با ما همراه باشید

اخبار 13

مدیران “چانه زنی‌های بودجه‌ای” خود را شروع کنند/ از کنترل بازار غافل نشوید

منتشر شده

در

مدیران "چانه زنی‌های بودجه‌ای" خود را شروع کنند/ از کنترل بازار غافل نشوید

  استاندار کرمانشاه با اشاره به روند تدوین بودجه سال 1401 گفت: مدیران باید از هم اکنون چانه زنی های بودجه ای خود را برای کسب بودجه بیشتر جهت پیشبرد طرح ها و پروژه های استان شروع کنند.

هوشنگ بازوند در جلسه امروز(25 آبان) شورای اداری استان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ بسیجی در سطح جامعه، گفت: بسیج نامی است که هرکجا تهدیدی صورت گرفته آن را به فرصت تبدیل کرده و هرکجا نگرانی یا بحرانی رخ داده، آن را رفع کرده است.

وی افزود: شاید از میان هزاران دستاورد ارزشمند امام(ره) و انقلاب اسلامی بتوان گفت که بسیج گل سرسبد همه آنهاست که تمام سختی ها با حضور و ورود بسیج به راحتی مرتفع شده است.

بازوند با تاکید بر لزوم تبدیل فرهنگ بسیجی به یک فرهنگ عمومی، گفت: بسیج  یعنی حضور فداکارانه، ساختارمند و جهادی مردم در تمام عرصه ها و این فرهنگ زیبا از عاشورای حسینی نشات گرفته و یکی از مصداق های بارز آن در سالهای اخیر حاج قاسم سلیمانی بود که فداکارانه برای امنیت کشور و ملت های مظلوم جهان جان خود را فدا کرد.

وی به اثرگذاری فرهنگ بسیجی در خارج از مرزهای ایران هم اشاره کرد و افزود: امروز بسیج و بسیجی فقط مختص ایران نیست و فرهنگ بسیجی را در کشورهایی مثل عراق و سوریه و یمن و … هم می توان دید.

بازوند تصریح کرد: اینکه امروز حشدالشعبی فداکارانه در تامین امنیت مردم عراق تلاش می کند از برکات فرهنگ بسیجی است و همین فرهنگ ارزشمند بسیجی است که ایران را به جزیره ای امن در خاورمیانه تبدیل کرده است.

وی به حضور بسیج در بحران ها هم اشاره کرد و افزود: در همین زلزله سال 96 کرمانشاه که بزرگترین زلزله قرن در کشور بود و قدرت برخی پس لرزه های آن به 6.4 ریشتر هم می رسید حضور بسیج و هماهنگی تمام دستگاه ها توانست از این بحران فرصتی برای عمران و آبادانی بسازد.

استاندار کرمانشاه گفت: این زلزله 60 درصد جغرافیای استان را تحت تاثیر قرار داد، اما از همان لحظه با حضور بسیج و سپاه و ارتش و حضور جهادی تمام مدیران دستگاه ها و با همانگی که در استان بود توانستیم به سرعت بحث درمان مصدومان و اسکان اضطراری و اسکان موقت و پس از آن ساخت و ساز را پیگیری کنیم.

بازوند گفت: این روحیه و فرهنگ بسیجی در میان تمام نهادها و مدیران اجرایی بود که توانست بحران زلزله را ظرف مدت کوتاهی مدیریت و کنترل کند.

مدیران تا لحظه آخر باید پای مسئولیتشان بمانند

استاندار کرمانشاه در بخش دیگر صحبت هایش به دوره گذار دولت اشاره کرد و افزود: هم اکنون در دوره گذار هستیم و امکان تغییر مدیران وجود دارد، اما نباید این شرایط موجب شود که مدیران دست از کار کشیده و کارها را به آینده موکول کنند.

بازوند گفت: همه مدیران باید تا لحظه آخر پای کار باشند، چرا که روال تغییر مدیران همواره وجود داشته و باید باشد، بنابراین مدیران نباید تمام فکر و ذکر خود را روی این مسائل گذاشته و از کار مردم غافل شوند.

وی به شرایط سخت دولت اشاره کرد و افزود: دولت جدید در حالی روی کارآمده که سخت ترین شرایط تحریم و اقتصاد را تجربه می کنیم و فقط 1500 عنوان تحریم علیه کشور اعمال شده است.

بازوند گفت: کشور ترکیه تنها با سه مورد تحریم دچار بحران اقتصادی شد و ارزش پول ملی این کشور در حال کاهش است و همین نمونه بارز تاثیرات تحریم است، اما خوشبختانه در کشور علی رغم سختی ها مقاومت در برابر تحریم طی این سالها شکل گرفته است.

استاندار کرمانشاه گفت: تنها راهکار مقابله با تحریم، مقاومتی شدن اقتصاد است و مدیران نسبت به این موضوع باید اهتمام بیشتری داشته باشند و این مقاومت روزبه روز تاثیرات تحریم ها را محدود خواهد کرد.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی سخت که دولت یارانه های پنهان سنگینی در حوزه های مختلف از جمله بنزین پرداخت می کند، نباید برای پروژه های عمرانی فشار را مضاعف کرد و مدیران باید به دنبال راهکارهای جدید و بویژه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پیشبرد این پروژه ها باشند.

مدیران برای چانه زنی بودجه ای تلاش بیشتری کنند

بازوند با اشاره به تاکید رییس جمهور بر رشد هشت درصدی اقتصاد در سال 1401 گفت: در همین راستا باید رشد صادرات استان حداقل 20 درصد افزایش یابد که خوشبختانه در هفت ماهه امسال به رشد 7.8 درصدی افزایش صادرات رسیده ایم و اگر زیرساخت ها تقویت شود دستیابی به این میزان رشد ممکن خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم رایزنی بودجه ای مدیران، افزود: مدیران باید از هم اکنون که لایحه بودجه 1401 در حال تنظیم است تلاش خود برای کسب اعتبار جهت تقویت زیرساخت ها را بیشتر کنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه 43 درصد بودجه کشور با چانه زنی توزیع می شود، گفت: در همین راستا حضور مدیران در وزارتخانه ها و چانی زنی برای کسب بودجه بیشتر ضروری است.

بازوند از مدیران خواست در این زمینه از ظرفیت نمایندگان استان استفاده کنند.

15 هزار میلیارد تومان از سند توسعه نفت و گاز اجرایی شده/ آغاز بهره برداری از کارخانه فروآلیاژ چینی ها

استاندار کرمانشاه در ادامه به سند توسعه نفت و گاز استان هم اشاره ای داشت و این سند را دستاورد بزرگی برای استان دانست و افزود: حجم سرمایه گذاری این سند حدود 73 هزار میلیارد تومان است و مدیران باید نهایت تلاش را برای بهره برداری از این فرصت داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر 15 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری این سند در شهرستان های اسلام آبادغرب و سنقر و کلیایی شروع شده و فرمانداران سایر شهرستان هایی که پروژه هایی در این سند دارند باید هرچه سریعتر برای شروع این پروژه ها اقدام کنند.

بازوند به روند بیکاری استان هم اشاره ای داشت و افزود: خوشبختانه سیر بیکاری استان همچنان نزولی است و با سرمایه گذاری های خوبی که صورت گرفته انتظار داریم این سیر نزولی تداوم یابد.

استاندار کرمانشاه به سرمایه گذاری چینی ها در استان هم اشاره کرد و افزود: برای اولین بار چینی ها در استان سرمایه گذاری داشته اند و با رقم سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری برای 210 نفر در استان اشتغالزایی داشته اند.

وی با اشاره به راه اندازی کارخانه فروآلیاژ با این سرمایه گذاری گفت: در حال حاضر 60 درصد فروآلیاژ مورد نیاز کشور وارد می شود و با راه اندازی این واحد تولیدی 15 درصد از این نیاز مرتفع می شود.

بازوند گفت: این کارخانه هم اکنون به بهره برداری رسیده و به زودی مراسم افتتاح آن برگزار می شود.

مدیران از کنترل بازار غافل نشوند/ نباید اجازه جولان عده ای دلال را در بازار بدهیم

بازوند در ادامه با مثبت خواندن تاثیرات برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار، بر برگزاری هرچه بیشتر این جلسات تاکید کرد و افزود: در این دوره گذار دولت نباید اجازه دهیم عده ای واسطه روی کالاها قیمت نجومی گذاشته و بازار را به هم بریزند.

وی بر کنترل بازار هم تاکید کرد و افزود: اگر مدیران از بازار غافل شوند گرفتار تورم شدید خواهیم شد و نباید این اجازه به فرصت طلبان داده شود.

استاندار کرمانشاه گفت: در ماه گذشته تورم کرمانشاه 10 پله بهبود پیدا کرد و این امر نشان می دهد که جلسات ستاد تنظیم بازار موثر بوده و باید این جلسات با جدیت تداوم و مصوبات آن اجرایی شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 13

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

منتشر شده

در

توسط

فعال برجسته فضای مجازی کشور همراه با خانواده اش در حادثه ای دلخراش در قم جان سپرد

ایسنا/قم محمدحسین فرج نژاد دیشب با موتور در بلوار غدیر در تصادف با یک خودرو به همراه خانواده اش به دیارباقی شتافت.

مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس امروز در جمع خبرنگاران گفت:این حادثه که در بلوار الغدیر روبروی ورودی پردیسان رخ داده است متاسفانه 5 کشته برجای گذاشته است.

وی افزود: در این حادثه طبق گزارشات میدانی، موتورسیکلت دارای 5 سرنشین بوده است که پس از برخورد با خودروی سواری 206، 4 سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند و مصدوم دیگر که کودکی 4 ساله بدحال بوده است پس از دریافت اقدامات درمانی مناسب توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی گفت: راننده خودروی سواری نیز در این تصادف جان خود را از دست داده است و سرنشین خودرو پس از دریافت اقدامات درمانی به مرکز درمانی منتقل شده است.

وی اظهارکرد: خودرو پس از واژگونی دچار حریق شده است.

گفتنی است، فرد راکب موتور سیکلت دکتر محمدحسین فرج نژاد از مولفان و محققان و اساتید برجسته سواد رسانه ای کشور و از اعضای هیئت مدیره فضای مجازی حوزه بود که سالهای سال خدمات ارزشمندی در جبهه بندی علمی و سازمان دهی فضای مجازی جبهه انقلاب اسلامی ارایه کرده بود.

بیشتر فعالان فضای مجازی و علوم انسانی وی را به عنوان یکی از متخصص ترین کارشناسان کشور در زمینه صهیونیست شناسی می دانستند. تمرکز بخش مهمی از تحقیقات اخیر وی در زمینه رویکردهای ضد صهیونیستی بود.

وی به رغم مسئولیت ها و فعالیت های فراوان در منطقه پردیسان قم اجاره نشین بود و با موتور سیلکت تردد می کرد که متاسفانه شب گذشته، به همراه تمام اعضای خانواده اش دارفانی را وداع گفت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

منتشر شده

در

توسط

۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی

ایسنا/بوشهر طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، از ۱۰ شهرستان استان بوشهر به جز شهرستان دیّر همگی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

طبق اعلام سامانه ماسک ۹ شهرستان گناوه، دیلم، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتستان و دشتی، در شرایط قرمز کرونایی هستند و تنها شهرستان دیّر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

پیش از این ۸ شهرستان بوشهر، گناوه، تنگستان، عسلویه، کنگان، جم، دشتی و دشتستان در شرایط قرمز کرونایی خواهند بود و ۲ شهرستان دیّر و دیلم در وضعیت نارنجی قرار داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار رنگ‌بندی کشور، ۲۳۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 13

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

منتشر شده

در

توسط

پیش بینی برداشت مکانیزه برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

علی موسوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با رعایت تقوویم زراعی از سوی برنج کاران نتایج خوبی از شالیزارها حاصل شد، اظهار کرد: از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان، بیش از ۷۰ درصد در مرحله خوشه دهی است که متناسب با عملیات زراعی و مطابق با تقویم زراعی است.

وی افزود: پیش بینی می شود بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.

موسوی ادامه داد: انجام به موقع عملیات کاشت، کاهش هزینه ‌تولید، صرفه جویی در وقت، افزایش بهره‌وری نیروی کار و افزایش تولید محصول ‌از جمله مزایای تولید مکانیزه برنج است.

وی تصریح کرد: عواملی نظیر سختی کار، ‌هزینه بالا ،عدم توجیه اقتصادی در کشت سنتی برنج  وحمایت سازمان جهاد کشاورزی در اعطای تسهیلات کشاورزی در راستای رونق تولید و کاهش میزان ضایعات برنج  موجب شده تا شالیکاران از ‌ورود ماشین آلات و تجهیزات مکانیزه کشت برنج استقبال کنند.

وی همچنین به کمباین داران توصیه کرد قبل از دروی مکانیزه برنج حتما نسبت به معاینه فنی دستگاهشان اقدام کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها