با ما همراه باشید

اخبار 12

مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند

منتشر شده

در

مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند

ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کارگزاران دولت سیزدهم باید انقلابی، جهادی و مکتبی و اخلاق مدار باشند، گفت: مدیران دولت سیزدهم باید از جنس مردم و همراه با دغدغه‌های مردم باشند.

محمد کلامی در آیین تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان میانه اظهار کرد: عمل به آرمان‌های انقلاب و نظام باید هدف اصلی تمامی کارگزاران باشد چرا که شک به این آرمان‌ها توان خدمت را از کارگزاران خواهد گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: کارگزار دولت نباید بین خود و مردم فاصله ببیند و باید بداند که بزرگترین عبادت خدمت به خلق الله است که ایمان به توانمندی‌های داخل، استفاده از ظرفیت جوانان و انرژی آنها در اجرای منویات رهبری در گام دوم انقلاب و بها دادن به آن در عمل از دیگر شاخص‌های مدیر دولت سیزدهم است.

وی، ارائه‌ی برنامه و راهبرد، مانع زدایی‌ها و استفاده از مجمع نخبگان در توسعه‌ی شهرستان برای طی مسیر توسعه از سوی مدیران را مهم خواند و افزود: ما با شهدا، آرمان‌های انقلاب و نظام و امامین انقلاب عهد می‌بندیم که تا توان داریم به مردم خدمت کرده و اجازه ندهیم تا فقر، ایمان و باور مردم، انقلاب را دچار تزلزل کند.

فرماندار سابق شهرستان میانه نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد چهار ساله فرمانداری در امور حاکمیتی، تامینی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی گفت: اگر توانستیم منشا اثر و در خدمت مردم باشیم، در سایه وفاق و همدلی مدیران شهرستان در شورای اداری و تامین، حمایت‌ها و ارشاد امام جمعه میانه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حاصل شده است.

محمدرضا مشایخی به اجرای انتخابات مختلف به برتری شهرستان در استان اشاره کرد و افزود: در ساماندهی حوادث و رخدادهایی مانند سیل، زلزله و شیوع کرونا به مدد الهی و پای کار بودن مسئولین، مردم و خیرین و مدافعین سلامت توانستیم تا موفق عمل کنیم.

وی، اجرای پروژه‌های مختلف در سطح شهر و روستاها در حوزه آب شرب، آب کشاورزی،: امور فرهنگی و اجتماعی، حوزه صنعت و معدن، افزایش تولیدات دامی و کشاورزی، نوسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی در حدود ۴ هزار واحد و بالاتر از متوسط کشوری در این حوزه را از امورات مهم انجام شده، عنوان کرد.

مشایخی افزایش اشتغالزایی در شهرستان از جمله جذب ۱۱۷ نفر در فولاد بخش خصوصی با تولید آزمایشی ۱۵۰ تن شمش در روز و افزایش اشتغال به ۲۰۰ نفر در آینده ای نزدیک و افزایش این اشتغال در توسعه طرح را یکی دیگر از امور شهرستان در حمایت و تسهیل امور سرمایه گذاران برشمرد.

امام جمعه میانه نیز در این مراسم از زحمات و تلاش مشایخی فرماندار سابق شهرستان در ساماندهی امور زلزله، مقابله با کرونا و برگزاری انتخاباتی سالم با کمترین حاشیه و نیز اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی و حمایت و مساعدت‌های لازم از تمامی ادارات و ارگان‌های شهرستان برای سعادتی در سمت فرماندار جدید شهرستان آرزوی توفیق کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله محمدی با بیان اینکه این مسئولیت‌ها خانه آخرت ما را خواهند ساخت، افزود: دنیا و آخرت برای کسانی است که نیت و یا عمل خیر انجام می‌دهند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز ورود دولت به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را قابل تقدیر خوانده به موقعیت شهرستان به عنوان بزرگترین شهرستان شمالغرب کشور با بیش از ۴۰۰ روستا اشاره  کرد و افزود: با تمامی اقدامات انجام یافته در شاخص‌های مختلف نیازمند تلاش و حمایت بیشتر از سوی مسئولین شهرستان، استان و کشور هستیم.

مهدی اسماعیلی به تشکیل سازمان عریض و طویل برنامه و بودجه از سال ۱۳۲۷ اشاره کرده گفت: این سازمان وظیفه تدوین برنامه پیشرفت و آبادانی کشور، تقسیم و توزیع عادلانه و منطقی بودجه را عهده دار است، اما اگر توزیع عادلانه بودجه انجام می‌شد شاهد ناهماهنگی و ناعدالتی نبودیم که امیدواریم با توزیع متوازن منابع استان در حوزه راه، آب، صنایع پایین دستی، بنگاه‌های اقتصادی و سایر شاخصه‌ها شاهد توسعه شهرستان و رونق اقتصاد باشیم.

وی با تشریح منابع مالی محدود دولت بر لزوم جذب سرمایه گذار و ارائه ساز و کارهای حمایتی از سرمایه گذار تاکید کرد.

اسماعیلی، نجات استان و شهرستان را در حمایت از سرمایه گذاران دانست و افزود: تسهیل چرخه و فرآیند صدور مجوز به سرمایه گذاران باید اولویت کار مسئولین باشد.

نماینده دیگر میانه در مجلس شورای اسلامی نیز به وضعیت نامساعد یا نبود راه ۱۲۸ روستا در شهرستان، نبود متصدی و بهورز در ۶۰ روستا، مشکل آب کشاورزی ۸۵ روستا، مشکل و نبود اینترنت در ۶۰ روستا، آبرسانی به میانه از سد گرمی چای اشاره و این موارد را مورد مطالبه مردم عنوان کرد و از پیگیری آب شرب میانه با همراهی اسماعیلی دیگر نماینده مردم در جلسه با رییس جمهور و وزیر نیرو خبر داد.

مرتضی حسینی همچنین مبارزه با فساد و ناکارآمدی را از اولویت‌های دولت عنوان کرده و اضافه کرد: سه مافیای قاچاق کالا و واردات، مافیای بانکی و مافیای مدیران فرصت طلب و منفعت جو باعث مشکلات موجود شده که باید آنها را رفع کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه نیز هر گونه شک در راه خدمت به انقلاب و مردم ما را مدیون خون شهدا و ایثارگران عنوان کرد و با قدردانی از استاندار آذربایجان‌شرقی در انتصاب ایشان، کلامی معاون امور اقتصادی استانداری و محمدزاده مدیر کل اسیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری به جهت حضور در این مراسم قدردانی کرده و اظهار امیدواری کرد که بتواند پاسخگوی اعتماد آنها باشد.

مسعود سعادتی با اشاره به خون‌های ریخته شده در راه تحقق انقلاب و نظام اضافه کرد: نباید ذره ای در راه خدمت به انقلاب و مردم شک داشته باشیم چرا که هر گونه شک ما را مدیون خون شهدا و تمامی ایثارگران خواهد کرد.

وی قدم اول در راه گشودن گره از مشکلات مردم را اتحاد و همدلی عنوان کرده و افزود: با توجه به شرایط جامعه اگر می‌خواهیم به پیشرفت و توسعه برسیم باید به مشکلات مردم رسیدگی کرده و در حد توان به رفع آنها بپردازیم.

سرپرست فرماندار ویژه میانه با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم به این مضمون که برای چیزی که از دست شما می‌رود، ناراحت نشوید و برای چیزی که به دست می‌آورید، خوشحال نشوید، تاکید کرد: مسئولیت رسالتی است در دست ما که باید برای هر لحظه آن پاسخگو باشیم.

سعادتی در پایان از زحمات مشایخی فرماندار سابق میانه قدردانی کرده و گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از تجربیات ایشان و همکاری و همراهی مدیران شهرستان در راه خدمت به مردم موفق باشیم.

لازم به ذکر است؛ در پایان حکم انتصاب سرپرست فرماندار ویژه میانه به  مسعود سعادتی ابلاغ و با اهدای لوحی از زحمات فرماندار سابق میانه تجلیل شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها