با ما همراه باشید

اخبار 10

نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان راه‌اندازی می‌شود

منتشر شده

در

نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان، ضمن اشاره به راه‌اندازی طرح آموزش دانشجومعلم قرآن براساس یک نیازسنجی واقعی، گفت: جمع‌بندی ما این بود که بهترین معلم برای دانشجویان، خود دانشجویان هستند.

به گزارش ایسنا، توافق‌نامه همکاری مشترک و راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان میان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یک سو و سازمان امور دانشجویان جهاددانشگاهی و سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور از سوی دیگر طی مراسمی منعقد شد.

دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، محمدحسین حسنی سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، محمدهادی عسکری مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و رشید جعفرپور رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه، محمدحسین حسنی، سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ضمن خوشامدگویی و تشکر از اهتمامی که معاونت فرهنگی وزارت علوم به فعالیت‌های قرآنی دارد، اظهار کرد: از سال ۹۴، مرکزی در جهاددانشگاهی با عنوان مرکز تربیت دانشجو معلم قرآن راه‌اندازی شد که سالیانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دانشجو را تحت آموزش‌های قرآنی قرار می‌دهد و دانشجویان را آماده می‌کند تا مأموریت آموزش قرآن را در سطح دانشگاهی در کشور به انجام برسانند.

وی با اشاره به اینکه طی این سال‌ها، شبکه‌ای مشتمل بر حدود هزار و ۶۰۰ دانشجوی مسلط به روان‌خوانی و فصیح‌خوانی قرآن کریم شناسایی شده است، افزود: تسلط این دانشجویان در آزمون‌های اولیه آزموده شده است، به طوری که قرائت درست داشته و با تجوید قرآن آشنا هستند و قرآن را به صورت فصیح تلاوت می‌کنند و سپس وارد دوره آموزشی با سرفصل‌های مشخص شده‌اند.

مدیرعامل خبرگزاری ایکنا با اشاره به سرفصل‌های این دوره آموزشی، اضافه کرد: موضوعاتی چون تدبر در کلام وحی، آشنایی با زبان و مفاهیم قرآنی، شیوه‌ها و اصول کلاس‌داری و صرف و نحو از جمله این سرفصل‌ها است که طی دوره اولیه ۱۰۰ ساعته و دوره دوم ۱۲۰ ساعته، دانشجویان از آن بهره‌مند خواهند شد.

وی با تأکید بر مجموعه دوره‌های ۲۲۰ ساعته که دانشجویان از سرفصل‌های مختلف مصوبه معاونت آموزش جهاددانشگاهی و با تدوین اساتید مختلف کشور، بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: با تأکید معاون فرهنگی جهاددانشگاهی و با حمایت انجام شده در سطح استان‌ها و میزان افزایش متقاضیان، ظرفیت جدیدی باز شد، به طوری که فضای مجازی نیز به کمک آمد تا بتوانیم اساتید صاحب‌نام و صاحب اثر در این حوزه را دعوت کنیم تا در دوره مجازی از محضر اساتیدی چون داوود تک‌فلاح در زمینه روش تدریس، حجت‌الاسلام حمید محمدی، حجت‌الاسلام سرلک و حجت‌الاسلام صبوحی و… بهره‌مند شویم.

حسنی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال، ۵۰۰ دانشجو، دوره‌های تربیت دانشجو معلم قرآن را آغاز کرده‌اند که این دوره یک ماه دیگر به اتمام می‌رسد و حدود ۱۰۰ دانشجو نیز متقاضی حضور در این دوره طی ایام تابستان هستند و ۱۰۰ دانشجوی دیگر نیز مورد تقاضای دانشگاه فرهنگیان است تا بتوانند طی ایام تابستان از این دوره بهره‌مند شوند.

سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با اشاره به اینکه برای ایام پاییز نیز تعدادی دیگر متقاضی هستند، اظهار کرد: امسال هزار دانشجو مسلط به تجوید می‌شوند و با حضور در دوره‌ای به مدت ۲۲۰ ساعت آموزشی، سرفصل‌های مورد نیاز دوره دانشجو معلم قرآن را سپری خواهند کرد. این ظرفیت می‌تواند سازمان‌دهی و شبکه‌سازی شود و در خدمت تدریس قرآن در دانشگاه‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به تعامل شایسته با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ادامه داد: جهاددانشگاهی با این معاونت رابطه گسترده‌ای داشت و این حضور در سازمان دانشگاهیان خیر مضاعفی را به وجود آورد. امیدواریم نهضت قرآن‌آموزی در سطح کلان راه‌اندازی شود، خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها را بهره‌مند کند و دانشجویان به صورت شبکه‌ای آموزش قرآن را انجام دهند. با این نگاه تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای تدارک دیده شده است.

حسنی افزود: امیدواریم سازمان امور دانشجویان مقید باشد تا بنایی که با این تفاهم‌نامه گذاشته می‌شود، در آینده ادامه پیدا کند و این شبکه تحت حمایت سازمان امور دانشجویان ادامه مسیر دهد. در سال‌های ۹۸-۹۹ حدود ۵۵ هزار نفر از این طریق آموزش دیده‌اند؛ هر دانشجوی آموزش‌دیده، حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر را آموزش داده‌ است که لیست آن را در اختیار داریم. می‌توانیم برای سال تحصیلی آینده ادعای تداوم نهضت قرآن‌آموزی با حضور ۱۰۰ هزار نفر را داشته باشیم. قصد داریم طی تفاهم‌نامه پیش‌رو، حداقل ۱۰۰ هزار دانشجو را با روخوانی و روان‌خوانی در سطح دانشگاه‌ها آشنا کنیم.

طرحی بر اساس یک نیاز واقعی

در ادامه عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی به بیان نکاتی پرداخت و گفت: اگر بگوییم اساس فعالیت‌های فرهنگی در جهاددانشگاهی، فعالیت‌های قرآنی بوده، ادعای گزافی نکرده‌ایم. در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، برگزاری فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها برعهده جهاددانشگاهی بوده است که از دل آن اقدامات خوب، ساختاری به عنوان سازمان قرآنی دانشگاهیان و خبرگزاری ایکنا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هدف از این اقدامات، فراگیری روخوانی، روان‌خوانی، آشنایی با تدبر در قرآن و در نهایت عمل به قرآن در میان دانشجویان است، افزود: با توجه به سپری شدن ۱۲ سال آموزش در مدارس، به نظر من نباید به دانشجویان روخوانی، روان‌خوانی و تدبر یاد دهیم، بلکه بیشتر باید روی سبک زندگی قرآنی دانشجویان کار کنیم، اما امروزه شرایط اینگونه است که به دلیل آسیب‌شناسی انجام شده، دانشجویان در هر رشته حتی در رشته‌های علوم انسانی و بعضاً رشته‌های الهیات هنوز در زمینه روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم ضعیف هستند.

علیزاده ادامه داد: در آسیب‌شناسی انجام شده، متوجه شدیم که در گرایش دانشجویان به کلاس‌های قرآن مسئله‌ای وجود دارد و آن اینکه مثلاً دانشجوی مهندسی تمایلی به حضور در کلاس روخوانی و روان‌خوانی ندارد یا نمی‌خواهد بگوید در این کلاس‌ها شرکت می‌کند. جمع‌بندی ما این بود که دانشجویان خودشان، بهترین معلم برای دانشجویان هستند. بر این اساس، با خوابگاه‌ها ارتباط گرفتیم و ضمن تمرکز بر جامعه هدف دانشجویان، دوره دانشجو معلم را راه‌اندازی کردیم.

علیزاده با تأکید بر اینکه پیمایش‌ها نشان می‌دهد که دانشجویان به دلایل مختلف، در بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی حضور نمی‌یابند، اظهار کرد: اما نتایج نظرسنجی‌های‌ انجام شده، می‌گوید که دانشجویان به فعالیت‌های قرآنی و مناسکی چون اعتکاف و اربعین، علاقه‌مندی نشان می‌دهند که ظرفیت ارزشمندی است. ترویج قرآن، روخوانی، روان‌خوانی، تجوید و تفسیر باید منجر به عمل به قرآن شود. احساس ما این است که می‌توان برخی از حوزه‌ها را برای افزایش علاقه‌مندی دانشجویان به عرصه قرآنی مورد استفاده قرار داد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی درباره مفاد این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، اظهار کرد: قرابت ذهنی مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با مجموعه‌های مختلف جهاددانشگاهی، نشان می‌دهد که فعالیت‌های جهاددانشگاهی نیز چه در حوزه نیروی انسانی و چه در زمینه فهم فرهنگی، به وزارت علوم نزدیک است و همیشه از حمایت‌های این مجموعه بهره‌مند شده‌ایم. امیدوارم این تفاهم‌نامه منشأ خیر و برکت باشد و ضمن تداوم، بتواند ارتقاء پیدا کند.

ویژگی‌های فراسازمانی طرح دانشجومعلم قرآنی

در ادامه این مراسم غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن تشکر از اقدامات جهاد دانشگاهی، گفت: واقعیت در عرصه فرهنگ این است که جهاددانشگاهی را از هر جهت، به نوعی خود دانشگاه می‌دانیم. اساساً خدمت به قرآن برای هر مجموعه‌ای افتخار است و از طرف دیگر به لحاظ شرعی و دینی موضوعی است که فراتر از نظام اداری و شرح وظایف باید به آن نگاه کرد. مهم است که در تمامی مجموعه‌های نظام آموزش عالی، قرآن مورد توجه قرار بگیرد.

غفاری اضافه کرد: اگر در مجموعه‌ای که غالباً با جوانان فرهیخته و نخبه تعریف می‌شود، فرهنگ قرآنی، جایگاه و منزلت پیدا کند، قطعاً در جامعه نیز اشاعه و تأثیر خواهد داشت. بر همین اساس، این بحث از دو ناحیه قابل پیگیری است.

وی با تقدیر از اقدامات ارزنده‌ سازمان قرآنی دانشگاهیان، بیان کرد: اینکه دانشجویان هم برای خودشان و هم به منظور تعلیم سایر دانشجویان، آموزش می‌بینند، در جایگاه خود قابل اهمیت است، اما در یک معنا و نگاه فراخ‌تر، وجود چنین برنامه‌هایی به دلیل اثرات و تأثیرات اقتضایی که دارد، حتی برای آنهایی که کمتر مشارکت می‌کنند، تأثیر خاصی دارد و می‌تواند از بسیاری از مسائل پیشگیری کند. بخش پنهان این قبیل فعالیت‌ها که نباید نادیده گرفته شود، مصونیت‌هایی است که پدید می‌آورد.

غفاری اضافه کرد: یکی از فعالیت‌های قدیمی در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی و فعالیت‌هایی که به صورت منظم در سطح دانشگاهی و منطقه‌ای، ملی و سراسری تداوم داشته، همین فعالیت‌های قرآنی است که درباره آن دارای تجربیات و انباشت خوبی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و ستاد هستیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان از دستاوردهایی است که حاصل تلاش در سطح و میدان دانشگاه است که می‌تواند کمک‌کننده به این عرصه باشد. تمام تلاش ما این است که در اجرای مفاد تفاهم‌نامه، خدمت‌رسان باشیم و مفاد آن با قوت بیشتر در دانشگاه‌ها محقق شود، چراکه آثار آن تنها محدود به دانشگاه‌ها نمی‌شود، بلکه آثاری فراتر از دانشگاه‌ها دارد که می‌تواند ضامن استمرار و دوام آن باشد.

در ادامه، محمدهادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه فعالیت‌هایی از جنس فعالیت‌های قرآنی، از جمله برنامه‌های مؤثر در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها است، اظهار کرد: این برنامه‌ها منبع اصلی و ذخیره ایدئولوژیک برای فعالیت‌های هدفمند است.

وی ادامه داد: وجه قالب و بخش عمده‌ای از فعالیت‌هایی که در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است، تمسک به فرهنگ قرآن و سیره اهل‌بیت(ع) بوده است.

عسکری با اشاره به برنامه‌های راهبردی وزارت علوم که با مشارکت دستگاه‌های مختلف برگزار شده، گفت: کنگره ملی شهدای دانشجو، اربعین و راهیان نور و فعالیت‌های قرآنی با جامعه مخاطب گسترده از جمله این برنامه‌هاست. فضای اولیه تمام فعالیت‌های فرهنگی از مجموعه ارزشمند جهاددانشگاهی ایجاد شده و استمرار یافته است و امروزه شکوفه‌های آن بوی طراوت و بهار می‌دهد. حق هم همین است که فعالیت‌های قرآنی را طبق ویژگی‌هایی که قرآن می‌فرماید، بر اساس استراتژی مدون، همکاری و همدلی پیش ببریم.

وی با اظهار امیدواری نسبت به تضمین انجام مفاد این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، افزود: سامانه جامع باشگاه دانشجویان ایران متأثر از فضای کرونا ایجاد شد. در این سامانه، ایده‌آل ما این است که هر یک از دانشجویان دانشگاه‌های کشور پروفایلی داشته باشد و از سوی دیگر، هر یک از گروه‌های دانشجویی و انجمن‌های دانشجویی، تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی و گروه‌های صنفی به صورت فردی و گروهی که در این سامانه عضویت دارند، در قالب شبکه‌ای سامان یابند؛ ایجاد ساختاری برای شبکه دانشجو معلمان قرآنی می‌تواند یکی از آن شبکه‌ها باشد.

در ادامه، رشید جعفرپور، رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به بیان نکاتی پرداخت و گفت: در شرایط کنونی و پس از امضای این تفاهم‌نامه و راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی، جریان‌سازی جدیدی در دانشگاه‌ها رخ می‌دهد که طی آن هم جهاددانشگاهی و هم سازمان امور دانشجویان و هم معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: وزارت علوم این ظرفیت را دارد که به همه دانشگاه‌ها اطلاع دهد که چنین حرکتی آغاز شده است. معتقدم این طرح از سطح سازمانی به سطح ملی ارتقا یافته است و امیدوارم این اقدام، گام جدیدی در ارتقای همکاری بین وزارت علوم و جهاددانشگاهی باشد.

به نقل از جهاد دانشگاهی، در پایان نیز تفاهم‌نامه سه‌جانبه راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی دانشجویان میان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور دانشجویان و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی به امضای دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی و دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم رسید.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها