با ما همراه باشید

اخبار 12

معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی

منتشر شده

در

معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی

برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی و نوزدهمین دوره جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، مراسم پایانی بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی و نوزدهمین دوره جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، همزمان با اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی روز دوشنبه (۲۴ آبان‌ماه) در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

برگزیدگان جشنواره کتاب سال دانشجویی به این شرح معرفی شدند:

برگزیدگان

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه پزشکی
ارسلان جلیلی برای کتاب «از سلول تا سرطانی»

بخش: فنی و مهندسی، شاخه مهندسی برق
محمدحسین کوهی قمصری برای ترجمه کتاب «مهندسی سازگاری الکترو مغناطیسی»

بخش هنر و معماری، شاخه معماری
سیداحسان مسعود برای ترجمه «بازخوانی؛ اصول بازطراحی معماری داخلی»

بخش ویژه: تاریخ شفاهی
مرتضی انصاری‌زاده نویسنده «مسجد رهبر»

شایستگان تقدیر

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه دامپزشکی
ادیب جهانگرد برای ترجمه «تغذیه ماهیان»

بخش: پزشکی و دامپزشکی، شاخه پزشکی
آرمان رحیمی برای ترجمه «مقدمه‌ای بر پزشکی مولکولی»
فهام خامسی‌پور نویسنده «راهنمای بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان»

بخش: علوم پایه، شاخه فیزیک
ایمان زمانی ثانی برای ترجمه «فیزیک رآکتورهای هسته‌ای»

بخش: کشاورزی، شاخه کشاورزی
یوسف فرخ‌زاد برای ترجمه «بهترین روش‌ها برای تولید سبزیجات گلخانه‌ای: (اصول تولید پایدار)»
سکینه علوی‌پور جلیعه برای ترجمه «تنظیم جذب مواد غذایی در گیاهان (رویکرد بیوشیمیایی و مولکولی)

بخش فنی و مهندسی، شاخه مهندسی برق
معصومه کریمی و محمدرضا جنتی اسکوئی برای نگارش «تاب‌آوری زیرساخت برق»

بخش: فنی و مهندسی، شاخه کامپیوتر و فناوری اطلاعات
سیدسامان کریمی برای ترجمه «امنیت سیستم‌های اطلاعاتی»

بخش علوم انسانی، شاخه زبان و ادبیات فارسی

پورچیستا گشتاسبی اردکانی نویسنده «سودگرنامه: سودگرنسک از کتاب نهم دینکرد»

بخش علوم انسانی، شاخه علوم اجتماعی

سیدمحسن ملاباشی نویسنده «درآمدی بر دانش اجتماعی مسلمین، انحطاط مسلمانان در اندیشه و آثار شهید مطهری»

بخش علوم انسانی، شاخه علوم سیاسی
مهدی موحدی‌نیا برای نوشتن کتاب «اندیشه سیاسی، سویه پنهان اندیشه شیعه (درآمدی بر فراز و فرود کلام سیاسی شیعه، از تکوین تا علامه حلی)

پایان‌نامه‌های برگزیده

منصور ضیائی برای پایان‌نامه «ارزیابی تنش‌های بیومکانیکی کارگران جمع‌آوری پسماند شهرداری شیراز و طراحی، ساخت و ارزیابی تأثیر جلیقه ارگونومیکی بلندکردن بار بر کاهش تنش‌های آن‌ها»

حسین میرزائی برای پایان‌نامه «بازنمایی اجتماعی علم در مطبوعات عهد قاجار»

مهدی سعیدی برای پایان‌نامه «گونه‌شناسی و جریان پژوهشی ادبیات داستانی برون‌مرزی ایرانی (از مشروطه تا کنون)»

سیدعلی‌اکبر سیدی برای پایان‌نامه «سنجش نسبت گستره‌های رنگی کاشی‌های معرق مدرسه غیاثیه خرگرد قوام‌الدین شیرازی»

ناشائو کیان از کشور چین برای پایان‌نامه «امت و ملت: تحول هویت ملی ایران در پیام‌های رهبری به حج»

پایان‌نامه‌های شایسته تقدیر

صدف وحدت برای «افزایش بقا و توان تکثیر سلول‌های پیش‌ساز قلبی مشتق از سلول‌های بنیادین پرتوان انسانی تحت شرایط کشت مشخص»

مصطفی مهین روستا با پایان‌نامه «استحصال، مشخصه‌یابی و ارزیابی عملکرد نانو جاذب‌های  پایه اکسید آلومینیوم از دراس ثانویه آلومینیوم»

سیده آزاده فکرآزاد برای «بازشناسی الگوهای رفتاری مرتبط با سلامت و سبک زندگی در ایران دوران اسلامی»

مرتضی گودرزی با پایان‌نامه «طراحی سیستم قضایی مطلوب برای تحقق اصل ۱۵۶ قانون اساسی»

حمیدرضا بهره‌مند با پایان‌نامه «ارزیابی تطبیقی ایده درآمد پایه همگانی در اقتصاد متعارف و تضمین حد معیشت در اقتصاد اسلامی»

فروغ حسیبی برای پایان‌نامه «تولید و ارزیابی ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی حامل‌های نانوساختار لیپوزومی، نیوزومی و ترانسفرزومی حاوی تاکسیفولین  و غنی‌سازی آب سیب با آن»

زهرا نوری آکندی برای پایان‌نامه «شناسایی و ارزیابی کارایی برخی قارچ‌های اندوفیت و محلول‌پاشی برگی نانوذرات آهن بر گیاهان پالایی خرفه در مقادیر مختلف کادمیوم»

رسول کیانی کری با پایان‌نامه «معرفی، برآورد و تحلیل شاخص‌های تاب‌آوری اقتصادی در استان‌های ایران»

محمد خلیلیان برای پایان‌نامه «بررسی علل جامع‌شناسی پیدایش و گسترش ژانرهای موسیقی در ایران: مورد پژوهی چندگانه ژانرها از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۹۸ »

محمد نباتی برای پایان‌نامه «بهبود دقت رهگیری مبتنی بر اثر انگشت با استفاده از یادگیری آماری»

اکاترینا آنترووا از کشور روسیه برای «تحلیل نشانه‌شناختی کاریکاتور اجتماعی، سیاسی معاصر ایران»

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها