدودیت ترددهای بین شهری و استانی اظهار داشت: با عنایت به این که همه استان ها در جریان این مصوبه هستند، تأکید ما بر بازدارندگی و عودت خودروهایی است که از دیگر مناطق به سمت استان می‌آیند.

ملانوری با تأکید بر این که واکسیناسیون باید از مطالبات جدی استان باشد، گفت: هر چه ما بتوانیم واکسیناسیون را به ویژه در گروه های پرخطر و در معرض ریسک افزایش دهیم، کمک بزرگی به مدیریت بیماری کرده‌ایم.

وی ادامه داد: واکسیناسیون افراد متقاضی بر اساس اعلام ستاد ملی انجام می‌شود و بالطبع با توجه به افزایش واکسن تولید داخلی و وارداتی، از این پس در سطح وسیع تری صورت خواهد گرفت.

به گفته وی؛ خوشبختانه در ماه های اخیر به واسطه واکسیناسیون 8 میلیون نفر از گروه‌های پرخطر، با سن بالا و دارای بیماری‌های زمینه‌ای، میزان مرگ و میر کاهش یافته اما متأسفانه آمار ابتلای به بیماری در سطح کشور افزایشی است و این میزان شیوع کرونا برای مردم، نظام و حوزه بهداشت و درمان خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته و دارد.

استاندار، عادی انگاری را آسیب زا دانست و گفت: اگر بخواهیم احساس خستگی کنیم و شرایط را جدی نگیریم، دچار آسیب‌هایی خواهیم شد که به راحتی قابل جبران نیست.

ملانوری درخصوص وضعیت حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محل کار نیز اظهار کرد: حضور کارکنان تابع شرایط رنگ بندی است و مدیران مکلفند دستورالعمل‌های مرتبط را رعایت کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها