با ما همراه باشید

اخبار 53

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات با نگاه کاملا بی‌طرفانه انجام می‌شود

منتشر شده

در

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات با نگاه کاملا بی‌طرفانه انجام می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی قائم مقام دبیر شورای نگهبان گفت: نظارت شورای نگهبان بر انتخابات یک وظیفه قانونی و حیاتی است که با نگاه کاملا بی‌طرفانه انجام می‌شود.

سیامک ره‌پیک، امروز دوشنبه ۲۰ بهمن در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار کرد: طبق قانون اساسی، نظارت بر انتخابات جزو وظایف شورای نگهبان است که به بهترین نحو ممکن به آن عمل می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بعضا در افکار عمومی و بین برخی نخبگان مسایلی در مورد شورای نگهبان مطرح می‌شود اما تلاش شورای نگهبان در ادوار مختلف رعایت قانون و اصل بر بی‌طرفی بوده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار کرد: در انتخابات آینده هم ضمن اینکه شرایط ویژه و خاصی را پیش رو داریم این مهم مانند گذشته مورد توجه خواهد بود.

ره‌پیک گفت: علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را هم خواهیم داشت و برگزاری انتخابات پرشور نیازمند تلاش همه مجموعه‌های ذیربط است.

وی اظهار کرد: ظرفیت و عمق انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا بزرگ و عمیق است و مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد حتما حل خواهد شد زیرا مردم ایران در دوران مختلف مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتند.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: مردم ایران در جنگ تحمیلی در برابر دشمن با دست خالی ایستادند و امیدواریم از گذر انتخابات پیش رو حرکت‌های بزرگی برای رفع مشکلات انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دشمن، دشمن است و از هر طریقی می‌خواهد نفوذ کند، گفت: باید برای آینده کادرسازی های بشود که مطابق با شرایط روز و دنیای استکبار بتوانند پاسخگوی هر گونه حرکت کوچک و یا بزرگی باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از خرداد ۱۳۴۳ تا کنون زحمات و رنج‌های زیادی پای این انقلاب و نظام کشیده شده است، حضور مردم در صحنه های مختلف، تقدیم شهدا و جانبازان فراوان، تحمل سختی و همت مردم به این منظور است که اسلام اجرایی را به میدان بیاورند.

وی افزود: اسلام اجرایی وقتی محقق می شود که مجریان شایسته در قوای سه گانه و مسئولیت های مختلف با انگیزه در این انقلاب و نظام توفیق خدمت پیدا کنند.

عبادی گفت: در جمهوری اسلامی نظام بر اساس انتخابات است و حضور مدیران شایسته در قوای سه گانه و پست های مسئولیتی دیگر زمانی محقق می شود که افراد بر اساس خواسته مردم که صاحب اصلی نظام و انقلاب هستند مسئولیت بگیرند.

وی ادامه داد: از سال ۴۳ تا کنون هزینه زیادی داده ایم که اگر انتخاب موفقی بر اساس خواسته مردم صورت گیرد نتیجه خوب است ولی اگر آن تحقق پیدا نکند این آرمان باز هم در راه خواهد ماند و طبعا برای دشمن بی هزینه تر از هر چیز این است که به نحوی در انتخابات زهر بریزد.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: برای مقابله با دخالت دشمن و بیگانگان در امور انتخابات، نظام شورای نگهبان پیش بینی را کرده که این مرز را حفظ کنند، این کار سنگینی است یعنی همه هزینه ها و همه ارزش هایی که در این مدت طولانی برای اسلام و تحقق اسلام اجرایی و اجرای عدالت انجام شده است به مجموعه شورای نگهبان و عملکرد آن در جهت توفیقاتی که پیدا کند بستکی دارد.

وی ادامه داد: در سال ۵۷ تقریبا همه امور از صفر شروع شد و خدا توفیق داد و بر اساس آزمون و خطا و تجربه جلو آمدیم و از جوانان همان زمان نیروهای خیلی خوبی در نهادهای مختلف پرورش یافتند، امروز ما از هر جهت باید خدا را شکر کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: به همان نسبتی که نظام و انقلاب ما در این مسیر سخت پیش می رود دشمن هم دایره را تنگ می کند و از طرق مختلف کار می کند و به قول خودش همه گزینه ها را روی میز دارد.

وی یادآور شد: دشمن، دشمن است و از هر طریقی نفوذ می کند اینجاست که ایجاب می کند که به کادر سازی توجه ویزه داشته باشیم، باید برای آینده کادرسازی هایی بشود که مطابق با شرایط روز و دنیای استکبار پاسخگوی هرگونه حرکت کوچک یا بزرگ باشد و تنها به این که با تجربه و ازمون خطا پیش برویم کفایت نمی کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها