کد خبر : 209135
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲:۱۰

مزیت های مهم استفاده از مکمل های کلاژن در بدن از پوست و مو تا ناخن

مزیت های مهم استفاده از مکمل های کلاژن در بدن از پوست و مو تا ناخن

داشتن پوست شاداب و سالم، آرزوی دست نیافتنی نیست. با مصرف بهترین قرص کلاژن ساز می‌توان پوستی شاداب و جوان داشت. در اینجا بهترین قرص کلاژن ساز و مزیت های مهم استفاده از مکمل های کلاژن در بدن از پوست و مو تا ناخن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. قرص کلاژن چیست؟ کلمه کلاژن

داشتن پوست شاداب و سالم، آرزوی دست نیافتنی نیست. با مصرف بهترین قرص کلاژن ساز می‌توان پوستی شاداب و جوان داشت. در اینجا بهترین قرص کلاژن ساز و مزیت های مهم استفاده از مکمل های کلاژن در بدن از پوست و مو تا ناخن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قرص کلاژن چیست؟

کلمه کلاژن در یونانی به معنی چسب است. این کلمه کاملاً برازنده‌ی چنین ترکیبی است زیرا در واقع قرص کلاژن ساز مانند چسبی، سلول‌ها را به هم متصل می‌کند. قرص کلاژن ساز مسکنی برای مفاصل است که ضمن حفاظت از مفاصل، به حفظ یکپارچگی غضروف‌ها کمک می‌کند. این قرص از تحلیل استخوان‌ها جلوگیری می‌نماید.

کلاژن‌های بدن 28 نوعند اما چهار نوع زیر مهم‌تر هستند:

 • نوع اول در استخوان، تاندون، فیبروس، غضروف و در بافت‌های همبند وجود دارد.
 • نوع دوم در پوست، مو، ناخن و اندام ها، مفاصل و دیسک‌های بین مهره‌ای یافت می‌شود.
 • نوع سوم که در زنان باردار وظیفه‌ی تقویت جفت را دارد، در پوست و رگ‌های خونی یافت می‌شود.
 • نوع چهارم کلاژنی است که در غضروف‌سازی دخالت دارد و در کلیه‌ها، گوش داخلی و عدسی چشم یافت می‌شود.

با افزایش سن یا برخی بیماری‌ها، ترشح کلاژن در بدن به طور طبیعی مختل می‌شود. این پروتئین‌های مهم با مصرف قرص کلاژن ساز به خوبی جایگزین می‌شوند اما استفاده از هر قرص و مکملی توصیه نمی‌شود. با استفاده از قرص کلاژن ساز فوراور با خیال راحت روند پیری پوست خود را به تعویق خواهید انداخت.

مزیت های استفاده از قرص کلاژن ساز

کلاژن پروتئینی است که به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شود. برای تهیه‌ی قرص کلاژن ساز یا مایع کلاژن در آزمایشگاه باید از کلاژن هیدرولیز شده استفاده نماییم. برای هیدرولیز کردن کلاژن لازم است پروتئین کلاژن به قطعات کوچک‌تری تجزیه شود تا جذب آن در بدن بهتر انجام گیرد.

تهیه‌ی مکمل و قرص کلاژن ساز باید تحت استاندارد‌های روز انجام شود. استفاده از مکمل‌های کلاژن متفرقه نه تنها به سلامت شما کمکی نخواهد کرد چه بسا با ایجاد مشکلاتی در سلامتی شما همراه خواهد شد. با استفاده از قرص کلاژن ساز فوراور که دارای استاندارد جهانی است، از مزایای استفاده از کلاژن بهره خواهید برد. در ادامه به این مزایا اشاره می‌نماییم:

سلامت قلب را ارتقا می‌بخشد

یکی از خواص قرص کلاژن ساز، کمک به کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی است. کلاژن در ساختار شریان‌ها نقش بسیار مهمی دارد. بدون این پروتئین مهم و حیاتی، رگ‌ها انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهند.

در نبود کلاژن، به‌خصوص در افراد مسن، مشکل تنگ شدن شریان‌ها (آترواسکلروز) به وجود می‌آید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف قرص کلاژن ساز سبب افزایش سطح کلسترول مفید در بدن می‌شود و این افزایش کلسترول در جلوگیری از تصلب شرایین بسیار موثر است.

سلامت پوست را بهبود می‌بخشد

پپتید‌های کلاژن (مکمل‌های حاوی کلاژن) با افزایش جریان خون سبب می‌شوند تا در پوست اتفاقات خوشایندی به وقوع بپیوندد. این پپپتید‌ها در قالب «قرص کلاژن ساز» در پوست و مو تا ناخن، تغییرات مهم زیر را به وجود می‌آورند:

 • جلوگیری از پیری زودرس
 • از بین بردن چین و چروک پوست
 • احیا و حفظ بافت پوست
 • جلوگیری از خشکی پوست
 • جلوگیری از افتادگی پوست
 • افزایش رشد موها
 • جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها

اگر به دنبال بهترین مکمل کلاژن ساز هستید، قرص کلاژن ساز فوراور (فیرمینگ کمپلکس اینفینیت) از جمله قرص‌های سفت کننده‌ی پوست است که میزان ترشح این پروتئین طبیعی پوست را بهبود بخشیده و از این طریق سبب جوانسازی پوست می‌شود. این مکمل غذایی فوراور، همه‌ی مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین نموده و آن را به طور کامل تغذیه می‌کند.

به تسکین درد مفاصل کمک می‌کند

درد مفاصل یکی از بیماری‌هایی است که در پیری به دلیل عدم یکپارچگی غضروف‌ها به وجود می‌آید. قرص کلاژن ساز به حفظ یکپارچگی غضروف‌ها کمک می‌كند. این قرص مانند بافتی لاستیك مانند، به محافظت از مفاصل می‌‌پردازد.

با کاهش میزان کلاژن با افزایش سن، خطر ابتلا به اختلالات مفصلی مانند آرتروز افزایش می‌یابد. مطالعات در این زمینه نشان داده‌اند که مصرف قرص کلاژن ساز و مکمل‌های کلاژن می‌تواند کمک شایانی به بهبود علائم آرتروز و کاهش درد مفاصل شود. البته استفاده از هر قرص کلاژن سازی توصیه نمی‌شود. جهت جلوگیری از مشکلات ناشی از مصرف قرص‌های متفرقه، توصیه می‌شود از کلاژن ساز برند جهانی فوراور استفاده نمایید. در این لینک راهنمای خرید این مکمل با ارزش توضیح داده شده است.

از تخریب استخوان‌ها جلوگیری می‌كند

قرص کلاژن ساز به کاهش خطر ابتلا به اختلالات استخوانی کمک می‌کند. یکی از ویژگی‌های قرص کلاژن ساز، کمک به افزایش BMD است. این قرص باعث کاهش سطح پروتئین‌های موجود در خون می‌شود. این پروتئین‌ها سبب تجزیه‌ی استخوان‌ها می‌شوند و به این ترتیب قرص کلاژن ساز به افزایش تراکم استخوان کمک شایانی می‌نماید. از این رو بهترین راه برای افزایش تراکم استخوان، استفاده از قرص کلاژن ساز فوراور است.

توده عضلانی را تقویت می‌كند

یکی از ویژگی‌های استفاده از قرص کلاژن ساز، کمک به تقویت توده‌ی عضلانی است. البته هنوز تحقیقات کاملی در این زمینه انجام نشده است. مصرف کلاژن ممکن است باعث سنتز پروتئین‌های عضلانی مانند کراتین شود اما بسیاری از مطالعات نشان داده است که استفاده از قرص کلاژن ساز سبب تحریک رشد عضلات پس از ورزش می‌شود.

تحقیقات اخیر در تعداد مشخصی از مردان و زنان مسن نشان می‌دهد که مصرف کلاژن باعث افزایش رشد و قدرت عضلات در افراد پیری می‌شود که از کاهش توده‌ی عضلانی در رنج هستند. مطالعات انجام شده روی سالخوردگان مبتلا به سارکوپنیا بیماری کاهش توده عضلانی) نشان داده است که با مصرف روزانه‌ی 15 گرم کلاژن و انجام تمرینات ورزشی، رشد توده‌ی عضلانی در این افراد به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

جمع بندی

زیبایی واقعی در داشتن پوست زیبا و جوان است. در واقع زیبایی با تغذیه‌ی پوست آغاز می‌شود. با مصرف قرص کلاژن ساز فیرمینگ کمپلکس اینفینیت فوراور (اولین مکمل زیبایی و منحصر به فرد شرکت فوراور)، روند پیری پوست خود را کاهش خواهید داد و با مصرف بهترین قرص کلاژن ساز فوراور، زندگی خود را متحول خواهید نمود.

با مصرف مرتب این قرص کلاژن ساز بی‌نظیر:

 • به افزایش مقاومت ناخن‌های خود کمک خواهید کرد.
 • مفاصل و التهابات بدن خود را بهبود خواهید بخشید.
 • پیری و سالخوردگی پوست خود را تحت کنترل خواهید گرفت.
 • پوستی با ظاهر سالم و شاداب خواهید داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها