با ما همراه باشید

اخبار 11

مطالبه جدی استان کرمان، توجه ویژه وزارت بهداشت در بحث واکسیناسیون کروناست

منتشر شده

در

مطالبه جدی استان کرمان، توجه ویژه وزارت بهداشت در بحث واکسیناسیون کروناست

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: مطالبه جدی ما این است وزارت بهداشت در بحث واکسن در استان کرمان را که در حال حاضر تقریبا شاید استان اول به لحاظ اوج بیماری است، توجه ویژه ای داشته باشد.

دکتر”علی زینی وند” امروز ۲۶ تیرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه امروز مکاتبه ای با رئیس جمهور و وزیر بهداشت در زمینه اعطای کمک های مالی و تجهیزات به استان خواهیم داشت، اظهار کرد: در بحث واکسن از عدم تخصیص به افراد بالای ۵۰ سال استان کرمان گلایه کردیم و از رییس دانشگاه درخواست کردیم پیگیری کنند که از امروز سایت برای درخواست واکسن بالای ۵۰ سال در برخی استان ها باز شده و درخواست داریم در مرحله اول برای جنوب و شرق استان کرمان نیز این اتفاق بیفتد.

وی افزود: مطالبه جدی ما این است وزارت بهداشت در بحث واکسن در استان کرمان را که در حال حاضر تقریبا شاید استان اول به لحاظ اوج بیماری است، توجه ویژه ای داشته باشد.

زینی ند تصریح کرد: از سازمان های بیمه گر تقاضا داریم و هم تکیف است در این شرایط به صورت جدی پای کار باشند و تامین مالی و پرداخت ها را به روزتر کنند تا تجهیزات و داروهای کرونا در استان به هیچ وجه کمبود نداشته باشیم.

استاندار کرمان در ادامه بیان کرد: با مصوبه ستاد استان، رفت و آمد بین شهرستان های استان نیاز به برگ تردد ندارد اما محدودیت تردد بین استانی همچنان برقرار است ضمن اینکه باید ورودی های استان کرمان از سمت هرمزگان و سیستان و بلوچستان به شدت محدود شود و ورودی ییلاقات حتما به صورت جدی کنترل شود.

وی با تشکر از همکاری ها در زمینه برگزاری نماز جمعه در استان افزود: باید مراسم اعیاد قربان و غدیر و روز عرفه با رعایت پروتکل های بهداشتی و در زمان کم برگزار شود و در غیر این صورت فرمانداران مراسم بدون پروتکل را تعطیل کنند.

زینی وند در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برخی فرمانداران آنگونه که باید در بحث کرونا پای کار نیستند که اصلا پذیرفته نیست و کوتاهی از هیچ دستگاهی در حوزه مسئولیت ها و کرونا پذیرفته نیست و تاکید جدی داریم همه دستگاه ها با محوریت فرمانداران پای کار باشند.

استاندار کرمان در ادامه با تسلیت شهادت ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان کهنوج گفت: حجم این عملیات خیلی بالا بود و هوشاری نیروی انتظامی بالاتر اما از دست دادن این عزیزان واقعه جبران ناپذیری است و متاسفانه ما به دلیل شرایط نتوانستیم در مراسم حضور پیدا کنیم که امیدواریم به زودی بتوانیم به خانواده این عزیزان سر بزنیم.

وی افزود: واسعه تاسف بار دیگر وقوع سیل در برخی نقاط استان کرمان بود که این شرایط جوی امروز هم ادامه دارد.

زینی وند تصریح کرد: ما از مردم گلایه داریم چراکه از هفته قبل هشدارها مرتب از مبادی مختلف صادر شده بود و در استان کویری در تابستان به دلیل خشکی زمین، وقوع سیل کاملا قابل پیش بینی است و می بینیم با بروز سیلاب مردم ایستاده و فیلم رداری می کنند.

وی با تسلیت جان باختن تعدادی از هم استانی ها در سیل روز گذشته بیان کرد: مردم و نیروی انتظامی به این افراد تذکر داده و درخواست کردند که توقف کنند اما توجه نکرده و به راه خود ادامه داده اند.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه مردم باید به هشدارها توجه کنند، گفت: مردم برخی جاها روی رودخانه پل می زنند و گفتیم هر جا در بستر رودخانه و مناطق ییلاقی مانع در رودخانه ایجاد شده از قبیل خانه، پل و … تخریب کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر”محمدصادق بصیری” جانشین استاندار در ستاد کرونای کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان شهرستان کوهبنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد، گفت: شش شهرستان انار، بافت، بردسیر، ریگان، رابر و راور نارنجی و ۱۶ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: وضعیت کنونی به شدت نگران کننده و شکننده است و باید همه ضوابط را برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا داشته باشیم.

بصیری تصریح کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، تشدید اعمال محدودیت ها در شهرهای قرمز نسبت به مشاغلی از جمله ممنوعیت پذیرایی رستوران و قهوه خانه در فضای سربسته، ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی و سالن های سینما و تئاتر و پاساژها و استخر و باشگاه بدنسازی و شهربازی و نمایشگاه ی عمومی و تخصصی برای هفته جاری نیز به قوت خود باقی است.

بصیری تصریح کرد: برای برگزاری مراسم روز عرفه و اعیاد ذی الحجه باید پروتکل های بهداشتی سال گذشته رعایت شود و امروز در ستاد ملی کرونا مهلت رسیدگی به پرداخت مالیات ها یک ماه تا پایان مردادماه تمدید شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها