با ما همراه باشید

ورزشی

مس 0 – پرسپولیس 1؛ برد طلایی با تعویضی

منتشر شده

در

مس رفسنجان پس از تساوی مقابل تراکتور، در سه دیدار متوالی شکست خورد و نتوانست عملکرد خوب نیم‌فصل اول را تکرار کند، اما آنها امروز که در خانه به مصاف پرسپولیس رفتند، به دنبال کسب پیروزی و خروج از بحران بودند ولی با وجود مقاومت خوبی که در کار دفاعی و حملات خطرناکی که ایجاد کردند، در دقیقه 79 با حرکت خوب شاگردان گل‌محمدی و گلزنی مهدی عبدی دروازه خود را باز شده دیدند تا پرسپولیس به برتری یک بر صفر در رفسنجان دست یابد و با ادامه روند خوب خود، موقتا به صدر جدول لیگ برتر برگردد؛ رتبه‌ای که در صورت برتری سپاهان مجددا از دست خواهد رفت.

هفته بیست و چهارم لیگ برتر؛ جمعه: 1400/04/11 ؛ ساعت 19:15
استادیوم: شهدای صنعت مس رفسنجان/ بدون تماشاگر
داور: جواد رحیم‌زاده/ کمک‌ها: مهدی الوند و فرزاد بهرامی؛ داور چهارم: یعقوب آشوری/ ناظر داوری: خداداد افشاریان.

مس رفسنجان

 • داوود نوشی‌صوفیانی
 • مسیح زاهدی
 • حامد نورمحمدی
 • حسن جعفری
 • عقیل کعبی
 • میثم نقی‌زاده(86- مهدی کیانی)
 • مهرداد رضایی
 • علیرضا نقی‌زاده(84- محمد قاضی)
 • محمدرضا سلیمانی(84- سجاد آشوری)
 • فراز امامعلی(1+90- محمد انصاری)
 • مهرداد آوخ(84- قائم اسلامی‌خواه)

سرمربی: محمد ربیعی

پرسپولیس

 • حامد لک
 • محمدحسین کنعانی‌زادگان
 • سید جلال حسینی
 • مهدی شیری
 • سعید آقایی
 • میلاد سرلک
 • امید عالیشاه(2+90- محمد شریفی)
 • احسان پهلوان
 • مهدی ترابی
 • عیس آل‌کثیر(63- مهدی عبدی)
 • شهریار مغانلو(87- احمد نوراللهی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

 

اخطار

حامد نورمحمدی(40) از مس

 

شرح گل

مس 0 – پرسپولیس 1 (دقیقه 79: مهدی عبدی): پاس بلند و تماشایی امید عالیشاه از میانه زمین به پشت مدافعان مس را مهدی عبدی، مهاجم تعویضی پرسپولیس با فرار سریع و شوت دقیق که واکنش نوشی‌صوفیانی هم روی دفع توپ اثری نداشت، تبدیل به گل کرد.

 

 

دقایق حساس:

دقیقه 2: فرار سریع شهریار مغانلو از سمت چپ محوطه جریمه مس موقعیت خطرناکی به وجود آورد که پاس کات‌بک او و شوت کم‌دقت آل‌کثیر از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 7: شوت محکم حسن جعفری از سمت راست زمین به اوت رفت.

دقیقه 9: علیرضا نقی‌زاده با عبور از یک مدافع پرسپولیس نفوذ خطرناکی از جناح چپ محوطه جریمه داشت که سرتوپ و شوت او به سمت دروازه را سید جلال حسینی به خوبی دفع کرد.
دقیقه 15: پاس رو به عقب علیرضا نقی‌زاده و شوت راه دور محکم مسیح زاهدی به سمت دروازه پرسپولیس را سید جلال دوباره دفع کرد.

دقیقه 23: پاس در عمق آوخ موقعیت فوق‌العاده گلزنی برای مس به وجود آورد که شوت سلیمانی را حامد لک با واکنش تماشایی دفع کرد.
دقیقه 23: آل‌کثیر با سرعت از سمت راست زمین نفوذ کرد که ارسال کوتاه او به مقابل تیرک اول را مهدی ترابی به تور کنار دروازه زد.دقیقه 44: پاس در عرض مغانلو و شوت محکم مهدی ترابی از بالای دروازه مس به اوت رفت.

دقیقه 44: پاس در عرض مغانلو و شوت محکم مهدی ترابی از بالای دروازه مس به اوت رفت.

دقیقه 1+45: ارسال خطرناک عالیشاه را نوشی‌صوفیانی با واکنش خوبی بالاتر از مهاجمان پرسپولیس دفع کرد.

 

 

دقیقه 56: شوت راه دور میثم نقی‌زاده دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 63: دو ارسال پیاپی و خطرناک از بازیکنان پرسپولیس را نوشی‌صوفیانی به خوبی دفع کرد.

دقیقه 66: شوت پای چپ مهرداد آوخ از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و از بالای دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه 71: ارسال زیبای علیرضا نقی‌زاده می‌توانست گل اول بازی را رقم بزند که محمدرضا سلیمانی از فرصت به دست آمده در مقابل محوطه 6 قدم استفاده نکرد و ضربه او به سید جلال حسینی رسید.

دقیقه 74: امید عالیشاه در موقعیت تک به تک می‌توانست گل اول پرسپولیس را بزند که نوشی‌صوفیانی با واکنش عالی توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 77: مهدی ترابی با عبور از مدافعان مس به دنبال گلزنی بود که شوت محکم او با عکس‌العمل دیدنی نوشی‌صوفیانی دفع شد.

دقیقه 85: سانتر سجاد آشوری از جناح چپ و ضربه سر محمد قاضی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 90: ارسال سجاد آشوری از روی کرنر را حامد لک بالاتر از مهاجمان مس با خروج موفق دفع کرد، اما در ادامه بخاطر برخورد با سید جلال مصدوم شد و روی زمین افتاد.

دقیقه 1+90: ترابی دو مدافع مس را به زیبایی جای گذاشت، اما شوت آخر او را نوشی‌صوفیانی با واکنش خوبی به کرنر فرستاد.

 

بهترین بازیکن

اگر بازی با تساوی بدون گل به پایان می‌رسید، شاید می‌توانستیم داوود نوشی‌صوفیانی دروازه‌بان مس رفسنجان را بهترین بازیکن زمین بدانیم که با واکنش‌های تماشایی خود بارها مانع از گلزنی پرسپولیس شد ولی باید به بازی درخشان امید عالیشاه نیز اشاره کرد که با وجود تغییر پست دوباره در تیمش، توانست بازی موثر و کم‌اشتباهی را به نمایش بگذارد و علاوه بر خلق موقعیت و ارسال‌های خطرناک، یک پاس گل هم بدهد.

 

اتفاق ویژه

مس رفسنجان که در نیم‌فصل اول یکی از مدعیان بود و یکی از حریفان سرسخت به شمار می‌رفت، برای چهارمین هفته پیاپی مقابل پرسپولیس شکست خورد تا همچنان در نیمه پایین جدول بماند و از سوی دیگر شاگردان گل‌محمدی را با این نتیجه به صدر برساند.

در حاشیه

* پرسپولیس بخاطر آسیب دیدگی متعدد بازیکنانش در این مسابقه تنها 5 بازیکن به اضافه یک دروازه‌بان ذخیره روی نیمکت دارد.
* احمد نوراللهی به دلیل مصدومیت و جلوگیری از تشدید آن، نیمکت‌نشین شده است.
* مهدی کیانی و محمد انصاری، دو بازیکن شاخص روی نیمکت مس رفسنجان مقابل پرسپولیس هستند.

* مسیح زاهدی، مدافع مس قبل از شروع بازی به سمت گل‌محمدی رفت.

* قبل از شروع مسابقه، یاد شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر گرامی داشته شد.
* نماینده فدراسیون فوتبال برای این دیدار، قبل از آغاز مسابقه اعلام کرد تا زمانی که زمین چمن آبیاری نشود اجازه شروع بازی را نخواهد داد که این کار با آب‌پاشی یک ماشین آتش‌نشانی انجام شد.
* ربیعی و گل‌محمدی پیش از شروع بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* در دقیقه 13 صدای ضبط شده تشویق تماشاگران مس در ورزشگاه پخش شد.

* در دقیقه 35 درگیری فیزیکی چند ثانیه‌ای بین بازیکنان دو تیم اتفاق افتاد.
* در دقیقه 36 پس از تغییر تصمیم داور و اعلام خطای پشت محوطه به سود پرسپولیس، کادر فنی مس رفسنجان و تعدادی از بازیکنان این تیم اعتراض شدیدی به داوری داشتند و بازی برای 6 دقیقه دچار وقفه شد.
* در دقیقه 42 ضربه ایستگاهی مغانلو در شرایطی به مدافع مس اصابت کرد که در این صحنه مهاجم پرسپولیس اعتقاد به خطای هند پنالتی داشت.

* مجتبی سرآسیایی، مربی مس رفسنجان بخاطر اعتراض شدید به داوری در دقیقه 43 کارت زرد گرفت.

* در شرایطی که انتظار می‌رفت نیمه اول بخاطر توقف 6 دقیقه‌ای در دقیقه 36 بخاطر اعتراض به داوری زمان تلف شده زیادی داشته باشد، اما داور تنها دو دقیقه وقت اضافه گرفت.

 

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها