با ما همراه باشید

ورزشی

مس 0 – پرسپولیس 1؛ برد طلایی با تعویضی

منتشر شده

در

مس رفسنجان پس از تساوی مقابل تراکتور، در سه دیدار متوالی شکست خورد و نتوانست عملکرد خوب نیم‌فصل اول را تکرار کند، اما آنها امروز که در خانه به مصاف پرسپولیس رفتند، به دنبال کسب پیروزی و خروج از بحران بودند ولی با وجود مقاومت خوبی که در کار دفاعی و حملات خطرناکی که ایجاد کردند، در دقیقه 79 با حرکت خوب شاگردان گل‌محمدی و گلزنی مهدی عبدی دروازه خود را باز شده دیدند تا پرسپولیس به برتری یک بر صفر در رفسنجان دست یابد و با ادامه روند خوب خود، موقتا به صدر جدول لیگ برتر برگردد؛ رتبه‌ای که در صورت برتری سپاهان مجددا از دست خواهد رفت.

هفته بیست و چهارم لیگ برتر؛ جمعه: 1400/04/11 ؛ ساعت 19:15
استادیوم: شهدای صنعت مس رفسنجان/ بدون تماشاگر
داور: جواد رحیم‌زاده/ کمک‌ها: مهدی الوند و فرزاد بهرامی؛ داور چهارم: یعقوب آشوری/ ناظر داوری: خداداد افشاریان.

مس رفسنجان

 • داوود نوشی‌صوفیانی
 • مسیح زاهدی
 • حامد نورمحمدی
 • حسن جعفری
 • عقیل کعبی
 • میثم نقی‌زاده(86- مهدی کیانی)
 • مهرداد رضایی
 • علیرضا نقی‌زاده(84- محمد قاضی)
 • محمدرضا سلیمانی(84- سجاد آشوری)
 • فراز امامعلی(1+90- محمد انصاری)
 • مهرداد آوخ(84- قائم اسلامی‌خواه)

سرمربی: محمد ربیعی

پرسپولیس

 • حامد لک
 • محمدحسین کنعانی‌زادگان
 • سید جلال حسینی
 • مهدی شیری
 • سعید آقایی
 • میلاد سرلک
 • امید عالیشاه(2+90- محمد شریفی)
 • احسان پهلوان
 • مهدی ترابی
 • عیس آل‌کثیر(63- مهدی عبدی)
 • شهریار مغانلو(87- احمد نوراللهی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

 

اخطار

حامد نورمحمدی(40) از مس

 

شرح گل

مس 0 – پرسپولیس 1 (دقیقه 79: مهدی عبدی): پاس بلند و تماشایی امید عالیشاه از میانه زمین به پشت مدافعان مس را مهدی عبدی، مهاجم تعویضی پرسپولیس با فرار سریع و شوت دقیق که واکنش نوشی‌صوفیانی هم روی دفع توپ اثری نداشت، تبدیل به گل کرد.

 

 

دقایق حساس:

دقیقه 2: فرار سریع شهریار مغانلو از سمت چپ محوطه جریمه مس موقعیت خطرناکی به وجود آورد که پاس کات‌بک او و شوت کم‌دقت آل‌کثیر از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 7: شوت محکم حسن جعفری از سمت راست زمین به اوت رفت.

دقیقه 9: علیرضا نقی‌زاده با عبور از یک مدافع پرسپولیس نفوذ خطرناکی از جناح چپ محوطه جریمه داشت که سرتوپ و شوت او به سمت دروازه را سید جلال حسینی به خوبی دفع کرد.
دقیقه 15: پاس رو به عقب علیرضا نقی‌زاده و شوت راه دور محکم مسیح زاهدی به سمت دروازه پرسپولیس را سید جلال دوباره دفع کرد.

دقیقه 23: پاس در عمق آوخ موقعیت فوق‌العاده گلزنی برای مس به وجود آورد که شوت سلیمانی را حامد لک با واکنش تماشایی دفع کرد.
دقیقه 23: آل‌کثیر با سرعت از سمت راست زمین نفوذ کرد که ارسال کوتاه او به مقابل تیرک اول را مهدی ترابی به تور کنار دروازه زد.دقیقه 44: پاس در عرض مغانلو و شوت محکم مهدی ترابی از بالای دروازه مس به اوت رفت.

دقیقه 44: پاس در عرض مغانلو و شوت محکم مهدی ترابی از بالای دروازه مس به اوت رفت.

دقیقه 1+45: ارسال خطرناک عالیشاه را نوشی‌صوفیانی با واکنش خوبی بالاتر از مهاجمان پرسپولیس دفع کرد.

 

 

دقیقه 56: شوت راه دور میثم نقی‌زاده دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 63: دو ارسال پیاپی و خطرناک از بازیکنان پرسپولیس را نوشی‌صوفیانی به خوبی دفع کرد.

دقیقه 66: شوت پای چپ مهرداد آوخ از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و از بالای دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 71: ارسال زیبای علیرضا نقی‌زاده می‌توانست گل اول بازی را رقم بزند که محمدرضا سلیمانی از فرصت به دست آمده در مقابل محوطه 6 قدم استفاده نکرد و ضربه او به سید جلال حسینی رسید.

دقیقه 74: امید عالیشاه در موقعیت تک به تک می‌توانست گل اول پرسپولیس را بزند که نوشی‌صوفیانی با واکنش عالی توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 77: مهدی ترابی با عبور از مدافعان مس به دنبال گلزنی بود که شوت محکم او با عکس‌العمل دیدنی نوشی‌صوفیانی دفع شد.

دقیقه 85: سانتر سجاد آشوری از جناح چپ و ضربه سر محمد قاضی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 90: ارسال سجاد آشوری از روی کرنر را حامد لک بالاتر از مهاجمان مس با خروج موفق دفع کرد، اما در ادامه بخاطر برخورد با سید جلال مصدوم شد و روی زمین افتاد.

دقیقه 1+90: ترابی دو مدافع مس را به زیبایی جای گذاشت، اما شوت آخر او را نوشی‌صوفیانی با واکنش خوبی به کرنر فرستاد.

 

بهترین بازیکن

اگر بازی با تساوی بدون گل به پایان می‌رسید، شاید می‌توانستیم داوود نوشی‌صوفیانی دروازه‌بان مس رفسنجان را بهترین بازیکن زمین بدانیم که با واکنش‌های تماشایی خود بارها مانع از گلزنی پرسپولیس شد ولی باید به بازی درخشان امید عالیشاه نیز اشاره کرد که با وجود تغییر پست دوباره در تیمش، توانست بازی موثر و کم‌اشتباهی را به نمایش بگذارد و علاوه بر خلق موقعیت و ارسال‌های خطرناک، یک پاس گل هم بدهد.

 

اتفاق ویژه

مس رفسنجان که در نیم‌فصل اول یکی از مدعیان بود و یکی از حریفان سرسخت به شمار می‌رفت، برای چهارمین هفته پیاپی مقابل پرسپولیس شکست خورد تا همچنان در نیمه پایین جدول بماند و از سوی دیگر شاگردان گل‌محمدی را با این نتیجه به صدر برساند.

در حاشیه

* پرسپولیس بخاطر آسیب دیدگی متعدد بازیکنانش در این مسابقه تنها 5 بازیکن به اضافه یک دروازه‌بان ذخیره روی نیمکت دارد.
* احمد نوراللهی به دلیل مصدومیت و جلوگیری از تشدید آن، نیمکت‌نشین شده است.
* مهدی کیانی و محمد انصاری، دو بازیکن شاخص روی نیمکت مس رفسنجان مقابل پرسپولیس هستند.

* مسیح زاهدی، مدافع مس قبل از شروع بازی به سمت گل‌محمدی رفت.

* قبل از شروع مسابقه، یاد شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر گرامی داشته شد.
* نماینده فدراسیون فوتبال برای این دیدار، قبل از آغاز مسابقه اعلام کرد تا زمانی که زمین چمن آبیاری نشود اجازه شروع بازی را نخواهد داد که این کار با آب‌پاشی یک ماشین آتش‌نشانی انجام شد.
* ربیعی و گل‌محمدی پیش از شروع بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* در دقیقه 13 صدای ضبط شده تشویق تماشاگران مس در ورزشگاه پخش شد.

* در دقیقه 35 درگیری فیزیکی چند ثانیه‌ای بین بازیکنان دو تیم اتفاق افتاد.
* در دقیقه 36 پس از تغییر تصمیم داور و اعلام خطای پشت محوطه به سود پرسپولیس، کادر فنی مس رفسنجان و تعدادی از بازیکنان این تیم اعتراض شدیدی به داوری داشتند و بازی برای 6 دقیقه دچار وقفه شد.
* در دقیقه 42 ضربه ایستگاهی مغانلو در شرایطی به مدافع مس اصابت کرد که در این صحنه مهاجم پرسپولیس اعتقاد به خطای هند پنالتی داشت.

* مجتبی سرآسیایی، مربی مس رفسنجان بخاطر اعتراض شدید به داوری در دقیقه 43 کارت زرد گرفت.

* در شرایطی که انتظار می‌رفت نیمه اول بخاطر توقف 6 دقیقه‌ای در دقیقه 36 بخاطر اعتراض به داوری زمان تلف شده زیادی داشته باشد، اما داور تنها دو دقیقه وقت اضافه گرفت.

 

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

منتشر شده

در

توسط

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نازنین ملایی به مرحله یک چهارم نهایی روئینگ تک نفره راه یافت و میلاد وزیری در مرحله مقدماتی ریکرو شصت و سوم شد.

 بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بعد از یک وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه، رسما آغاز می‌شود.

اما در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایرانی، مسابقات نازنین ملایی قبل از شروع رسمی مسابقات در مرحله گروهی رویینگ تک نفره مسابقه داد که موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

*قایقرانی:
نازنین ملایی به عنوان اولین نماینده ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان پارو زد و در گروه خود سوم شد تا به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

*تیروکمان:

میلاد وزیری نیز به عنوان تنها نماینده ایران در تیروکمان در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی مسابقه داد که از میان ۶۴ تیرانداز حاضر در این ماده در رده شصت و سوم قرار گرفت. او روز سه‌شنبه در مرحله حذفی مسابقه خواهد داد.

ایران در المپیک توکیو ۶۶ نماینده دارد که به تدریج به رقابت با حریفان خود می‌پردازند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

منتشر شده

در

توسط

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

کمیته اخلاق از محرومیت داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران تهران به علت اشتباهات این داور در این دیدار خبر داد.

بعد از اشتباه محرز رضا کرمانشاهی در دیدار سرنوشت ساز ملوان و بادران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال او را از هر گونه فعالیت محروم کرد.

در بیانیه این کمیته آمده است: «مستنداً به مواد ٦٥ آئین نامه اخلاق و بند الف ماده ٧٣ مقررات انضباطی با توجه به گزارش واصله مبنی بر رفتارهای غیرحرفه ای داوری، رضا کرمانشاهی (داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران)، نظر به اینکه تمام اشخاص تابع اساسنامه فدراسیون فوتبال و مقررات آئین نامه اخلاق متعهد و مکلف هستند که از ارتکاب هرگونه رفتاری که به سلامت مسابقات لطمه وارد می‌کند خودداری نمایند، لذا رضا کرمانشاهی از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت بیست روز محروم است. جلسه رسیدگی به تخلف وی متعاقبا اعلام می‌شود.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

منتشر شده

در

توسط

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.

در یادداشتی در عصر ایران به قلم احسان محمدی آمده است: «دو سال پیش مجری یک سلسله‌نشست در مورد مسائل اجتماعی بودم. در جلسه‌ای با حضور مقامی از قوه قضاییه و چهره‌ای دانشگاهی در خصوص لزوم حمایت از سوت‌زنان فساد حرف زدیم. سوت‌زن فساد کسی است که با محض آگاهی از شکل‌گیری یا رخ‌دادن فساد در هر حوزه‌ای مقامات قضایی را در جریان می‌گذارد. فارغ از مسئولیت اجتماعی بعضی اوقات نهادهای نظارتی مشوق‌های مالی هم برای این افراد در نظر می‌گیرند. مهمان برنامه بارها این جمله را تکرار کرد: با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد.

مقصودش این بود که وقتی در یک ساختار افراد خودشان آلوده هستند انتظار این که بتوانند با فساد مبارزه کنند خیالپردازانه است. حرفش منطقی بود اما در پاسخ این سوال که نمی‌توانیم برای مبارزه با فساد فرشته استخدام کنیم و چطور افراد منزه را پیدا کرد وقتی ساختاری وجود دارد که در آن فساد تکثیر می‌شود جواب قانع‌کننده‌ای داشت. پاسخی که بتوان از آن به عنوان راهکاری «عملی» در شرایط حال حاضر کشور بهره گرفت.

این روزها بحث فساد در فوتبال و تبانی به‌ویژه در لیگ یک‌ و دو داغ است. تصاویری وجود دارد که اکثر بینندگان را متقاعد می‌کند که جز شرط‌بندی و تبانی هیچ عامل دیگری نمی‌تواند رقم‌زننده آن باشد. فشار زیادی بر فدراسیون فوتبال وارد است که هم جلوی رخ‌دادن این اتفاقات را بگیرد، هم آن را اثبات‌ و افشا کند و هم با متخلفان قاطعانه برخورد شود. رئیس فدراسیون فوتبال قول برخورد بدون تعارف داده است اما آیا می‌توان این کار را به‌تنهایی انجام داد؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قادر هستند ریشه این تخلفات را بخشکانند؟

برخی بازیکنان، مربیان و حتی داوران که زیست و ارتزاق‌شان از فوتبال است متهم‌ شده‌اند که در این فساد دخیل هستند. همان کسانی که انتظار می‌رود دستمال سفید پاک‌کننده شیشه کثیف باشند خودشان قسمتی از معضل هستند.

این اتفاق خاص ایران نیست. رسوایی کالچوپولی در ایتالیا یا حتی تبانی داوران در فوتبال آلمان به عنوان دو کشور ممتاز در فوتبال جهان که لیگ‌های باکیفیتی دارند نشان داد که هر جا پای‌ پول وسط بیاید آدم‌ها زانوهایشان سست می‌شود. نه از شعار برخورد قاطع می‌ترسند و نه آن قدر اهل زهد و تقوا هستند که از عذاب الهی خوف کنند. بازیکنی که قراردادش در یک لیگ ۶۰ میلیون تومان است وقتی پیشنهاد وسوسه‌انگیزی از سوی سایت‌های شرط‌بندی دریافت می‌کند که مثلا ۲۰ میلیون تومان بگیرد و در رقم‌خوردن یک‌ نتیجه سهیم باشد احتمالاً به ۲۰ میلیون تومان بیشتر از شعار بازی جوانمردانه فکر می‌کند. البته که همه از این قماش نیستند و بازیکنان و مربیان شریفی هستند که تحت هیچ شرایطی تن به این رفتارها نمی‌دهند.

این اتفاقات از قبل وجود داشته و حالا به مدد نظارت رسانه‌ها امکان علنی‌شدن آن فراهم آمده و هیچ فدراسیونی به‌تنهایی قادر به برگرداندن دیو فساد به شیشه نیست. مگر روسای قوه قضاییه و نهادهای نظارتی و حسابرسی توانستند ریشه اختلاس بانکی را بخشکانند؟ آنجا ورودی و خروجی به ریال مشخص است و این همه سوراخ دارد، در فوتبال که گاهی امکان اثبات این که دروازه‌بان لیز خورده یا عمداً به‌ توپ راه داده است که اثبات آن محال است، چطور می‌شود به‌راحتی این کار را کرد؟

وقتی اقتصاد یک کشور به هم ریخته شده، پول جای اخلاقیات را گرفته، نمودار مثل موشک در حال حرکت عمودی و آینده ناروشن است نمی‌توان با شعار جلوی فساد را گرفت. بنگاه‌های زیرزمینی شرط‌بندی همه جا ریشه دارند، بازیکنان‌ وحتی گاهی مربیان و داوران را آلوده‌ کرده‌اند و فدراسیون فوتبال اجازه‌ و اختیار برخورد با آنها را ندارد چطور می‌شود از مبارزه بنیادین با فساد در فوتبال حرف زد. احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها