با ما همراه باشید

اخبار 4

مذاکرات اوپک پلاس برای تمدید محدودیت عرضه

منتشر شده

در

مذاکرات اوپک پلاس برای تمدید محدودیت عرضه

پس از اینکه کمیته فنی مشترک اوپک پلاس درباره ابهامات قابل توجه و ریسک اشباع عرضه نفت در سال میلادی آینده هشدار داد، دو منبع آگاه در اوپک پلاس اعلام کردند انتظار می رود این گروه درباره تمدید محدودیت عرضه پس از آوریل سال ۲۰۲۲ مذاکره کند.

به گزارش ایسنا، اوپک و متحدانش در قالب گروه اوپک پلاس از ماه مه سال ۲۰۲۰ در واکنش به فروپاشی تقاضا در بحبوحه همه گیری کووید ۱۹ محدودیت عرضه به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را به اجرا گذاشتند و قرار است این محدودیت تا آوریل سال ۲۰۲۲ خاتمه پیدا کند. محدودیت عرضه این گروه تا ژوییه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز می رسد.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس هفته جاری در گزارشی اعلام کرد اشباع عرضه نفت تا پایان سال ۲۰۲۲ بر مبنای سناریوهای مختلف برای عرضه و تقاضا پیش‌بینی می‌شود. در این گزارش اعلام شده که بازار نفت در کوتاه مدت دچار کمبود عرضه می‌شود اما اشباع عرضه پس از پایان محدودیت عرضه اوپک پلاس در افق دیده می‌شود.

موضع روسیه که به همراه عربستان سعودی بزرگترین تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس هستند، هنوز مشخص نیست بنابراین تصمیم نهایی درباره تمدید محدودیت عرضه ممکن است در نشست روز پنجشنبه اوپک پلاس حاصل نشود.

قیمت نفت برنت روز چهارشنبه بالای ۷۵ دلار در هر بشکه بود که بیش از ۴۰ درصد بالاتر از ابتدای سال میلادی جاری محسوب می‌شود.

طبق گزارش کمیته فنی مشترک اوپک پلاس، تحت سناریوی مقدماتی ذخایر نفت در کشورهای صنعتی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی به ۹۶ میلیون بشکه پایین میانگین پنج ساله ( ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹) در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ و ۱۲۵ میلیون بشکه پایین متوسط پنج ساله در سه ماهه چهارم می رسد اما در سال ۲۰۲۲ سطح ذخایر افزایش قابل توجهی پیدا کرده و به ۱۸۱ میلیون بشکه بالای میانگین پنج ساله تا پایان سال میلادی آینده خواهد رسید.

در سناریوی مقدماتی فرضیه رشد تقاضای جهانی برای نفت و رشد عرضه غیر اوپک از گزارش ماهانه ژوئن اوپک گرفته شده که نخستین پیش‌بینی برای سال ۲۰۲۲ را نیز ارائه داده است.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس اعلام کرد همچنان رشد تقاضای جهانی برای نفت به میزان شش میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی می‌کند اما ابهامات قابل توجهی شامل روند احیای اقتصادی جهانی نابرابر، افزایش سطح بدهی دولتی، روند نابرابر توزیع واکسن و رشد موارد شیوع نوع دلتای ویروس کرونا وجود دارد که بر تقاضا تاثیر می‌گذارد.

آمریتا سن از شرکت مشاوره انرژی اسپکت در این باره اظهار کرد: اوپک پلاس ترجیح می‌دهد با پیش‌بینی مازاد عرضه در سال ۲۰۲۲ جانب احتیاط را حفظ کند. با این حال آنها همچنان انتظار دارند تقاضا برای جذب تولید اوپک پلاس و افزایش عرضه نفت ایران در سال آینده وجود داشته باشد.

ناظران می گویند این گروه ممکن است در نشست روز پنجشنبه وزیران سطح تولید را تغییر ندهد یا برای افزایش تولید به میزان بیش از یک میلیون بشکه در روز یا ۵۰۰ هزار بشکه در روز تصمیم بگیرد. منابع آگاه در اوپک پلاس می‌گویند هیچ تصمیم واحد یا توصیه ای در نشست روز سه شنبه کمیته فنی مشترک اوپک پلاس مطرح نشد.

در همین حال تحلیلگران بانک آمریکایی گلدمن ساکس در یادداشتی پیش‌بینی کردند بازار نفت سال ۲۰۲۱ را با کمبود عرضه پنج میلیون بشکه در روز به پایان خواهد بود زیرا تقاضا در نیمه دوم سال ۲.۲ میلیون بشکه دیگر رشد می‌کند. این به معنای آن است که اوپک باید نفت بیشتری را به عرضه خود اضافه کند تا کمبود عرضه مذکور را محدود کند زیرا تولیدکنندگان دیگر برای افزایش تولید چالش خواهند داشت.

تحلیلگران گلدمن ساکس در این یادداشت اعلام کرده‌اند اگرچه موج جدید ابتلا به بیماری ممکن است روند تعادل مجدد بازار نفت را آهسته کند اما انتظار داریم اوپک پلاس در افزایش تولید خود تاکتیکی عمل کند. این بانک آمریکایی اوایل امسال پیش‌بینی کرده بود قیمت نفت پیش از پایان سال به ۸۰ دلار در هر بشکه صعود خواهد کرد و به کمبود عرضه و بهبود قوی تقاضا اشاره کرده بود. با وجود اینکه اوپک پلاس محدودیت‌های عرضه خود را تسهیل کرده اما گلدمن ساکس پیش‌بینی مذکور را تغییر نداده است.

در این بین، گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت‌های نفتی روسی برای معکوس کردن محدودیت تولیدی که تحت توافق اوپک پلاس به اجرا گذاشتند دشواری دارند که اگر این موضوع صحت داشته باشد ممکن است فضای بیشتری برای عربستان سعودی به منظور افزایش تولید خود فراهم کند.

بر اساس گزارش رویترز، گلدمن ساکس انتظار دارد اوپک پلاس ۵۰۰ هزار بشکه در روز دیگر در اوت به تولید خود اضافه کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها