با ما همراه باشید

اقتصادی

«مرگ»؛ سرانجام نسخه‌های عجیبی که در آرایشگاه‌های زنانه پیچیده می‌شود

منتشر شده

در

بسیاری از معضلات اجتماعی نتیجه پیشنهادات غلط و خارج از چارچوبی است که افراد در جایگاه‌های مختلف برای یکدیگر می‌پیچند. امروزه سطح رشد آسیب‌های اجتماعی روندی فزاینده و نگران کننده را پشت سر می‌گذارد که در بسیاری از موارد با آگاه سازی افراد و ایجاد بستری جهت آگاهی بخشی و روشنگری مردم میتوان جلوی گسترش بخش قابل توجهی از آن‌ها را گرفت.

اعتیاد به موادمخدر پیامد دورهمی‌های ناسالم!

توصیه‌ها و پیشنهاداتی که نوجوانان و جوانان در میهمانی‌ها و دور همی‌های دوستانه به هم دارند و خواسته و از سر عمد و یا به صورت ناخواسته و از روی غفلت یکدیگر را گرفتار معضلاتی، چون اعتیاد کرده و گاه در یک چشم به هم زدنی این پیشنهادات و تعاملات مخرب به قیمت مرگ و زندگی آن‌ها تمام می‌شود.

دختران و زنان جوان بیش از مردان قربانی دوستی و پذیرش پیشنهاد دوستان نامتعارف خود می‌شوند و از آنجا که زنان اغلب احساساتی و عاطفی هستند، در زمان کمتری ممکن است در معرض آسیب هایی، چون اعتیاد قرار گرفته و معتاد شوند.

رفت و آمد و مراوده زنان و دختران با یکدیگر در اماکنی، چون آرایشگاه‌ها و میهمانی‌های زنانه طی سال‌های اخیر تنها یک ارتباط دوستانه ساده نبوده است و بسیاری از دختران و زنان معتاد و کارتن خواب علت گرایش به اعتیاد و مصرف موادمخدر خود را رفت و آمد و همنشینی با زنانی که خود گرفتار مصرف مواد افیونی بوده‌اند، عنوان می‌کنند.

از حضور فالگیر‌ها تا پزشک نما‌هایی که نسخه چاقی و لاغری می‌پیچند!

آرایشگاه‌های زنانه سابقه خوبی در سلامت اجتماعی و فرهنگی ندارند و با تغییر سبک زندگی مردم بسیاری از تحولات عجیب و غریب زاییده طرز فکر مدیران و گردانندگان این مراکز است که به مرور در سطح جامعه با وجود همه ناهنجاری عادی انگاری می‌شود.

محیط داخلی آرایشگاه‌های زنانه بیشتر از آنکه به دنبال انجام کار‌های مختص این قبیل مجموعه‌ها باشد سال‌های سال است که یا پاتوق فالگیر‌ها و رمال‌ها با تیپ و قیافه‌های عجیب و غریب ظاهری و فکری است و یا به محل پیچیدن نسخه‌های درمانی لاغری و چاقی، انجام انواع لیرز به صورت غیر تخصصی تبدیل شده است.

سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در نشست خبری روز سه‌شنبه یکم تیر ماه خود در جمع خبرنگاران گفت: به تازگی مصرف قرصی با نام تجاری گلوریا که تحت عنوان یکی از دارو‌های پر فروش در جهت لاغری معرفی می‌شود در اماکنی مثل آرایشگاه‌های زنانه توزیع و به فروش می‌رسد.

سردار کریمی همچنین گفت: متاسفانه قرص‌های لاغری که طرفدارانی نیز در میان زنان و جوانان دارد عوارض جبران ناپذیری برای مصرف‌کنندگان درپی دارد و در این میان برندی به نام گلوریا که شامل کپسول‌های لاغری است و حاوی مخدر شیشه تشخیص داده شده است.

اعتیاد به مخدر شیشه دستاورد مصرف قرص‌های لاغری غیرمجاز

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر و سازمان غذا و دارو وجود مخدر شیشه در این کپسول‌ها را تایید کرده است و این نوع کپسول‌ها بیشتر در آرایشگاه‌های زنانه، عطاری‌ها، باشگاه‌های ورزشی، تبلیغات ماهواره‌ای و … به فروش می‌رسد.

به گفته سردار کریمی این نوع کپسول‌ها به صورت قاچاق و غیر قانونی وارد کشور می‌شود و مصرف کنندگان این نوع به اصطلاح داروی لاغری بدون آنکه خودشان بدانند دچار اعتیاد شدید به مخدر شیشه شده و امکان ترک کردن آن برایشان بسیار دشوار خواهد بود.

بر اساس گفته‌های رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر متأسفانه تا کنون ۲ نفر از زنانی که مصرف کننده کپسول لاغری گلوریا بوده‌اند جان باخته و چندین نفر هم دچار مشکلات کبدی و تنفسی و گوارشی شده‌اند.

آنچه مسلم است این است که در شرایط فعلی جامعه و عموم اقشار حاضر در آن به ویژه و دختران و زنان جوان بیش از سایرین به آگاه سازی و در اختیار داشتن اطلاعات کافی نیازمند هستند و این مسئولان و متولیان حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی اند که باید بستری امن و مطمئن را برای افزایش اطلاعات عموم مردم فراهم کنند.

منبع: دانشجو

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی

سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰

منتشر شده

در

توسط

سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰ 

بررسی نرخ دلار در چهارمین ماه سال بیانگر این است که میانگین نرخ فروش این نوع ارز در بازار آزاد تقریبا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و در اکثر روزهای این ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشته است.

 نرخ دلار که در پایان خرداد ماه ۲۴ هزار تومان بود، با شروع تیر ماه برای مدتی کوتاه در محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ یا ۲۵۰ تومان باقی ماند، اما از این زمان به بعد قیمت دلار روند افزایشی به خود گرفت.

پس از ۳ تا ۴ روز، دلار از کانال ۲۴ هزار تومان عبور کرد و هشتمین روز چهارمین ماه سال را با نرخ ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان شروع کرد و تا ۲۰ تیر ماه در کانال ۲۵ هزار تومان باقی ماند.

البته، در دومین هفته از تیر ماه مجدد همانند روز و ماه‌های پیش اخبار مثبتی از توافقات بر سر برجام منتشر شد که فعالان اقتصادی را امیدوار کرده و نزدیک بود تا روند کاهشی در بازار ارز سرعت و شدت بگیرد اما این بار هم تاثیر اخبار مثبت برجامی بر بازار ارز عمر کوتاهی داشت.

در ادامه با ناامید شدن فعالان بازار ارز از برجام، نرخ دلار تا اواخر تیر ماه در کانال ۲۴ هزار تومان در حال نوسان بود و این ماه را با ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان به پایان رساند.

البته در این ماه، میانگین نرخ فروش دلار در بازار آزاد تقریبا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که نرخ فروش این ارز در صرافی‌ها نیز تقریبا ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان از قیمت‌ها در بازار آزاد کمتر است.

در آخر لازم به ذکر است که در روزهای پایانی تیر ماه بازار ارز طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ تا یکشنبه سوم مرداد ماه تعطیل شد و فعالیتی ندارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اقتصادی

تورم تیرماه به ۴۴.۲ رسید

منتشر شده

در

توسط

تورم تیرماه به ۴۴.۲ رسید

نرخ تورم سالانه تیر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به ٤٤.٢ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز آمار ایران جزئیات تورم تیرماه را اعلام کرد  بر همین اساس نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٤٣.٧ درصد و ٤٧.٣ درصد است که برای خانوارهای شهری ١.٢ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ١.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

کاهش نرخ تورم نقطه‌ای خانوارهای کشور

منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در تیر ماه ١٤٠٠ به عدد ٤٣.٦ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٤٣.٦ درصد بیشتر از تیر ١٣٩٩ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­‌اند.

نرخ تورم نقطه‌ای تیر ماه ١٤٠٠ در مقایسه با ماه قبل ٤.٠ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی­ها و دخانیات» با کاهش ٥.٤ واحد درصدی به ٥٦.٩ درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با کاهش ٣.٤ واحد درصدی به ٣٧.٤ درصد رسیده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ٤٢.٩ درصد است که نسبت به ماه قبل ٤.٠ واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٤٧.٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٣.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش نرخ تورم ماهانه

نرخ تورم ماهانه تیر ١٤٠٠ به ٣.٥ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ١.٠ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ٣.١ درصد و ٣.٨ درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ٣.٦ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.١ واحد درصد افزایش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٣.٢ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد افزایش داشته است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اقتصادی

آمریکا دومین بهشت مالیاتی جهان+ رتبه دیگر کشورها

منتشر شده

در

توسط

آمریکا دومین بهشت مالیاتی جهان+ رتبه دیگر کشورها

جزایر کایمن به عنوان نخستین بهشت مالیاتی جهان معرفی شد.

 سازمان مردم نهاد عدالت مالیاتی در انگلیس با انتشار گزارشی اعلام کرد ثروتمندان جهان هنوز به دنبال راه هایی برای دور زدن قوانین مالیاتی هستند و به همین منظور، ثروت خود را راهی کشورهایی می کنند که قوانین مالیاتی سهل گیرانه دارند. اگرچه دیدن نام جزایر کوچک در بین بهشت های مالیاتی سال ۲۰۲۱ کامل قابل انتظار است اما در این بین، نام کشورهایی دیده می شود که کمتر کسی انتظارش را دارد.

اگرچه در حال حاضر فرار مالیاتی در سطح بالایی باقی مانده اما تغییر چشم انداز فعلی محتمل است. کشورهای عضو گروه هفت در تلاش هستند تا با معرفی یک نظام مالیاتی جدید در سطح جهانی، جلوی فرار مالیاتی با استفاده از انتقال سرمایه به ویژه در بین شرکت های بزرگ را بگیرند. آمریکا، آلمان و فرانسه از جمله موافقان اصلی این طرح هستند و قرار است طی این توافق که تاکنون موافقت ۱۳۰ کشور را نیز جلب کرده است، حداقل نرخ مالیاتی شرکت های بزرگ در جهان به ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که این رتبه بندی براساس دو شاخصه اصلی صورت گرفته است: ۱- قابلیت پنهان کاری که به وجود قوانین نظارتی روی بخش نقل و انتقالات بانکی اشاره دارد و شامل قوانین ثبت شرکت، قوانین شفافیت بانکی، نظام گزارش دهی مالی و قوانین مالیاتی است و ۲- مقیاس جهانی که اشاره به سهم هر کشور از کل نقل و انتقالات مالی در سطح بین المللی دارد.

بهشت های مالیاتی در سال ۲۰۲۱

۱- جزایر کایمن

۲- ایالات متحده آمریکا

۳- سوییس

۴- هنگ کنگ

۵- سنگاپور

۶- لوکزامبورگ

۷- ژاپن

۸- هلند

۹- جزایر ویرجین

۱۰- امارات متحده عربی

رتبه دیگر کشورها

در این رتبه بندی همچنین نام کشورهای انگلیس در رده یازدهم، تایوان در رده دوازدهم، آلمان در رده چهاردهم، تایلند در رده هفدهم، کانادا در رده نوزدهم و قطر در رده بیستم به چشم می خورد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها