با ما همراه باشید

اخبار 11

مسجد جامع امن نیست، مصلای ملایر زودتر تکمیل شود

منتشر شده

در

مسجد جامع امن نیست، مصلای ملایر زودتر تکمیل شود

ایسنا/همدان امام جمعه ملایر مطرح کرد: با توجه به یکی بودن ورودی و خروجی محل فعلی برگزاری نماز جمعه(مسجد جامع)،  این مکان برای برگزاری نماز جمعه امن نیست و باید با تأمین بودجه مورد نیاز، هر چه سریعتر مصلای نماز جمعه شهر ملایر تکمیل شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز شنبه ۲۶ تیر ماه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر به حق دینی آیت الله میرشاه‌ولد و آیت الله فاضلیان و معطر کردن فضای شهر به عطر نماز جمعه توسط این بزرگواران اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه حضور مردم در نماز جمعه به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده و نیازمند تقویت و در نظر گرفتن تسهیلاتی برای حضور حداکثری مردم است.

برقراری بر لزوم تقویت حضور در نماز جمعه بعنوان یک فرهنگ عمومی توسط اعضای شورای فرهنگ عمومی تأکید و بیان کرد: ایجاد فضای مناسب از نظر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، فراهم کردن سیستم صوتی مناسب، استفاده از ظرفیت سازمان حمل و نقل عمومی برای تسهیل شرکت مردم در نماز جمعه و فراهم سازی امکانات بهداشتی از جمله اقداماتی است که به تقویت فرهنگ عمومی نماز جمعه کمک می کند.

وی ادامه داد: مطابق فرمایشات امام علی (ع)، گروهی که در نماز جمعه شرکت می‌کنند، یکی از ۶ گروهی هستند که بهشت برایشان تضمین می‌شود و قرار دادن نماز جمعه در ردیف حج طبق فرموده حضرت علی (ع)، نشان دهنده اهمیت تقویت این فرهنگ عمومی است که تلاش تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان را می‌طلبد.

برقراری با اشاره به لزوم تکمیل مصلای نماز جمعه، خاطرنشان کرد: با توجه به یکی بودن ورودی و خروجی محل فعلی برگزاری نماز جمعه(مسجد جامع)،  این مکان برای برگزاری نماز جمعه امن نیست و باید با تأمین بودجه مورد نیاز، هرچه سریعتر مصلای نماز جمعه شهر ملایر تکمیل شود.

امام جمعه ملایر وجود ۱۱۰۰ شهید دفاع مقدس در شهرستان ملایر را نشان دهنده جایگاه رفیع فرهنگی شهرستان دانست و گفت: روز شماری برای فرارسیدن ماه محرم صلاح نیست چرا که ما نباید در احکام از امامان معصوم جلو بیفتیم و از طرف دیگر اعیاد بزرگی همچون عید غدیر را نادیده بگیریم و برنامه ای برای استقبال از این عید بزرگ شیعیان نداشته باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر نیز فرهنگ عمومی را فرهنگ متعلق به همه نظام دانست و تصریح کرد: پوشش برخی زنان و مردان جامعه پوشش اسلامی نیست و گاهی فرزندان یک خانواده پوششی بسیار متفاوت نسبت به والدین خود دارند که در برخی موارد این مشکلات از درون خانواده نشات می گیرد.

قدرت اله ولدی به ضرورت وجود میز خدمت در نماز جمعه هر هفته اشاره و مطرح کرد: مردم باید خدمات نظام را در نماز جمعه به عینه ببینند و نباید تنها به دنبال رفع تکلیف باشیم.

ولدی خواستار کمک و همکاری همه مردم از جمله خیرین شهرستان، استان، خیرین سلامت و مدرسه ساز برای تکمیل مصلای نماز جمعه شد و گفت: نیمه کاره ماندن مصلی که متعلق به همه مردم است، بیش از این به صلاح نیست و باید هر چه سریعتر تکمیل شود.

وی با اشاره به ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم در خصوص قرار گرفتن درصدی از اعتبارات بودجه عمومی دولت در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: طبق این ماده مبلغ ۳۰ میلیارد تومان در اختیار حجت الاسلام آزادیخواه و مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در اختیار دکتر بیگی نژاد قرار گرفته است تا با صلاح دید خودشان این مبلغ را در سطح شهرستان هزینه کنند.

فرماندار ویژه ملایر از هزینه کردن بخشی از این اعتبار با هماهنگی نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی برای تکمیل مصلی خبر داد و افزود: هزینه تکمیل مصلی افزون بر ۱۰ میلیارد تومان است که کمک همه مردم و به ویژه خیرین را می‌طلبد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها