با ما همراه باشید

اخبار 10

هفتمین دوره ایران‌تک مرداد ماه در تبریز برگزار خواهد شد

منتشر شده

در

هفتمین دوره ایران‌تک مرداد ماه در تبریز برگزار خواهد شد

ایسنا/آذربایجان شرقی هفتمین دوره طرح ایران‌تک ۱۳ مرداد ماه سال جاری توسط سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی و با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار خواهد شد.

ابوالفتح ابراهیمی، نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز امروز پنجشنبه(۲۴ تیر) در نشست خبری هفتمین دوره ایران‌تک اظهار کرد: تمام تلاش اتاق بازرگانی ایران و تبریز حمایت از واحد های تولیدی، صنعت، تجاری و مراکز فعال در کسب و کار است و سازمان مدیریت صنعتی نیز وظیفه مدیریت علمی، عملی و ارائه‌ی آموزش‌ برای مدیران واحدها را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: در قالب طرح ایران‌تک‌ عملکرد مدیران شرکت ها بر اساس معیارهای تعیین شده مورد ارزیابی و محک قرار داده می‌شود و در مجموع تلاش می‌کنیم در جهت رشد قابل توجه صنایع استان قدم برداشته و با نهادینه کردن معیارهایی مثل شایسته سالاری در مدیران و نشان دادن راه توسعه به شرکت ها در اقتصاد منطقه و کشور مثمر ثمر باشیم.

جواد جهانگیر، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان‌شرقی نیز طی سخنانی اظهار کرد: تاکنون ۶ دوره طرح رتبه بندی شرکت های برتر منطقه شمالغرب و غرب کشور برگزار شده است و دوره‌ی هفتم نیز روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

مدیر علمی سازمان مدیریت صنعتی استان نیز از برنامه‌ریزی این سازمان برای پرورش ۱۰۰ مدیرعامل حرفه‌ای در تراز جهانی خبر داد و افزود: دلیل اصلی کمبودهای ما در کسب و کارهای مختلف نتیجه ضعف های مدیریتی است.

مجید باقرزاده ادامه داد: برای اینکه در مقایسه با گذشته نتایج متفاوتی کسب کنیم، باید در بحث آموزش مدیران و استفاده از قابلیت های آنان تلاش کنیم و  سازمان مدیریت صنعتی در این راستا قدم بر می‌دارد.

وی در تشریح اهداف طرح ایران‌تک افزود: هدف اصلی این طرح شفاف‌سازی فضای کسب و کار و جایگاه اقتصادی شرکت‌های استانی و منطقه ای و رتبه بندی آنها از نظر میزان تاثیرگذاری در اقتصاد استانی، منطقه ای و ملی با هدف گسترش رقابت میان بنگاه‌های اقتصادی و در نتیجه ایجاد بهبود در محیط کسب و کار می باشد.

مدیر روابط عمومی و توسعه‌ی خدمات سازمان مدیریت صنعتی استان نیز طی سخنانی در این جلسه گفت: رسالت سازمان توانمنسازی مدیران است و با این هدف در سال ۷۶ در استان ایجاد شد و بعد از گذشت سه دهه در خدمت اساتید، مدیران و شخصیت های زیادی بوده ایم.

احمد اکبری دیباور ادامه داد: تاکنون شش دوره ایران تک برگزار شده است و هفتمین دوره نیز در روز ۱۳ مرداد رونمایی خواهد شد که در طول یک سال اطلاعات جمع آوری و در یک روز شرکت های برتر معرفی می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲۴ گروه صنعتی با چهار شاخص های کلی رشد و بازدهی، اثربخشی در بازارهای بین المللی، اشتغالزایی، استفاده‌ی هوشمندانه‌ از دارایی های شرکت   ارزیابی می‌شود که در هر شاخص نمره میانگین داده خواهد شد.

وی در خصوص سه مزیت اصلی ایران تک گفت: روش‌شناسی (ترکیب روش های فرایند گرا و نتیجه گرا) ، رایگان بودن این طرح که حتی یک ریال از شزکت ها دریافت نکردیم و حفظ و امانت داری از اسرار شرکت ها سه مزیت اصلی ایران تک محسوب می‌شود.

مدیر روابط عمومی و توسعه‌ی خدمات سازمان مدیریت صنعتی استان  در خصوص هزینه‌ی این رویداد نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان مدیریت  صنعتی استان یک بخش خصوصی است، هزینه‌ی برگزاری این رویداد نیز برعهده سازمان است و در همین راستا سال گذشته ۴۸۰ میلیون تومان و امسال نیز. حدود ۶۰۰ میلیون تومان هزینه برکزاری ایران تک خواهد بود.

وی افزود: ۱۰ استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، همدان، قزوین، کرمانشاه، مرکزی در این دوره شرکت خواهند کرد و برنامه‌ی ما گسترش ایران تک از غرب و شمالغرب به کل کشور است.

اکبری دیباور خاطرنشان کرد: این طرح به مرحله‌ ای رسیده است که قصد تربیت مدیران عامل را دارد و طرحی را تحت عنوان « پرورش ۱۰۰ مدیرعامل حرفه ای در کلاس جهانی» برای اولین بار در کشور اجرا خواهیم کرد که در دو بخش پنج مرحله ای و یک تور صنعتی برگزار خواهد شد و این دوره محصول و نتیجه‌ی ایران تک است.

وی با بیان اینکه شرط ورود به این دوره فروش سالانه بالای ۴ میلیارد تومان است، گفت: در دوره قبل از بین ۲۱۹۰ شرکت، ۵۰۰ شرکت به مرحله‌ی ارزیابی رسیدند و امسال نیز از بین ۵۳۰ شرکت در نهایت ۲۴ شرکت در قالب ۲۴ گروه صنعتی به مرحله‌ی داوری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: اصولا دوره هفتم باید به صورت ملی برگزار می‌شد که به دلیل کرونا سه بار به تاخیر انداختیم و این دوره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تعداد محدود برگزار خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها