با ما همراه باشید

اخبار 53

مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون‌ کشید/ لیگ متمرکز خوب نیست

منتشر شده

در

مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون‌ کشید/ لیگ متمرکز خوب نیست

ملی‌پوش و قهرمان بوکس ایران معتقد است که برگزاری لیگ به صورت متمرکز نمی‌تواند باعث پویایی این رشته شود.

علی مظاهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتمال حضورش در لیگ بوکس به عنوان سرمربی توضیح داد: اگر وضعیت و فضا برای این کار فراهم باشد این احتمال وجود دارد اما تقریبا مسابقات الان به صورت استانی برگزار خواهد شد و بیشتر هیات‌ها هستند که شرکت می‌کنند. استان‌ها با شرکت دادن هیات‌های خودشان می‌خواهند بوکس را در شهرهای خود پویا کنند که به همین دلیل از داشته‌های خودشان استفاده می‌کنند و یک یا دو تیم شرکتی و کارخانه‌ای هستند.

او افزود: ما هم (هیات کرمانشاه) به لیگ ورود کردیم تا مانع جا ماندن بوکسورهای خود از سایر شهرها و بوکسورها شویم. در استان هم مدیرکل ورزش و جوانان حمایت کافی را انجام دادند تا در لیگ شرکت کنیم. البته هنوز به اجماع نرسیده‌ایم که چه کسی سرمربی باشد، اما نظر هیات این است که از داشته‌های خودمان استفاده کنیم.

قهرمان بوکس آسیا درباره ورود بوکسورهای خارجی به لیگ ایران نیز توضیح داد: ما باید تمام استفاده‌های خود را انجام دهیم و از نظر من این اتفاق یک وجه مثبت و یک وجه منفی دارد. وجه منفی این است که ما می‌توانستیم این پول‌ها و هزینه را روی بوکسورهای خودمان صرف می‌کردیم تا سقف قراردادها بالاتر برود و از طرف مثبت، این موضوع باعث می‌شود تن بوکسورهای ما به بوکسور خارجی بخورد. اینکه یکی دو مسابقه نمی‌تواند تاثیر آنچنانی بگذارد کاملا صحت دارد، اما همین که با یکی ‌دو بوکسور خارجی مبارزه کنند مفید است.

او در پاسخ به این سوال که اکنون و با وجود مسائل مالی و … شرایط کلی بوکس ایران را چگونه ارزیابی می‌کند؟ توضیح داد: مدتی است که از بوکس دور هستم، اما نگاه جامع و کارشناسی به این رشته دارم. موضوع و انتقادی باشد مطرح می‌کنم چون بوکس شوخی بردار نیست. به هر حال نسل ما بود که بوکس را از کانکس به جاهای خوب رساند و دید ورزش ایران را نسبت به این رشته مثبت کرد. اکنون با وجود کرونا اردوها برگزار شده و کارهایی هم برای موفقیت در انتخابی المپیک‌ انجام‌ می‌شود که خوب است، در مجموع به عنوان یک عضو خانواده بوکس راضی هستم.

او افزود: تلاش‌هایی صورت گرفته و بوکسورهای ما برای گرفتن مدال برنز در آسیا حرفی برای گفتن دارند. اردوهای مشترکی برگزار شد که اگر این تیم سوریه نفرات اصلی خود را آورده باشد بسیار خوب است. همین که‌ تنشان به تن بوکسورهای دیگر بخورد خوب است. مجموعا کار در حال انجام شدن است ولی جای خالی قهرمانان باسابقه این رشته در فدراسیون دیده می‌شود. اگر این نفرات ورود کنند نیز به‌ کار می‌آیند.

مظاهری در پایان و راجع به برگزاری متمرکز مسابقات لیگ نیز گفت: اگر بحث کرونا است با این روش موافق هستم اما اگر فقط می‌خواهند لیگ برگزار شود، موافق مسابقات متمرکز نیستم چون بوکس باید پویا شود. در هر کدام از استان‌هایی مثل لرستان، کرمانشاه و کردستان اگر این مسابقات برگزار و از شبکه‌های استانی پخش شود، نوجوانان زیادی در بوکس ثبت نام می‌کنند. نظر من این است که با برگزاری در استان‌ها می‌شود بوکس ایران را پویا کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها