با ما همراه باشید

اخبار 13

محرم‌زاده: منظور فیاضی از تقویت نگرش آخرت گرایانه کودکان چیست؟

منتشر شده

در

محرم‌زاده: منظور فیاضی از تقویت نگرش آخرت گرایانه کودکان چیست؟

نماینده مردم اهر و هریس در مخالفت با وزیر آموزش و پرورش مدرک دکتری مسعود فیاضی را بی ارتباط توصیف کرد و گفت: منظور وزیر پیشنهادی از تقویت حیات طیبه و تقویت نگرش آخرت گرایانه بر دامنه تربیت کودک و نوجوان ایرانی به زبان ساده چیست؟

به گزارش ایسنا، احمد محرم زاده یخ فروزان در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش  و پرورش گفت: اگر مجلس عصاره فضایل ملت است، کمیسیون آموزش و  تحقیقات مجلس عصاره فضایل مجلس در این حوزه است. این کمیسیون تخصصی نسبت به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رأی منفی داده است. مخالفت بنده اما به جهت دلسوزی به نظام آموزش و پرورش است وگرنه شخصیت حقیقی ایشان برای همه ما محترم است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با بیان اینکه مدیران آینده مملکت به دست اموزش و پرورش تربیت می‌شوند، گفت: بنده از لحاظ تخصصی، کارشناسی و از روی دلسوزی مخالفت می‌کنم. فیاضی هفت سال مدیر آموزش و پرورش یا مدیر کدام مدرسه بوده است؟ مدرک دکتری ایشان از یک نهاد قانونی تحت پوشش وزارت علوم نیست. آیا نهاد نخبگان صلاحیت صدور مدرک دکتری دارد؟

وی خطاب به فیاضی گفت: علل نخبگی شما چیست که از کانون نخبگان دکتری فقه گرفتید؟ شما در سوابق خود از شورای راهبردی فضای مجازی بر سازمان پژوهش صحبت کردید. این فعالیت چه ربطی به آموزش و پرورش دارد؟ طرح شما بر مشارکت بخش غیردولتی بر تأمین نیازهای آموزشی دقیقا چیست؟ شما در مطالعات خود از رتبه بندی معلمان نام بردید. در این مطالعه به چه نتیجه‌ای رسیدید؟

این عضو کمیسیون عمران مجلس تحصیلات وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را غیرمرتبط دانست و گفت: در مدرک شما جز فقه چیزی دیده نمی‌شود. مدرک تحصیلی شما در جای خود ارزشمند است اما شما چگونه خود را کارشناس مهدکودک‌ها و در جای دیگر کارشناس بودجه معرفی می‌کنید؟ در فعالیتتان از آسیب شناسی برنامه‌های پنج سال گذشته یاد کردید. در این آسیب شناسی به چه نتیجه‌ای رسیدید؟ گزارش مطالعات کجا ثبت شده است؟

محرم زاده یخ فروزان افزود: وزیر پیشنهادی در مطالعات خود چندین مرحله به سند تحول اشاره کردید، به نظرتان چرا تا به حال این سند اجرایی نشده است؟ تعارض منافع یکی از عوامل بزرگ انحطاط آموزش و پرورش ایران است. باید شفاف کنید که منظورتان از آموزش طبقاتی در ایران چیست؟ شما در برنامه هایتان به تقویت بسته‌های کمک درسی اشاره کردید این در حالی است که این روند همان کم رنگ کردن کتاب درسی و پررنگ کردن کتب کمک درسی است که مافیا در آن نقش بازی می‌کند.

وی در ادامه مخالفتش با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با استناد به برنامه‌هایش گفت: شما به نبود بودجه رفاهی معلمان اشاره کردید که نکته مثبتی در برنامه شماست، اما راهکاری برای آن معرفی نکردید و آن را در حد آرزو و آمال رها کردید. منظور شما از تقویت حیات طیبه دانش آموزان به زبان ساده چیست؟ منظور شما از تقویت نگرش اخرت گرایانه بر دامنه تربیت کودک و نوجوان ایرانی چیست؟  در برنامه‌هایتان به کرات از محل محور بودن مدرسه و تعامل آن با مسجد یاد کردید، به نظرتان شاخص عملیاتی شدن این برنامه چه قدر است؟

محرم زاده افزود: سازمان تربیت کودک در تئوری، لازم اما در عمل جنایت است چرا که باعث ایجاد مافیا در این خصوص می‌شود. همچنین شما سابقه معلمی و تدریس در مدارس دولتی را نداشته‌اید و علیرغم اینکه به خوبی به اولویت‌ها و آسیب‌های آموزش و پرورش اشاره کرده‌اید و سابقه حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس را داشته‌اید اما برنامه عملیاتی برای موضوعات مطرح شده خود ندارید، لذا نظرات شما خوب است اما در حوزه عمل هیچ اقدامی وجود نداشته و ندارد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تأکید کرد: تعدادی از نمایندگان معتقد هستند در صورت عدم رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، رئیس جمهور سه ماه دیگر برای معرفی وزیر جدید فرصت دارد در صورتی که تفسیر شورای نگهبان از این موضوع تنها برای یک بار صورت می‌گیرد پس باید با دقت نظر نسبت به وی رأی داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 13

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

منتشر شده

در

توسط

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

ایسنا/قم محمدحسین فرج نژاد دیشب با موتور در بلوار غدیر در تصادف با یک خودرو به همراه خانواده اش به دیارباقی شتافت.

مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس امروز در جمع خبرنگاران گفت:این حادثه که در بلوار الغدیر روبروی ورودی پردیسان رخ داده است متاسفانه 5 کشته برجای گذاشته است.

وی افزود: در این حادثه طبق گزارشات میدانی، موتورسیکلت دارای 5 سرنشین بوده است که پس از برخورد با خودروی سواری 206، 4 سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند و مصدوم دیگر که کودکی 4 ساله بدحال بوده است پس از دریافت اقدامات درمانی مناسب توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی گفت: راننده خودروی سواری نیز در این تصادف جان خود را از دست داده است و سرنشین خودرو پس از دریافت اقدامات درمانی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی اظهارکرد: خودرو پس از واژگونی دچار حریق شده است.

گفتنی است، فرد راکب موتور سیکلت دکتر محمدحسین فرج نژاد از مولفان و محققان و اساتید برجسته سواد رسانه ای کشور و از اعضای هیئت مدیره فضای مجازی حوزه بود که سالهای سال خدمات ارزشمندی در جبهه بندی علمی و سازمان دهی فضای مجازی جبهه انقلاب اسلامی ارایه کرده بود.

بیشتر فعالان فضای مجازی و علوم انسانی وی را به عنوان یکی از متخصص ترین کارشناسان کشور در زمینه صهیونیست شناسی می دانستند. تمرکز بخش مهمی از تحقیقات اخیر وی در زمینه رویکردهای ضد صهیونیستی بود.

وی به رغم مسئولیت ها و فعالیت های فراوان در منطقه پردیسان قم اجاره نشین بود و با موتور سیلکت تردد می کرد که متاسفانه شب گذشته، به همراه تمام اعضای خانواده اش دارفانی را وداع گفت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

منتشر شده

در

توسط

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

ایسنا/بوشهر طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، از ۱۰ شهرستان استان بوشهر به جز شهرستان دیّر همگی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق اعلام سامانه ماسک ۹ شهرستان گناوه، دیلم، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتستان و دشتی، در شرایط قرمز کرونایی هستند و تنها شهرستان دیّر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

پیش از این ۸ شهرستان بوشهر، گناوه، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتی و دشتستان در شرایط قرمز کرونایی خواهند بود و ۲ شهرستان دیّر و دیلم در وضعیت نارنجی قرار داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، ۲۳۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

منتشر شده

در

توسط

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

علی موسوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با رعایت تقوویم زراعی از سوی برنج کاران نتایج خوبی از شالیزارها حاصل شد، اظهار کرد: از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان، بیش از ۷۰ درصد در مرحله خوشه دهی است که متناسب با عملیات زراعی و مطابق با تقویم زراعی است.

وی افزود: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

موسوی ادامه داد: انجام به موقع عملیات کاشت، کاهش هزینه ‌تولید، صرفه جویی در وقت، افزایش بهره‌وری نیروی کار و افزایش تولید محصول ‌از جمله مزایای تولید مکانیزه برنج است.

وی تصریح کرد: عواملی نظیر سختی کار، ‌هزینه بالا ،عدم توجیه اقتصادی در کشت سنتی برنج  وحمایت سازمان جهاد کشاورزی در اعطای تسهیلات کشاورزی در راستای رونق تولید و کاهش میزان ضایعات برنج  موجب شده تا شالیکاران از ‌ورود ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه کشت برنج استقبال کنند.

وی همچنین به کمباین داران توصیه کرد قبل از دروی مکانیزه برنج حتما نسبت به معاینه فنی دستگاهشان اقدام کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها