با ما همراه باشید

اخبار 8

نگهداشت شهر و پرهیز از سلیقه گرایی اولویت مدیریت شهری

منتشر شده

در

نگهداشت شهر و پرهیز از سلیقه گرایی اولویت مدیریت شهری

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در جلسه شورای معاونین و مدیران منطقه ۱۸ضمن تاکید بر لزوم هماهنگی و یکپارچگی در ارائه خدمات در شهرداری گفت: مهمترین اولویت در شهرداری تهران نگهداشت شهر، اولویت بندی پروژه ها و یکپارچگی در ارائه خدمات به شهروندان است.

به گزارش ایسنا، حمید محسنی در بازدید منطقه ای برای بررسی پروژه های منطقه ۱۸ تهران تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرداری توانسته ایم با ایجاد سامانه های متعدد از سلیقه گرایی جلوگیری نماییم و مدیریت شهری ضمن رشد همه جانبه بتواند برای هر روز و لحظه برنامه دقیق داشته باشد.

حمید محسنی در پایان تاکید کرد: منطقه ۱۸ تهران به واسطه جمعیت بالا ، گستردگی بالای بافت و  حریم شهری و در حاشیه شهر بودن از اهمیت بالایی برخوردار است که همواره در برنامه ریزی های صورت گرفته به این نکته توجه داشته ایم که باید عدالت در توزیع سرانه ها برای توسعه متوازن تخصیص یابد.

در ادامه این برنامه سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸  ضمن ارائه گزارش مفصل از اقدامات دوره تصدی شهرداری منطقه به  تشریح مهمترین عملکرد و دستاوردهای این دوره پرداخت و گفت: با توجه به اهمیت در دسترس بودن حمل و نقل عمومی برای مردم منطقه ۱۸ تهران ، پس از تصویب شورای عالی ترافیک افزایش طول خط ۳ و ادامه آن تا داخل محدوده منطقه  ۱۸ در دستور کار قرار گرفت. احداث مسیر کندروی شرقی خیابان ۴۵ متری بهار، احداث مجموعه شهربانو، احداث کانال مدائن، ساخت و تجهیز سرای محلات ولیعصر (عج) شمالی و جنوبی، ساخت مسجد الهادی (ع)، ساخت و تجهیز سرای محلات سعید آباد و یافت آباد ، ساخت و تجهیز نخستین بوستان بدون چمن منطقه ۱۸، تهیه منزل مسکونی برای ۷ معلول حرکتی ساکن منطقه ۱۸،  ساخت مجموعه بزرگ ورزشی شهید دستگردی تنها بخش کوچکی از پروژه های بزرگ اجرایی شده توسط مدیریت شهری منطقه ۱۸ است.

وی خاطر نشان کرد: پروژه هایی همچون بوستان دوچرخه، تامین روشنایی بوستان مادر، ساختمان اداری پایانه مفتح، احداث کانال مدائن، پارکینگ طبقاتی منطقه ۱۸، ایجاد زیر ساخت جمع آوری آب های سطحی بازار آهن، بوستان های محلی شهدای ناجا، نسترن و شهدای مدافع سلامت،  تامین سرویس بهداشتی بوستاهای منطقه و احداث اولین پارکینگ مکانیزه منطقه ۱۸ نیز بخشی از پروژه های اجرایی شده در ماه های گذشته در منطقه ۱۸ می باشد.
پروژه هایی مانند ساخت مسجد الهادی(ع)، استخر و سونای گلدسته، مجموعه شهیدان دستگردی، سرای محله های شهید رجایی، یافت آباد جنوبی، ولیعصر (عج) شمالی و جنوبی و بازسازی ورزشگاه امام رضا (ع) از جمله اقدامات دیگر منطقه ۱۸ در خدمت رسانی به شهروندان بوده که سید محمد فیاض به آنها اشاره کرد.
همچنین کسب رتبه نخست در شاخص فناوری اطلاعات و ارتباطات در بین مناطق شهرداری تهران و رتبه نخست ارزیابی کارکنان در شیوه های نوین آموزشی از دیگر اقدامات حوزه سرمایه انسانی منطقه ۱۸ است که شهردار منطقه به آن اشاره کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ ،پس از برگزاری جلسه شورای معاونین و مدیران منطقه ۱۸، کلیه حاضران در یک بازدید چند ساعته که با حضور حمید محسنی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و سید محمد فیاض شهردار منطقه برگزار شد از پروژه های “تعریض خیابان شهیدان بهرامی”، “باغ راه حضرت فاطمه زهرا (س)” ، “احداث بوستان دوچرخه”، “احداث بیمارستان کورکان حکیم” ، “احداث زمین چمن شهرک مفید”، “تعریض و بهره برداری پروژه عظیم بزرگراه شهید بروجردی” و “احداث بوستان مدافعان سلامت” به طور کامل بازدید کردند.
همچنین حاضرین در بازدید از باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور بر سر مزار شهدای گمنام و اهدای شاخه های گل با آرمانهای شهدای گرانقدر و والامقام تجدید میثاق کردند.
پایان بخش این دیدار چند ساعته و صمیمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران،  بازدید از بخش های ستادی منطقه ۱۸ همچون حوزه های شهرسازی ، حسابداری، امور قراردادها ، املاک و… و گفتگو با همکاران این حوزه ها بود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها