با ما همراه باشید

اخبار 14

مشارکت 73 درصدی شهروندان قوچانی در ثبت‌نام سامانه سلامت

منتشر شده

در

مشارکت 73 درصدی شهروندان قوچانی در ثبت‌نام سامانه سلامت

ایسنا/خراسان رضوی سرپرست شبکه بهداشت، درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان قوچان گفت: تا کنون 128 هزار و 224 نفر از شهروندان قوچانی در سامانه سلامت، خوداظهاری بیماری کرونا را انجام داده‌اند که نشان‌دهنده مشارکت 73 درصدی مردم است.

داوود خوش‌شکن سرپرست شبکه بهداشت، درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان قوچان در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزارشد، با اشاره به اجرای طرح ملی بسیج مقابله با کرونا در سطح کشور عنوان‌کرد: با تدابیر اندیشیده شده طی سه روز گذشته تا کنون 128 هزار و 224 نفر از شهروندان قوچانی در سامانه سلامت، خوداظهاری بیماری کرونا را انجام داده‌اند که نشان‌دهنده مشارکت 73 درصدی مردم و کسب رتبه نخست در استان است.

وی ادامه داد: از میان ثبت‌نام شدگان در سامانه سلامت 1570 نفر دارای علائم کرونا بودند که پس از پیگیری مراقبتی مشخص شد از این تعداد 150 نفر نیاز به مراقبت بستری دارند.

خوش‌شکن بیان کرد: در نهایت این افراد به یکی از دو مرکز 16 ساعته بهداشت ارجاع داده‌می‌شوند و بعد از معاینه پزشک، افرادی که نیازمند به بستری هستند به بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی با تاکید بر این نکته که بیشترین کانون آلودگی بیمارستان است، افزود: توصیه ما این است که اگر کسی علائمی دارد با مراجعه به مراکز 16 ساعته بعد از سطح بندی بیماری در صورت نیاز به بیمارستان مراجعه کند.

سرپرست شبکه بهداشت، درمان و مجتمع عالی سلامت شهرستان قوچان در ادامه اظهار کرد: با اجرای طرح ملی بسیج مقابله با کرونا با ورود به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir با ثبت مشخصات فردی و تکمیل پرسشنامه، افراد در صورت ابتلا به بیماری کرونا و یا احتمال آلودگی شناسایی  و با مراجعه حضوری به درمان فرد اقدام می‌شود تا زنجیره انتقال قطع شود.

وی در ادامه از شناسایی کانون‌های آلوده شهرستان توسط واحد بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان خبرداد و گفت: نقاط شهری که بیشترین میزان آلودگی و مبتلایان به ویروس کرونا دارند، منطقه فرهنگیان شماره دو، کوی ارتش و خیابان شهید مطهری بوده که اقدامات مراقبتی بیشتری داشته‌ایم. همچنین روستاهای مزرج، آقکاریز، هی‌هی، قیطاقی از آلوده‌ترین نقاط روستایی به ویروس کرونا در شهرستان قوچان هستند.

خوش‌شکن با بیان این نکته که از میان مبتلایان به کرونا در شهرستان قوچان 65 درصد ساکن شهر و 35 درصد از روستاها بوده‌اند، افزود: اولین افراد آلوده شده به ویروس از روستاهای مزرج و آقکاریز در قالب کاروان‌های زیارتی به قم مراجعه کرده بودند.

وی مطرح کرد: یک ماشین حامل میوه‌های آلوده انتقالی از شمال کشور و یک راننده خطی فعال در مسیر مراوه‌تپه به قوچان از جمله ناقلان ویروس کرونا در شهرستان قوچان بوده‌اندکه پس از شناسایی اقدامات نظارتی لازم انجام گرفته‌است.

بیش از 15 هزار نفر از ورودی خراسان شمالی مورد آزمایش تب‌سنجی و غربالگری قرار گرفتند

در ادامه هادی رجائی‌نیا فرماندار شهرستان قوچان عنوان کرد: از 10 روز گذشته بحث تست، کنترل و غربالگری در ورودی شهرستان از سمت استان خراسان شمالی و از سمت شهرستان مشهد ایستگاه‌های کنترل ایجاد شد و افرادی که احتمال بیمار بودن داشتند، تذکرات لازم داده می‌شد.

وی با اشاره به افزایش اعمال محدودیت تردد مسافران در ورودی استان از مرز استان خراسان شمالی افزود: از تاریخ 27 اسفند ماه تاکنون تعداد 5 هزار و 100 خودرو از سمت استان خراسان شمالی به شهرستان قوچان وارد شدند که تعداد سرنشینان این خودروها 15هزار و 300 نفر بوده‌است که مورد تست تب‌سنجی قرار گرفتند.

رجائی‌نیا گفت: در همین راستا بیش از 40 درصد از سرنشینان خودروها که بیشتر افرادی بودند که از استان‌های آلوده کشور به قصد زیارت حرم مطهر رضوی به استان سفر کرده بودند، برگشت داده‌شدند و 35 نفر نیز با توجه به شرایط مشکوک به واحدهای درمانی معرفی‌شدند.

فرماندار شهرستان قوچان با بیان این نکته که تاکنون سه نوبت به صورت کامل سطح شهر و معابر ضدعفونی شده‌است، بیان کرد: همه نقاط آلوده شهر و روستا شناسایی و به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند اما شرایط به گونه‌ای است که روند صعودی ابتلا را مشاهده می‌کنیم؛ در صورت همکاری مردمی این زنجیره قطع و روند نزولی را شاهد خواهیم بود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها