با ما همراه باشید

استانها

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان باعث اقتدار استان است

منتشر شده

در

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان باعث اقتدار استان است

 نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت:با راه اندازی مرکز جامع زنان و ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز ناباروری علوم پزشکی در فاطمیه، مردم همدان علاوه بر اینکه نیازی برای مراجعه به تهران نخواهند داشت بلکه منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد که انجام این پروژه ها برای ما یک خدمت و برای اقتدار استان یک فرصت محسوب می شود.

دکتر حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه بازدید از پروژه مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان در گفت‌وگو با ایسنا، با ابراز خرسندی و رضایت از فعالیت همکاران جهاددانشگاهی استان گفت: دربرنامه ششم قوانین بسیار تعیین کننده ای در بحث جمعیت و افزایش جمعیت مصوب شده که مهم‌ترین رکن آن بحث ناباروری و کمک‌های دولت در این زمینه است و دولت مکلف شده تا جای ممکن هزینه‌های لازم برای درمان ناباروری خصوصا برای اقشار کم درآمد را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه در سطح کشور مراکز ناباروری برای کمک به آسایش مردم و رفع مشکلات آنها شکل گرفته و دولت نیز در این زمینه ورود پیدا کرده است افزود: جهاد دانشگاهی با احداث و تکمیل مرکز جامع زنان و ناباروری استان همدان کار بسیار خوب و ارزنده ای را انجام داده است که انجام امور تخصصی این مرکز از سال ۱۳۹۷ به همت همکاران جهاددانشگاهی شروع شده و روند خوبی در زمینه تکمیل مرکز جامع زنان و ناباروری مشاهده می‌شود.
حاجی بابایی ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان جهاد دانشگاهی استان برای پیگیری و انجام پروژه مرکز جامع زنان و ناباروری همدان اضافه کرد:این مرکز یک پروژه منطقه ای بوده و می تواند به مردم عزیز در استان‌های همجوار نیز خدمت رسانی داشته باشد و تاکنون حدود ۳۰ میلیارد تومان در مرکز جامع زنان و ناباروری سرمایه گذاری شده است که به قیمت روز، ساخت مرکز این چنینی به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همکاران جهاد دانشگاهی برای احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی تخصصی زنان اعلام آمادگی کردند که می توانند آن را در ۹ طبقه ساخته و راه اندازی کنند و ما نیز در راه احداث این ساختمان همراه جهاد دانشگاهی بوده و از آنها حمایت خواهیم کرد و قرار گرفتن و ساخت بیمارستان تخصصی زنان در منطقه محروم شهر نشان دهنده اهمیت فراوان به مردم این ناحیه است و این بیمارستان نیز همانند مرکز جامع زنان و ناباروری در منطقه پروژه بی بدیلی خواهد بود.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز درحال ساخت مرکز ناباروری است که این موضوع نشان می دهد که همدان را می توان منطقه ای اداره کرد، ادامه داد: متاسفانه مردم از کارهای بزرگ صورت گرفته در سطح استان و شهر همدان خبردار نمی شوند بنابراین باید اطلاع رسانی های لازم انجام  شود تا مردم بدانند جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف چه کارهایی برای بهبود شرایط زندگی آنها انجام می دهد.
حاجی بابایی ساخت بیمارستان اکباتان،بیمارستان هزار تختخوابی،بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی ارتش و بیمارستان سپاه را از پروژه‌های مربوط به بهداشت و درمان در استان همدان برشمرد و گفت: پزشکان نیز در زمینه بهبود شرایط بهداشتی و درمانی ورود پیدا کرده و کلینیک‌های تمیز و مجهزی را راه اندازی کردند و اخیرا مرکز ویروس شناسی آب و فاضلاب غرب کشور نیز در همدان افتتاح شده است، همچنین در آینده باید دانشگاه آزاد بیمارستانی راه اندازی کند چرا که رشته‌های پزشکی در این دانشگاه درحال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه پروژه‌های بهداشت و درمان حاکی از آن است که در زمینه علوم پزشکی گام های بلندی برداشته شده است اعلام کرد: در آینده باید یک دانشکده دندانپزشکی نیز در همدان راه اندازی شود البته این دانشکده از قبل تاسیس شده ولی ساختمان مخصوص خود را نداشته است.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان یک قطب کشوری در زمینه های گوناگون بهداشت و درمان است اعلام کرد: فراهم نمودن پیوند کبد در همدان و جمع کردن بیمارستان های شهید بهشتی، مباشر و قسمت قدیمی بیمارستان فاطمیه وساخت  بیمارستان های مدرن از اقداماتی است که در آینده باید انجام شود.
وی با بیان اینکه در بحث ناباروی ما تابع متخصصان امر از جمله علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی هستیم و هر برنامه ای که صلاح بدانند، انجام خواهیم داد تصریح کرد: با راه افتادن این مرکز جامع زنان و ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز ناباروری علوم پزشکی در فاطمیه، مردم همدان علاوه بر اینکه هیچ نیازی برای مراجعه به تهران نخواهند داشت بلکه منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد که انجام این پروژه ها برای ما یک خدمت و برای اقتدار استان یک فرصت محسوب می شود که نشان می دهد استان همدان از نظر پزشکی رشد کرده و مقبول واقع شده است.
حاجی بابایی بیان کرد: طی ۱۷ سال گذشته چندین بیمارستان مانند آتیه، قلب فرشچیان را افتتاح کرده و درحال راه اندازی بیمارستان اکباتان و هزار تختخوابی هستیم و با احداث بیمارستان های سپاه،ارتش و ۹۶ تختخوابی زنان همدان به مرکزیت سلامت و بهداشت منطقه تبدیل خواهد شد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی مجموعه جهاد دانشگاهی همدان با راه‌اندازی مرکز ناباروری شرایط خوبی را برای زوج‌های نابارور استان و همچنین غرب کشور فراهم کرده است گفت :این مرکز کار جدیدی است که جایگاه استان همدان را در سطح منطقه ارتقا می دهد که با ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع زیربنا و تجهیزات مدرن و به روز ظرفیت بالایی برای استان محسوب می شود و باید اقدامات لازم صورت گیرد تا مجموعه ناباروری جهاد دانشگاهی بعد از مراکز ناباروری تهران به عنوان مرکز برتر نقش آفرینی کند.
حاجی بابایی در پایان با بیان اینکه ما به عنوان نماینده پیگیر مسائل استان بوده و به پروژه های بهداشت و درمان در استان رسیدگی خواهیم کرد افزود:از مجموعه جهاد دانشگاهی تشکر می کنیم که با علاقه و دلسوزانه کار انجام داده وپیگیری می کنند و به دنبال خدمت رسانی به مردم هستند.
رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان نیزگفت: متاسفانه امر مسلم در بحث ناباروری این است که با بالا رفتن سن ازدواج میزان باروری زوجین کاهش یافته و این موضوع می تواند تبدیل به یکی از مسائل و مشکلات خانواده ها و جامعه شود که جهاددانشگاهی با پشتوانه علمی و تخصصی پژوهشگاه رویان، ابن سینا، متخصصان بومی استان و حمایت های دانشگاه علوم پزشکی استان راه اندازی مرکز درمان ناباروری در جهت پاسخ به نیازهای مردم همدان و همچنین استان های همجوار را در دستور کار خود قرار داده است.

علی کلانترنیا با بیان اینکه مسئله ناباروری یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر روی رشد جمعیت بوده و جهاد دانشگاهی در خصوص رفع این مشکل سابقه طولانی دارد افزود:۹۰ درصد تجهیزات مرکز جامع درمان ناباروی تهیه شده است و در حال حاضر کارهای باقیمانده این مرکز، مراحل پایانی خود را طی می‌کند و ظرف ماه‌های آینده به اتمام رسیده و افتتاح خواهد شد.
کلانترنیا با بیان اینکه جهاد دانشگاهی همدان با توجه به نیاز  منطقه و استان در این زمینه،وارد این پروژه شده و سعی در تکمیل سریع آن دارد اضافه کرد: مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان همدان پنج هزار و ۷۰۰ متر زیربنا داشته که جز یکی از بزرگترین مراکز درمان محسوب می شود و از لحاظ ساختاری جز معدود مراکزی است که در سراسر کشور وجود دارد و در زمینه درمان تخصصی ناباروری خدمات رسانی خواهد کرد.
رئیس جهاددانشگاهی همدان با بیان اینکه ۳۵ نفر به صورت مستقیم در مرکز جهاد دانشگاهی استان همدان مشغول به کار خواهند شد، اعلام کرد: با راه‌اندازی و شروع فعالیت این مرکز شاهد اشتغال دانش بنیان جوانان و نخبه‌های استان خواهیم بود که این‌ موضوع می‌تواند در پیشرفت و اشتغال قشر جوان نقش مهمی داشته باشد.
کلانترنیا با بیان اینکه مرکز جامع ناباروری جهاد دانشگاهی استان سهم بسزایی در تأمین نیازهای درمانی همدان و استان های همجوار در زمینه درمان ناباروری و مسائل مربوط به آن خواهد داشت گفت: این مرکز علاوه بر مرکز درمان ناباروری در قسمت‌های مختلفی از جمله درمانگاه عمومی دارای مجوز صبح و عصر، آزمایشگاه ژنتیک و آزمایشگاه تشخیص طبی خدمت رسانی خواهد کرد.
وی در پایان تصریح کرد:جهاد دانشگاهی استان همدان در ادامه این پروژه به دنبال راه اندازی و تاسیس سریع یک بیمارستان ۹۶تختخوابی تک تخصصی مربوط به زنان است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

  رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به بازسازی ۵ هزار واحد غیرمقاوم در بندرامام، گفت: عملیات اجرایی درجاسازی این واحدها در بندر امام آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

اکبر نیکزاد در بازدید از روند بازسازی مناطق آبگرفته بندر امام که امروز، ۲۵ شهریورماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پروژه های مهم و بسیار اساسی در حال اجرا در شهر بندر امام خمینی، پروژه ساماندهی بافت نابسامان و در معرض خطر این شهر است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام خمینی وجود دارد که غیرمقاوم هستند و در ساخت آن ها اصول فنی رعایت نشده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: همه مسوولان کشور بر مساله ساماندهی این واحدها تاکید داشتند و از این رو با یک برنامه‌ریزی ضربتی، مطالعات ساخت این واحدها انجام شد.

نیکزاد بیان کرد: برای ساخت مسکن به محوریت مردم به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی، نیاز به زمین بیشتری بود و از این رو برنامه‌ریزی شد تا در بخش‌هایی که ممکن است نسبت به درجاسازی برخی از واحدها اقدام شود.

وی افزود: برای ساخت سایر واحدها قرار شد تا اراضی مورد نیاز تامین شود. خوشبختانه اکنون نقشه‌های تفکیکی در اراضی تامین و همچنین نقشه‌های تفکیکی در طرح درجاسازی، مصوب شده است.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: عملیات اجرایی در بحث درجاسازی واحدها آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

نیکزاد عنوان کرد: برای ساخت واحدهایی که قرار است نسبت به جابه‌جایی آن ها اقدام شود و امروز نیز نسبت به کلنگ زنی یکی از این واحدها اقدام شد، ۱۳۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت و ۵۵ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه بنیاد مستضعفان به مردم برای ساخت واحدها تحویل داده می شود. همچنین برای زیرساخت های این مجموعه برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن بیان کرد: به صورت ضربتی در بندرامام کار ساخت واحدها آغاز شده است و تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن و با محوریت مردم واحدهای مسکونی را بسازیم و خدمات مورد نیز ایجاد شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

همدان چهارمین استان پیر کشور است

منتشر شده

در

توسط

همدان چهارمین استان پیر کشور است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به پیری جمعیت هشدار داد و گفت: همدان چهارمین استان پیر کشور بوده و وضعیت جمعیت آن قرمز است.

 دکتر بهرام عین‌اللهی شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ شهریورماه در ستاد مدیریت کرونای همدان، اظهار کرد: همدان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است و به تعبیر مقام معظم رهبری، خاک عرفان خیز دارد.

عین‌اللهی تصریح کرد: گزارش وضعیت همدان، امیدوار کننده بود اما نیاز است گزارش وضعیت فعالیت فرهنگی نیز ارائه شود چون معضل ما فرهنگی است و اگر توجه نکنیم نمی‌توانیم آینده انقلاب را تضمین کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان، بهترین دانشکده بهداشت کشور است، مطرح کرد: همدان چهارمین استان پیر کشور است و این یک زنگ خطر است و باید برای این مسئله فکر شود.

وزیر بهداشت، ادامه داد: برای خدمات باروری باید برنامه‌ریزی شود چون وضعیت جمعیت همدان، قرمز است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت دولت، کروناست، همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ما الان در یک پیچ تاریخی هستیم و شاهد صحنه‌های بدی بودیم بنابراین باید تلاش کنیم پیچ تاریخی را رد کنیم.

وی ادامه داد: مرحله اول تهیه واکسن بود موفقیت‌آمیز بود، فکر می‌کردیم باران واکسن داشته باشیم الان سیل واکسن داریم، تا آخر تیرماه، پنج میلیون دز تزریق شده بود اما در مرداد و شهریور ۳۵ میلیون دز تزریق شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پنج مرکز داخلی مجوز تولید واکسن دارند، گفت: در آینده نیازی به ورود واکسن نداریم و در هفته گذشته رتبه دوم تزریق واکسیناسیون در دنیا بودیم که الان به رتبه اول رسیدیم.

عین‌اللهی با بیان اینکه در آموزش خیلی صدمه خوردیم، اظهار کرد: در علوم پزشکی فعالیت مجازی موثر نیست و در اواسط مهر باید به صورت ترکیبی کلاس‌ها را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: از دو هفته آینده، واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را با واکسن وارداتی آغاز می‌کنیم و مدارس زمانی آغاز می‌شود که بچه‌ها وخانواده‌ها واکسینه شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: طب سنتی اگر مبتی بر علم باشد مورد تایید است.

عین‌االهی توضیح داد: با وجود واکسینه شدن و تست PCR امکان جذب توریست سلامت وجود دارد چون از نظر فرهنگی و ارزآوری مهم است.

وی با بیان اینکه سلامت پایه مردم فقط با بهداشت است، گفت: ما موافق نیستیم نیروهای بهداشت از حوزه بهداشت خارج شوند و خط قرمز ما خروج نیروهای بهداشتی به حوزه درمان است.

وزیر بهداشت، گفت: در درمان هرچقدر هزینه کنیم مشکل سلامت مردم حل نمی شود و کرونا نشان داد پیشگیری در حوزه بهداشت بهتر از درمان است اما باید به میدان بیایید از دانشگاه خارج شوید و به مناطق روستایی بروید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

منتشر شده

در

توسط

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اکثر روستاهای استان اردبیل با مشکل کم آبی و حتی بی آبی روبرو هستند که انتظار می رود بنیاد مستضعفان در حل این مشکل به صورت علمی و کارشناسی چاره اندیشی کند.

آیت الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: روستاهای استان اردبیل وضعیت نامناسبی را در تامین آب سپری می کنند و حتی تانکرهای آبرسانی کفاف نیاز روستائیان را نمی کند و شایسته است مسئولان امر و نهادهای انقلابی در این زمینه آستین بالا بزنند.

 

وی ضرورت توسعه اشتغال خرد و کوچک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: وظیفه حاکمیت تامین عزت رعیت است و مهمترین موضوع در این امر ایجاد اشتغال می باشد که با الگوگیری از روش های بین المللی در ایجاد اشتغال خود باید به سمتی حرکت کنیم تا اشتغال زودبازده و خرد در مناطق مختلف شهری و روستایی مورد حمایت قرار گیرد.

 

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت احیای کارخانه تسنیم نوش نیر با ظرفیت تولید 100 هزار بطری نوشیدنی بیان کرد: این مجموعه گرفتار بروکراسی دولتی شده و بهتر است بنید مستضعفان در راه اندازی این مجموعه به اشتغال پایدار جوانان این منطقه کمک کند.

 

عاملی آمار بالای تصادفات در جاده پارس آباد – مشگین شهر را اسباب شرمندگی و خجالت مسئولان دانست و گفت: باید در این مسیر جاده ای ایمن و چهارخطه راه اندازی کنیم تا تلفات کمتری را در این حوزه شاهد باشیم.

 

وی با قدردانی از ورود نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان و کمیته امداد در تامین سرپناه و ایجاد اشتغال برای گروه های مختلف جامعه اضافه کرد: این نهادها باید به الگوهای جهانی تبدیل شود تا بیش از این مردم ایران و سایر کشورهای منطقه از خدمات این نهادهای انقلابی استفاده کنند.

 

امام جمعه اردبیل به اوضاع نامناسب شهرداری ها و گرفتاری مالی آنها اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته جذب نیرو در شهرداری ها به حدی بوده که شهرداری ها عمده تلاششان بر پرداخت حقوق پرسنل بوده و کمترین کار عمرانی و خدماتی را انجام داده اند.

 

عاملی با قدردانی از بنیاد مستضعفان در ورود به محرومیت زدایی در شهرستان های گرمی و خلخال تصریح کرد: در کنار تکمیل پروژه عظیم پایاب سد خدافرین با 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بهتر است نواقصات این پروژه برطرف و این طرح عظیم به سرانجام برسد.

 

وی همچنین احداث راه آهن اردبیل – پارس آباد را سودمند برای بنیاد مستضعفان معرفی کرد و گفت: هر سرمایه گذاری در این پروژه ورود پیدا کند با توجه به ظرفیت صادراتی و ترانزیتی این خط ریلی از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

 

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها