با ما همراه باشید

اخبار 11

نمود وحدت اجزای حاکمیت خراسان شمالی در مدیریت کرونا و انتخابات

منتشر شده

در

نمود وحدت اجزای حاکمیت خراسان شمالی در مدیریت کرونا و انتخابات

ایسنا/خراسان شمالی خراسان شمالی براساس آمار منتشر شده جزء دو استان کشور محسوب می شود که شیب ابتلا به کرونا در آن نزولی است.

جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا صبح امروز ۲۶ تیرماه برگزار و براساس آماری که سخنگوی وزارت بهداشت در آن اعلام کرد، استان خراسان شمالی در کنار یکی دیگر از استان ها در حال حاضر شیب نزولی ابتلا به کرونا را دارد.

البته این آمار بیانگر وضعیت سفید یا آبی در خراسان شمالی یا عدم امکان بالا رفتن آمار ابتلاهای به کرونا نیست. بلکه نشان می دهد در شرایطی که ۲۹ استان کشور سیر صعودی داشته و وضعیت پیک پنجم کرونا در آن ها بحرانی است، مدیریت بیماری و اعمال محدودیت ها در کنار همراهی مردم در خراسان شمالی مناسب بوده که استان خراسان شمالی حداقل دیرتر از سایر استان ها به وضعیت بحرانی(که قطعا بخشی از آن تاثیر گرفته از استان های همسایه و سایر نقاط کشور است) دچار شود و آمارهایش افزایش یابد.

این ها همان وحدت اجزای حاکمیت در خراسان شمالی است

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان شمالی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که ۲۶ تیرماه در مح استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این که صرفا دو استان از جمله خراسان شمالی بین تمامی استان های دیگر کشور، شیب کند و کاهشی در بیماری کرونا داشته باشند نشانگر این است که همه دستگاه های متولی، پای کار هستند و یک کار تیمی به شکلی درست در استان انجام می شود.

محمدعلی شجاعی افزود: وقتی می گوییم در این استان تمامی دستگاه ها و اجزای حاکمیت با یکدیگر همراه و همدل هستند، یکی از مصداق هایش همین است که سبب می شود دیرتر از سایرین، تغییر وضعیت داشته باشیم.

وی با تقدیر از تمامی دستگاه های مربوطه گفت: نیروی انتظامی نیز در این استان به خوبی عمل کرده و در خصوص اعمال محدودیت ها با عملکردی صحیح، کمک حال استان بوده است. سپاه نیز در این خصوص وارد میدان شده و با اقدامات لازم، یاری رسان استان در مدیریت کرونا بوده است.

موفقیت در انتخابات

شجاعی به رتبه دوم استان در مشارکت مردمی انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها اشاره کرد و گفت: اعضای هیئت نظارت در کنار سایر اجزاء استان، همگی همانند یک تن و بدن واحد عمل کردند که خروجی آن، رتبه دوم استان در مشارکت مردم در انتخابات بود.

وی تاکید کرد: نقش شورای نگهبان نیز که به عنوان یک دژ مستحکم در مقابل نفوذ افراد و تفکرات نامناسب ایستاده است در برگزاری صحیح انتخابات و رسیدن به نتیجه مطلوب به ویژه در خراسان شمالی بی تاثیر نبود. شورای نگهبان در کشور نهادی تاثیر گذار و حساس است به همین دلیل هم دشمنان سعی می کنند آن را تحت فشار بگذارند.

موفقیت ها اتفاقی نیست

شجاعی با تقدیر از اعضای شورای تامین در استان نیز افزود: می گفتند مشکلات اقتصادی و نارضایتی مردم وجود دارد و سبب کاهش مشارکت می شود. خب مگر این مشکلات برای خراسان شمالی نبود؟ نگاه های مسموم برخی و مشکلات اقتصادی در این استان وجود داشت و بیشتر از بعضی استان ها است، اما باز هم موفق شدیم.

وی با اشاره به اینکه کسب چنین موفقیتی در استان به خاطر حضور و مشارکت مردم به هیچ وجه اتفاقی نیست، تاکید کرد: این یعنی اجزای نظام در استان با دغدغه پای کار آمدند و یک کار تیمی شکل گرفت تا در این استان به جرات بتوانیم بگوییم وحدت اجزای حاکمیت وجود دارد و برکاتش به مردم برسد. در این میان از نقش دستگاه قضا در همراهی قانونمدارانه و ورود مناسب و جدی به موضوعات نباید بگذریم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها