با ما همراه باشید

اخبار 11

نشان عکس سال مطبوعاتی اهدا شد

منتشر شده

در

نشان عکس سال مطبوعاتی اهدا شد

مراسم اختتامیه پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران عصر جمعه، ۲۵ تیرماه در سینمای رو باز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران با حضور پیشکسوتان، کاندیداها و محمد خدادی، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم حمید فروتن، رییس هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره حضور عکاسان و تصویربرداران رسانه‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی جهت پوشش اخبار کرونایی گفت: عکاسان و تصویربرداران در خط مقدم این همه گیری هستند لذا طرح واکسن فعالان این حوزه می‌بایست در اولویت قرار گیرد.

فروتن با اشاره به حادثه سقوط اتوبوس حامل خبرنگاران در بازدید از خط انتقال آب دریاچه ارومیه ضمن تسلیت به بازماندگان آنها تاکید کرد انتظار می‌رود بیمه شاغلان این حوزه با جدیدت پیگیری شود؛ به خصوص شاغلان رسانه‌ها در استان‌ها که به خاطر بار مالی بیمه اکثر رسانه ها از این مهم به بهانه های مختلف شانه خالی کرده و همکاران رسانه های ما با مشکل جدی در این بخش مواجه هستند که رفع این مشکل جدیت و پیگیری بیشتری از سوی مراجع مسوول و بخصوص معاونت مطبوعاتی ارشاد را طلب میکند.

در ادامه مراسم و با پخش مستندهایی از پیشگامان عکاسی مطبوعاتی ایران و با حضور محمد خدادی، فرهاد سلیمانی، اسماعیل عباسی و محمد صیاد و با اهدای لوح تقدیر به مریم کاظم زاده، سعید صادقی، ساسان مؤیدی و علیرضا عابدی به پاس تلاش و مجاهدت در جهت ثبت وقایع و رخدادهای انقلاب اسلامی، رشادت‌های رزمندگان در طول ۸ سال دفاع مقدس و رخدادهای بعد از آن تقدیر به عمل آمد.

پس از مراسم تجلیل از پیشگامان، محمد خدادی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در سخنانی ضمن اشاره به شرایط ویژه‌ای که جهان به واسطه هم‌گیری کرونا با آن مواجه شده است گفت: انسان و انسانیت و معرفت انسان کلید واژه اصلی بشریت است که بیش از هر روزی نیاز امروز بشر است. کار در رسانه نیاز به عشق دارد و این توصیه همیشگی من در رسانه به جوانانی بود که می خواست کار رسانه را شروع کنند و امروز این عشق را در کارهای شما بخصوص آثاری که در شرایط کرونایی تولید کرده اید به وضوح می توان دید. فصل مشترک همه شما ها معرفت است. در این معرفت، معنا پیدا کردید و این معرفت تجلی ای برای دیگران شده است. با همه بی معرفتی ها و موانعی که بر سر راه شماها و برای متوقف کردن شما بوده، جنگیدید، که همه این تلاش ها و جنگیدن تنها یک دلیل می تواند داشته باشد و آن عشق به انسان و انسانیت است.شما چهره و نماد اصلی مردم در همه عرصه ها هستید. شما صدای افرادی هستید که شنیده نشده اند و این در تاریخ خواهد ماند. انتخاب این راه ریشه در ذات شما دارد که معرفت را انتخاب کرده اید. خوشا به حال شما که انتخابتان انسان و تلاشتان برای انسانیت بوده است.

خدادی درباره عکاسان و همدلی موجود در آن گفت: مشکل ما در ایران این است که کار انفرادی را خوب انجام می‌دهیم ولی وقتی به کار جمعی میرسیم ضریب تحمل پایینی داریم. برای بقای این جمع تلاش کنید کمک کنید تا این انجمن روز به روز تقویت شود این مهم جز با همکاری و گذشت امکان پذیر نیست. ما در طی این سالها تلاش کردیم که آنچه در توانمان هست کمک و همراهی کنیم با وجود اینکه می دانیم فاصله زیادی بین آنچه باید انجام دهیم با انچه انجام داده ایم، وجود دارد.

خدادی ضمن اشاره به موضع واکسیناسیون عکاسان گفت: ما لیست‌های جداگانه‌ای برای فعالان حوزه‌های مختلف رسانه ای آماده کرده ایم و انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی هم لیست جداگانه ای دارد. من به شدت مخالف اعلام قبل اقدام هستم چرا که معتقدم در بحث کرونا مشکل اصلی ما اعلام قبل اقدام بوده است. به همین دلیل در حال پیگیری هستیم که اول اقدام به واکسیناسیون کنیم بعد اعلام عمومی انجام بدهیم. در بحث بیمه متاسفانه ما مشکل کمیت در ایران داریم. همه ۱۳هزار رسانه‌ای که داریم می بایست برای دریافت هر نوع امتیازی اقدام به بیمه پرسنل خود کنند. با این وجود تاکنون ۵هزار عکاس و خبرنگار هم جداگانه بیمه شده اند ولی با این وجود کماکان میشنویم که هنوز عکاسان و خبرنگارانی هستند که بیمه نشده اند. سازمان نظام صنفی خبرنگاری را ایجاد کردیم ولی با اعتراض خود اهالی رسانه به مفاد آن به سرانجام مطلوبی که مدنظر بود، نرسید. به هر حال امیدواریم که این اتفاق بیفتد که در آن صورت برای جامعه رسانه ای که عکاسان و خبرنگاران را شامل می شود، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

در ادامه مراسم و با حضور هیات داوران از برگزیدگان پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی تقدیر به عمل آمد.
در بخش چندرسانه ای (مالتی مدیا ) محمدرضا عباسی موفق به دریافت نشان شد.

نشان تک عکس ورزشی به آریا جعفری اهدا شد و در بخش مجموعه عکس ورزشی نشان به فرشته اصلانی رسید.

در بخش تک عکس پرتره حامد ملک پور موفق به دریافت نشان شد و آرمین کرمی در بخش مجموعه عکس پرتره نشان را دریافت کرد.

در بخش تک عکس محیط زیست احمد ظهرابی نشان عکس را دریافت کرد و زهره صباغ نژاد نشان بخش مجموعه عکس محسط زیست دریافت کرد.

در بخش تک عکس مسائل معاصر مجید خواهی نشان را از آن خود کرد و در بخش مجموعه عکس نشان به فاطمه عابدی رسید.

در بخش تک عکس خبری مهشاد جلالیان نشان را دریافت کرد و در بخش مجموعه عکس امین نظری نشان را دریافت کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها