با ما همراه باشید

اخبار 54

معرفی نامزدهای «کودک و نوجوان» جایزه «کتاب سال»

منتشر شده

در

معرفی نامزدهای «کودک و نوجوان» جایزه «کتاب سال»

آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری سی‌وهشتمین دوره جایزه «کتاب سال» جمهوری اسلامی ایران در گروه «کودک و نوجوان» معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، نامزدهای گروه «کودک و نوجوان» جایزه «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» به شرح زیر است:

داستان تالیفی کودک و نوجوان:

ـ «تابستان من با خرس سیاه و شعر نو»، نوشته مهسا تکاپومنش بقایی، تهران: شرکت انتشارات فنی ایران؛ کتاب‌های نردبان، ۱۳۹۸، ۱۸۸ ص.

ـ «برادر مزاحم من»، نوشته بابک صابری، تهران: فاطمی؛ کتاب طوطی، ۱۳۹۸، ۳۶ ص.

ـ «تو یک جهانگردی»، نوشته شهرزاد شهرجردی، تهران: فاطمی؛ کتاب طوطی، ۱۳۹۸، ۳۲ ص.

ـ «جن‌های برج کبوترخانه»، نوشته منصور علیمرادی، تهران: داستان جمعه، ۱۳۹۸، ۱۶۲ص.

ـ «عکس یادگاری بگیریم»، نوشته محمدرضا یوسفی، تهران: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ۱۳۹۸، ۱۴۰ ص.

ـ «طعم سیب زرد»، نوشته ناصر یوسفی، تهران: پیدایش، ۱۳۹۸، ۱۶۰ ص.

 

داستان ترجمه کودک و نوجوان:

ـ «قهرمانی به رنگ بلوط»، نوشته هوکن اووره‌ئوس، ترجمه الهه قوامی‌مقدم، تهران: هوپا، ۱۳۹۸، ۱۴۰ ص.

ـ «راز جنگل هزاردستان»، نوشته لوسی استرینج، ترجمه ندا منعم، تهران: هوپا، ۱۳۹۸، ۳۳۶ ص.

ـ «یکی بود که خودش نبود»، نوشته جانی روداری، ترجمه غلامرضا امامی، تهران: هوپا، ۱۳۹۸، ۱۶۲ ص.

ـ «یاس در دیار دروغگویان»، نوشته جانی روداری، ترجمه محبوبه خدایی، تهران: هوپا، ۱۳۹۸، ۲۱۲ ص.

ـ «عشق که می‌گویند چیست؟»، نوشته داویده کالی، ترجمه رضی هیرمندی، تهران: بازی و اندیشه، ۱۳۹۸، ۲۸ ص.

ـ «دختری که می‌خواست کتاب‌ها را نجات دهد»، نوشته کلاوس هاگروپ، ترجمه عطیه الحسینی، تهران: فاطمی، ۱۳۹۸، ۶۰ ص.

ـ «شجاع مثل تو»، نوشته جیسون رینولدز، ترجمه شقایق قندهاری، تهران: افق، ۱۳۹۸، ۳۹۶ ص.

ـ «هرمان»، نوشته لارس‌سابی کریستنسن، ترجمه شقایق قندهاری، تهران: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ۱۳۹۸، ۲۴۲ ص.

ـ «من و ماروین گاردنز»، نوشته ایمی ساریک کینگ، ترجمه رضوان خرمیان، تهران: داستان جمعه، ۱۳۹۸، ۲۶۳ ص.

ـ «راز لمبرت»، نوشته واریان جانسون، ترجمه هدا نژادحسینیان، تهران: پرتقال، ۱۳۹۸، ۳۶۸ ص.

 

دین کودک و نوجوان:

ـ «مهربانی با حیوانات»، تالیف غلامرضا حیدری‌ابهری، تهران: قدیانی، کتاب‌های بنفشه، ۱۳۹۸، ۶۴ ص.

ـ «گوشه ششم عاشقی: مجموعه داستان‌های عاشورایی»، نوشته سیدمحمد سادات اخوی، مشهد: به‌نشر، ۱۳۹۸، ۲۱۴ ص.

ـ «دسته‌های گل بوته‌های خار»، تالیف سیدمحمد مهاجرانی، مشهد: عروج اندیشه، ۱۳۹۸، ۱۵ ج.

ـ «غایب: روایت داستانی از زندگی امام زمان(عج)»، تالیف حسن بیانلو، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۸، ۱۸۸ ص.

ـ «امام امین: روایتی داستانی از زندگی امام موسی کاظم (علیه‌السلام)»، تالیف نرگس آبیار، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۸، ۱۶۸ ص.

ـ «چراغ نیایش: روایتی از زندگی علی‌بن‌حسین، مشهور به امام سجاد (علیه‌السلام)»، نوشته محسن هجری، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۸، ۱۶۲ص.

ـ «لشکر صلح: روایتی داستانی از زندگی امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)»، نوشته جعفر توزنده‌جانی، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۸، ۱۲۸ ص.

 

کلیات و علوم انسانی کودک و نوجوان:

ـ «یک روز با کودکان دنیا»، تالیف مت لاموت، ترجمه محبوبه نجف‌خانی، تهران: زعفران، کتاب‌های زعفرانی، ۱۳۹۸، ۵۰ ص.

ـ «شکار بزرگ شنبه»، تالیف شهرام کرمی، تهران: سروش، ۱۳۹۸، ۳۲ ص.

ـ «خودت پژوهش کن»، تالیف خاطره بهی، تهران: طلایی، ۱۳۹۸، ۱۰۴ ص.

ـ «چگونه یک شاهکار ادبی بنویسیم»، تألیف الدرید یوهانسن و استفن‌ار.ام سوروم، ترجمه منیژه آزادی، تهران: هوپا، ۱۳۹۸، ۱۹۲ ص.

ـ «مجموعه فلسفه برای نسل نو»، تالیف کبی یامادا، ترجمه مهدی حجوانی، تهران: قدیانی، ۱۳۹۸، ۳ ج.

ـ «کندوکاو فلسفی برای نوجوانان: داستان و راهنما»، تالیف سعید ناجی، سمانه عسکری‌نودهی و فاطمه یونسی، تهران: کرگدن، ۱۳۹۸، ۱۶۰ ص.

ـ «بازی‌هایی برای فکرکردن»، تالیف رابرت فیشر، ترجمه سیده‌مبینا شاهری‌لنگرودی، تهران: کرگدن، ۱۳۹۸، ۲۵۲ ص.

ـ «مکتب پهلوانی: شناخت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی»، تالیف محمد نجاری‌سهل‌آباد، مشهد: خاتم، ۱۳۹۸، ۱۶۴ ص.

ـ «آنچه درباره بلوغ، خودشناسی، موفقیت و شادزیستن بدانید (الماس درون پسران، الماس درون دختران)»، تالیف میلاد جهانگیری بلطاقی، اصفهان: آمیس، ۲۰۰ ص، ۲ ج.

 

علوم و فنون کودک و نوجوان:

ـ «و آن‌گاه بهار از راه می‌رسد»، تالیف جولی فاگلیانو، ترجمه سمیرا ابراهیمی، تهران: پیک ادبیات، ۱۳۹۸، ۳۶ ص.

ـ «خواب آب: سرگذشت آب و آب‌رسانی در ایران»، تالیف عباس جهانگیریان، تهران: کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، ۱۳۹۸، ۶۰ ص.

ـ «کارگاه وندل»، تالیف کریس ریدل، ترجمه مهرزاد زمردیان، تهران: میچکا، ۱۳۹۸، ۳۲ ص.

ـ «تمساحی که از آب‌بازی خوشش نمی‌آید»، تالیف جما مرینو، ترجمه احمد تصویری، تهران: میچکا، ۱۳۹۸، ۳۲ ص.

ـ «۵۰ پرسش درباره بدن»، تالیف تانیا لویدکی، ترجمه فروغ فرجود، تهران: فاطمی، ۱۳۹۸، ۱۰۶ ص.

ـ «دانش‌نامه اخترشناسی»، تالیف علی بشردانش، تهران: افق دانش، ۱۳۹۸، ۳۱۲ ص.

ـ «مجموعه آشنایی با زیستگاه‌ها»، تالیف اودری فرگلوش، ترجمه رویا رضوانی، تهران: نردبان، ۱۳۹۸، ۶ ج.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها