با ما همراه باشید

اخبار 52

نقش کمیته های انقلاب در تامین امنیت کشور

منتشر شده

در

نقش کمیته های انقلاب در تامین امنیت کشور

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کمیته های انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده در امنیت کشور داشتند، گفت: نقش بی بدیل کمیته های انقلاب اسلامی در حفظ دستاوردهای انقلاب برکسی پوشیده نیست.

به گزارش ایسنا، سردار “حسین اشتری” در مراسم گرامی داشت سالروز تاسیس کمیته های انقلاب اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانسی در سراسر کشور برگزار می شد با درود به ارواح شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و حریم خصوصا شهدای کمیته ها و روح بلند حضرت امام(ره) و با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و همچنین با تبریک چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی و ورود به سال چهل و سوم انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود که هم درکشور اسلامی و هم در سطح منطقه و جهان ما اثرات ارزشمندی داشت.

فرمانده ناجا گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت های ظلم ستیز و عدالت محور تقویت شد و پایه های ظلم در دنیا و خصوصا در منطقه ضعیف شد، چرا که انقلاب اسلامی باعث رهایی مردم از بندگی و اسارت جهانخواران شد.

وی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی هر روز به رشد و شکوفایی و بالندگی بیشتری می رسد، گفت: هر انقلابی که در هر کشوری انجام می شود برای حفظ آن بایستی بیشترین سرمایه گذاری انجام شود زیرا پیروزی یک مرحله است ولی تداوم آن مهمتر است و خیلی از کشورها در این مسیر موفق نشدند لذا در ایران با هدایت های امام راحل، انقلاب پیروز شد و در ادامه تحت تاثیر عوامل زیادی تداوم پیدا کرد که مهمترین آن رهبری بود و پایه دیگر آن مردم،گرچه مردم وظیفه خود رابخوبی  انجام داده اند و در این چهل و دو سال همه جوره پای کار بودند.

سردار اشتری عنوان کرد: رکن ارزشمند دیگر حفظ انقلاب کسانی هستند که زائیده انقلاب بوده و بایستی از دستاوردهای آن حفاظت کنند، با پیروزی انقلاب، کمیته انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام(ره) شکل گرفت. کمیته ها از مردم بودند و در پیروزی انقلاب نقش بزرگی داشتند. خیلی از فرماندهان کمیته قبل از انقلاب در زندان های ستم شاهی شکنجه شدند و همزمان با اوج گیری انقلاب در پیروزی آن نقش کلیدی داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش کمیته انقلاب اسلامی در مقابله با  هجمه های ضد انقلاب، گفت: زمان اعلان جنگ مسلحانه منافقین کشورشرایط سختی را پشت سر گذاشت و از جمله  کسانی که درمقابل این ناامنی و توطئه ها ایستاده اند کمیته های انقلاب اسلامی بودند و البته با شروع جنگ تحمیلی نیز نقش کلیدی در جنگ داشتند که لشکر روح الله نمونه بارز این ایفای نقش بود و این نقش ها نبایستی فراموش شود

وی با اشاره به روحیه انقلابی کمیته های انقلاب اسلامی عنوان کرد: این روحیه برگرفته از مکتب قرآن و بیانات حضرت امام رحمت الله و در بطن مساجد شکل گرفته بود که جا دارد یادی کنیم از حضرت آیت الله مهدوی کنی به عنوان موسس کمیته انقلاب اسلامی که به دستور حضرت امام اقدام کرد که نمونه بارز یک شخصیت انقلابی بود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: فرماندهان کمیته های انقلاب اسلامی چه درمرکز و چه در استان ها از افراد شاخص و شناخته شده ای بودند که همه آنها از مردم و از دل انقلاب برآمده و حافظ دستاوردهای انقلاب با تمام کمبود های آن زمان بودند.

فرمانده ناجا با اشاره به روحیه جهادی و انقلابی و پیروی از حضرت امام که از خصوصیات فرماندهان کمیته انقلاب اسلامی بود عنوان داشت ، این خصوصیات و همت بالای فرماندهان و پرسنل کمیته ها ی انقلاب اسلامی باعث شده بود که دستاوردهای مهمی نصیب انقلاب شود که این دستاوردها و  نتایج حاصله بایستی با زبان هنر به تصویر کشیده شود و به نسل آینده منتقل شود.

سردار اشتری گفت: یکی از اقدامات مهم و موضوعاتی که باید با جدیت دنبال شود، دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی است که بایددر موزه های انقلاب به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان این مطلب که بایستی در تامین محتوی دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی جذاب بیشتری صورت گیرد، عنوان داشت: از تمامی فرماندهان و پیشکسوتان درخواست دارم به این موضوع کمک کنند تا ان شاءالله محتوایی جذاب و قابل استفاده برای نسل آینده جمع آوری کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کمیته های انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که ما بتوانیم نقش تاثیر گذار کمیته ها را خصوصا در خنثی کردن توطئه های منافقین به نسل جوان منتقل کنیم که قطعا نمایش این مهم باعث ارتقاء روحیه همه همکاران خواهد شد.

سردار حسین اشتری در ادامه با اشاره به نقش اثر گذار نیروی انتظامی در جامعه عنوان کرد: ماموریت ناجا با سایر سازمان ها متفاوت است چرا که ما یک سازمان مردم محور هستیم که بیشترین سطح تعامل با مردم را داریم به همین خاطر با انواع چالش ها و موضوعات سرو کار داریم .

وی گفت: کار نیروی انتظامی یک کار پیچیده ای است و اگر امروز موفقیتی داریم یا توفیقاتی حاصل شده که مورد تایید فرمانده معزز کل قوا قرار گرفته و تعابیری ازجمله نیروهای خدوم و مقتدر از سوی ایشان به کار برده می شود علتش عقبه بسیار خوبی است که این نیرو انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده ناجا با اشاره به ۸ سال دفاع مقدس و تجربیات ارزنده ای که آن دوران از خود بر جای گذاشته، عنوان کرد: امروز روحیه جهادی و پیشرفت هایی را که در کشور شاهد آن هستیم و حتی اقداماتی را که جوانان امروز که یک روز از آن ایام را ندیده اند انجام می دهند متاثر از آن دوران است.

سردار حسین اشتری عنوان کرد: وظیفه ما ارتقاء و تقویت روحیه دینی و انقلابی دربین پرسنل است چراکه اگر روحیه انقلابی و ولایی داشته باشیم می توانیم با کمترین امکانات کارهای بزرگی را انجام دهیم و این روحیه بایستی به نسل جدید منتقل گردد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درجمع بسیجیان در ۵ آذر سال ۱۳۹۸ که فرمودند “بایستی امنیت شهرها را به صورت امنیت محله محور در آوریم” عنوان  داشت : در زمان کمیته های انقلاب اسلامی روی این موضوع بسیار کار شده که باید آن را تقویت و به کار گیری کنیم که اگر بتوانیم برای تامین امنیت داخلی از الگوهای دهه ۶۰ استفاده کنیم قطعا بر خیلی از مشکلات فائق خواهیم آمد.

فرمانده نیروی انتظامی درخاتمه با تقدیر و تشکر از حضور پر شور مردم عزیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با اشاره به اقدامات بسیار خوب نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰عنوان داشت امیدواریم این انتخابات در فضای امن و با مشارکت حداکثری  مردم انجام شود.

در خاتمه این مراسم فرمانده نیروی انتظامی از خانواده معظم شهدا ، جانبازان و پیشکسوتان کمیته های انقلاب اسلامی تجلیل به عمل آورد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها