با ما همراه باشید

اخبار 10

مرحوم عبایی دغدغه مردم داشت و خواهان اصلاح امور به نفع آنان بود

منتشر شده

در

مرحوم عبایی دغدغه مردم داشت و خواهان اصلاح امور به نفع آنان بود

ایسنا/خراسان رضوی مهدی واعظی عبایی خراسانی از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب خراسان رضوی بود که در مشهد زندگی می‌کرد. برادر وی، آیت‌الله محمد واعظ عبایی خراسانی از مبارزین رژیم ستمشاهی، نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری در دوره اول و امام جمعه موقت مشهد بود.

مهدی عبایی در خانواده‌ای مذهبی و سیاسی بزرگ شده بود و همین موضوع باعث شد وی در زمان مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی نقش فعالی داشته باشد و هزینه‌هایی را در این راه متحمل شود. وی پس از انقلاب نیز هرگز دست از فعالیت‌های سیاسی خود برنداشت و همواره به عنوان یکی از شاخص‌ترین رهبران جریان اصلاح‌طلبی در خراسان رضوی شناخته می‌شد.

مهدی عبایی شامگاه ۲۱ تیرماه سال جاری درگذشت و تعداد زیادی از فعالین سیاسی از تمامی جناح‌ها با صدور پیام‌هایی تاثر و تاسف خود از این اتفاق را بیان داشتند. به همین مناسبت ایسنا گفت‌وگویی با سه تن از فعالین سیاسی خراسان رضوی داشته است.

مهدی شریفی با بیان اینکه مرحوم عبایی در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی دارای هوش اخلاقی بالایی بود، بیان کرد: هوش اخلاقی از ملزومات رهبران است و ایشان به عنوان یکی از رهبران اصلاح‌طلبی در خراسان رضوی دارای هوش اخلاقی بالایی بود و همین مسئله هم وی را از دیگران متمایز می‌کرد.

این فعال سیاسی گفت: مرحوم عبایی بسیار دارای صداقت بود و حتی کسانی که در جناح سیاسی مقابل وی قرار می‌گرفتند نیز او را به صداقت می‌شناختند. وی همچنین  بسیار مسئولیت‌پذیر بود و قبل از انقلاب، در دوران مبارزات انقلاب و پس از آن همواره به عنوان فردی مسئولیت‌پذیر شناخته می‌شد و به دلیل دارا بودن همین ویژگی، همواره پاسخگوی عملکرد خود بود.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹۸ با وجود اینکه مرحوم عبایی دچار کسالت بود و به تازگی عمل جراحی کرده بود، اما باز هم دست از فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی خود برنداشت و دیگران را نیز به فعالیت تشویق می‌کرد.

شریفی با بیان اینکه دلسوزی از دیگر ویژگی‌های مرحوم عبایی بود، اضافه کرد: وی همواره دلسوزانه برای کشور، انقلاب، مردم و اصلاحات کار می‌کرد از این نظر یک گام از دیگران جلوتر بود و در عرصه فعالیت‌های سیاسی حکم یک رهبر را در استان داشت.

وی افزود: همچنین مرحوم عبایی فردی بسیار باگذشت بود. وی جفاها و کنایه‌های بسیاری را تحمل کرد اما با منش والایی که داشت، از همه اینها می‌گذشت به طوری که حتی منتقدین مرحوم عبایی از این همه گذشت و صبوری وی تعجب می‌کردند.

همچنین جواد آرین‌منش نیز با بیان اینکه مرحوم عبایی از جمله چهره‌های سیاسی فعال و وفادار به نظام و انقلاب بود، به ایسنا گفت: مرحوم عبایی از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه‌های مختلف انقلاب و همچنین دفاع مقدس شخصیتی فعال بود.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: من از مرحوم عبایی به عنوان یک چهره فرهنگی-سیاسی یاد می‌کنم. وی فردی منصف و متعادل بود که هیچ‌گاه در اظهار نظرات خود از دایره انصاف خارج نشد. وی مورد احترام همه فعالین سیاسی بود و به عنوان یک شخصیت برای حل اختلاف بین دیدگاه‌های مختلف شناخته می‌شد.

وی اظهار کرد: هر چند مرحوم عبایی یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب بود، اما علاوه بر اصلاح‌طلبان، بسیار مورد احترام اعتدالیون و اصولگرایان نیز قرار داشت و در همین دورانی که وی بیمار بود، بسیاری از نیروهای سیاسی از تمامی جناح‌ها نگران حال وی بودند.

آرین‌منش با بیان اینکه مرحوم عبایی شخصیتی بسیار اخلاق‌مدار داشت، گفت: وی پدر جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب محسوب می‌شد. مرحوم عبایی مانند سایر فعالین سیاسی، دغدغه مردم داشت و خواهان اصلاح امور به نفع مردم بود و به همین دلیل هم بسیار مورد قبول همه بود.

محمدرحیم نوروزیان نیز در خصوص مهمترین خصوصیات اخلاقی مرحوم عبایی در عرصه فعالیت‌های سیاسی، اظهار کرد: مهمترین خصوصیت مرحوم عبایی صداقت، اخلاص و تدین بود. وی فردی بسیار مقید به مسائل مذهبی بود و به دلیل دارای بودن همین ویژگی‌ها، در بسیاری از موضوعات مرحوم عبایی را به عنوان حَکَم می‌شناختند.

فرماندار سابق مشهد افزود: قطعا این روحیات و خصوصیات وی باعث شده بود مرحوم عبایی دغدغه مردم داشته باشد. برادر وی نیز زمانی امام جمعه مشهد بود و این خانواده از قبل از انقلاب با مردم ارتباط داشتند و بعد از انقلاب هم مرحوم عبایی ارتباط گسترده‌ای با مردم داشت و به معنای واقعی مردمی بود.

وی گفت: مرحوم عبایی هیچ وقت از بیان نظرات خود ترسی نداشت و در جایی که می‌دید پای منافع مردم و انقلاب در میان است، بسیار صریح و شفاف بود.

همچنین سایر فعالین سیاسی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز در پیام‌هایی که به مناسبت درگذشت مرحوم عبایی صادر کرده بودند، وی را فردی وفادار، متعهد و خدوم به کشور و مردم عنوان کرده بودند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها