با ما همراه باشید

اخبار 11

مردم ملایر از کیفیت نان رضایت ندارند

منتشر شده

در

مردم ملایر از کیفیت نان رضایت ندارند

ایسنا/همدان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر با بیان اینکه نباید با تغییر دولت، خدمت رسانی به مردم تعطیل شود،گفت: با توجه به نارضایتی عمومی از کیفیت نان در سطح شهر، باید نظارت و کنترل دقیق توسط ارگان‌های مربوطه از جمله اداره استاندارد، اتحادیه خبازان و اداره صمت بر کیفیت نان و سهمیه آرد نانوایی‌ها صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، قدرت الله ولدی روز شنبه ۲۶ تیر ماه در جلسه اعضای شورای اداری شهرستان ملایر ضمن تشکر از زحمات تمامی مسئولان شهرستانی در راستای اقناع سازی مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، اظهار کرد: افزایش ۱۰ درصدی میزان مشارکت مردم ملایر نسبت به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نتیجه این اقناع سازی بود.

ولدی ادامه داد: برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در شهرستان ملایر بدون کم و زیاد شدن حتی یک رأی، نشان دهنده انجام وظیفه صحیح دستگاه‌های اجرایی و رصد و کنترل دقیق اعضای شورای تأمین شهرستان بود و تأیید صحت انتخابات نیز مایه افتخار و مباهات است.

وی به ضرورت تلاش شبانه‌روزی برای تأمین مایحتاج ضروری مردم از جمله مرغ و نان توسط دستگاه‌های ذیربط از جمله جهاد کشاورزی، اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان تأکید و مطرح کرد: با توجه به نارضایتی عمومی از کیفیت نان در سطح شهر، باید نظارت و کنترل دقیق توسط ارگان‌های مربوطه از جمله اداره استاندارد، اتحادیه خبازان و اداره صمت بر کیفیت نان و سهمیه آرد نانوایی‌ها صورت گیرد.

ولدی با بیان اینکه نباید با تغییر دولت، خدمت رسانی به مردم تعطیل شود، گفت: بسیاری از مردم حاشیه نشین شهر، از نظر اقتصادی با محدودیت‌هایی مواجه هستند و باید خدمت رسانی به این افراد در اولویت قرار گیرد زیرا خدمت به مردم به نفع همه مدیران است.

وی در بخش دیگری با تأکید بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر اعیاد قربان و غدیر ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی با دریافت مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری با شکوه و پرشور جشن‌های مذهبی از جمله عید غدیر تلاش کنند.

معاون استاندار همدان از افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه پروژه‌های عمرانی شهرستان ملایر خبر داد و افزود: بودجه پروژه‌های عمرانی از ۵۰ میلیارد تومان در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. ۴۵ میلیارد تومان نیز طبق ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است که توزیع آن با صلاح‌دید خودشان است.

تریبون نماز جمعه، تریبون حل مشکلات مردم و رفع موانع باشد

امام جمعه ملایر نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز برگزاری نماز جمعه تصریح کرد: نزول سوره جمعه نشان دهنده اهمیت نماز جمعه از دیدگاه الهی است و خداوند مهربانانه در این سوره مومنان را به نماز جمعه دعوت می‌کند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری نماز جمعه را ذکر خداوند دانست و گفت: تقدیم ۱۱۰۰ شهید دفاع مقدس از دستاوردهای نماز جمعه در شهرستان ملایر است یعنی جایگاه نماز جمعه می‌تواند انسان را به مقام شهادت برساند.

برقراری ادامه داد: به غیر از شرایط کنونی که درگیر بیماری کرونا هستیم، نماز جمعه باید باشکوه برگزار شود زیرا در طول انقلاب اسلامی مردم با خون خود نماز جمعه را برگزار کردند و نمونه آن برگزاری نماز جمعه در ۲۵ تیر ماه سال ۱۳۶۱ در شهر همدان است که با بمباران این محل توسط رژیم بعثی عراق، ۸۰ نفر از شرکت کنندگان در نماز جمعه به شهادت رسیدند اما امام نماز را تعطیل نکردند.

وی به ضرورت حفظ نماز جمعه به‌عنوان میراث گرانبهای شهدا تأکید و بیان کرد: در حال حاضر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، نماز جمعه برگزار می‌شود و درخواست ما از شبکه بهداشت و درمان شهرستان، حضور میدانی در نماز جمعه و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

برقراری با بیان اینکه حضور کارمندان ادارات مختلف در نماز جمعه نباید مناسبتی و کم‌رنگ باشد، گفت: حضور مدیران و کارکنان ادارات در نماز جمعه، سبب ارتباط نزدیک مردم با آنان شده و فرصتی مناسب برای ارائه طرح‌های مردم در خصوص مانع‌زدایی و تولید است.

امام جمعه ملایر نظارت مردمی بر عملکرد مسئولان را از برکات شرکت در نماز جمعه برشمرد و افزود: باید وحدت بین نماز جمعه، مردم و مسئولان شهر شکل بگیرد و تریبون نماز جمعه، تریبون حل مشکلات مردم و رفع موانع باشد.

وی در بخش دیگری به ضرورت احساس تکلیف تمامی ادارات در برگزاری باشکوه عید غدیرخم اشاره و خاطرنشان کرد: تخفیف یا تقسیط مالیات به مناسبت فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر، تخفیف جریمه‌های اعمالی توسط نیروی انتظامی، آزادسازی زندانیان مالی با همکاری دستگاه قضا و کمک خیرین و یا تخفیف ویزیت مطب‌ها و کلینیک‌های پزشکی از جمله اقداماتی است که ادارت می‌توانند برای فرهنگ سازی عید غدیر خم انجام دهند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها