با ما همراه باشید

ورزشی

هادی ساعی در تیم ملی برزیل (عکس)

منتشر شده

در

بامداد امروز برزیل در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا موفق شد تا با تک گل لوکاس پاکوئتا در دقیقه 46 بازی، با وجود اینکه از دقیقه 48 و تنها دو دقیقه پس از گلزنی 10 نفره شده بود، شیلی را 1-0 شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند.

گاهی تصمیمات داوران درباره نشان دادن کارت قرمز به بازیکنان با شک و تردیدهایی رو به رو است، در مورد کارت قرمزی که گابریل ژسوس دریافت کرد اما هیچکس هیچ شکی در درستی تصمیم داور نداشت.

مهاجم برزیل در صحنه ای که منجر به دریافت کارت قرمز مستقیم از داور شد، پس از پرشی بلند با کف پا به صورت ایوجنیو منا، مدافع چپ شیلی، ضربه سختی زد.

منا البته موفق شد که به بازی ادامه دهد و آسیب جدی ندید. می توان گفت که این آسان ترین کارت قرمزی بود که داور آرژانتینی بازی در طول دوران قضاوت خود به بازیکنی نشان داد!

در فضای مجازی نیز کاربران به این خطای خشن ژسوس واکنش نشان دادند.

“گابریل ژسوس در بازی برزیل شیلی در کوپا آمه‌ریکا کارت قرمز گرفت.”

“فیلم بچه کاراته‌کا 2”

“گابریل ژسوس سعی می کند لوگوی بوندسلیگا را بازآفرینی کند”

“هایلایت‌های گابریل ژسوس برابر شیلی”

“همان خطای گابریل ژسوس”

“بچه کاراته‌کا، ورژن: گابریل ژسوس”

یک کاربر ایرانی هم در این باره نوشته: “طوری زدش که هادی ساعی یه ضربه اون‌طوری تو هر کدوم از مبارزه‌هاش می‌زد تا قیام قیامت به‌عنوان زیبایی‌های ورزش تکواندو نشونش می‌دادن. تو بازی اول المپیک اگه اون‌طور می‌زد رقباش یکی‌یکی کنار می‌کشیدن طلا می‌گرفت. گرخیدم قشنگ. کعبی از فیگو نبرد آنچه تو بردی ز دلم.”

ژسوس پس از بازی از هم تیمی های خود در تیم ملی برزیل عذرخواهی کرد و در اینستاگرام خود نوشت: “متاسفانه من مرتکب اشتباهی شدم که به سبب آن تیم می توانست متضرر شود، اما این گروه یک بار دیگر قدرت خود را نشان داد.

من از هم تیمی هایم عذر می خواهم و سعی می کنم که در آینده هم همیشه از اشتباهاتم درس بگیرم.  خوشحالم که شنیدم منا خوب است و ما درباره آن صحنه با هم صحبت کردیم. دوباره باید بگیم که این گروه و این تیم بسیار عظیم است! ما به نیمه نهایی می رویم!”

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها