با ما همراه باشید

اخبار 5

همه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تبلت رایگان می‌گیرند

منتشر شده

در

همه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تبلت رایگان می‌گیرند

ایسنا/کرمانشاه معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از اختصاص تبلت رایگان به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه فاقد تبلت در کشور خبر داد.

سید جواد حسینی امروز(14 تیر) در آیین افتتاح  مدرسه استثنایی شهرستان گیلانغرب در کرمانشاه با بیان اینکه در عصر کرونا 600 دانش‌آموز با نیازهای ویژه در کشور تبلت رایگان دریافت کرده‌اند، گفت: دانش‌آموزانی که در حوزه آموزش و پرورش استثنایی مشغول تحصیل بوده و تبلت ندارند، تبلت رایگان دریافت خواهند کرد.

حسینی سپس با اشاره به نیازسنجی صورت گرفته در کشور برای ایجاد مدارس استثنایی، گفت: بر اساس این نیازسنجی باید 210 مدرسه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه درکشور ساخته می‌شد که از اسفند سال 1398 کار ساخت این نوع مدارس را در کشور آغاز کردیم و امروز این مدرسه در شهرستان گیلانغرب یکصد و چهل و هشتمین مدرسه‌ای است که در کشور در قالب طرح از “خشت تا بهشت” افتتاح شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در ادامه  اشاره ‌ای  هم به اقدامات انجام شده در طول دوران حضورش در آموزش و پرورش استثنایی کشور در یک سال گذشته داشت و گفت: زمان ورودم به آموزش و پرورش استثنایی 1521 مدرسه استثنایی در کشور داشتیم که امروز این تعداد به 1720 مورد رسیده است.

حسینی افزود: در یک سال گذشته تعداد مراکز اختلالات یادگیری از 675 مرکز به 775 مرکز در کشور رسیده است. ضمن اینکه تعداد سالن های ورزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نیز از 30 سالن به 43 سالن و تعداد مراکز مشاوره کشور از هشت مرکز به 53 مرکز افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به در برنامه بودن ایحاد اتاق های چندحسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای دانش‌آموزان استثنایی در کشور، گفت: ساخت این نوع اتاق ها با توجه به اینکه کودکان اتیسمی 20 برابر صداها را بیشتر از سایرین می شنوند، برای آموزش دانش‌آموزان اتیسمی ضروری است.

وی سپس با اشاره به نیاز آموزش و پرورش استثنایی به ایجاد اتاق های سنجش آکوستیک دائمی در استان ها برای انجام کار سنجش دانش آموزان در طول سال، گفت: سال گذشته با وجود کرونا 99.6 درصد دانش‌آموزان ورودی به پایه اول تحصیلی در طرح سنجش سلامت شرکت کردند که با ایجاد اتاق های سنجش دائمی این میزان به 100 درصد خواهد رسید.

حسینی با بیان اینکه ایجاد مراکز جامع توانبخشی، مشاوره ای، تشخیصی را در کشور در برنامه داریم، گفت: هم اکنون هفت مرکز اینچنینی در کشور راه اندازی شده که قول راه اندازی هشتمین مرکز را در استان کرمانشاه با اعتبار حداقل دو میلیارد تومان  می دهم.

وی سپس با بیان اینکه برای استاندارد سازی تجهیزات آموزش و پرورش استثنایی به اعتبارات زیادی نیاز است، گفت:  سال گذشته از بخش های مختلف دولتی 140 میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات گرفتیم که با تلاش های صورت گرفته امسال موفق شدیم برای تهیه تجهیزات آموزش و پرورش استثنایی ردیف بودجه بگیریم.

وی افزود: امسال دست کم 40 میلیارد ریال اعتبار در حوزه استاندارد سازی تجهیزات به آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه اختصاص داده خواهد شد.

معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در این سفر برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان کرمانشاه 50 دستگاه تبلت به همراه آورده بود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 5

بحران آب در ثروتمندترین شهر ایران + ویدیو

منتشر شده

در

توسط

بحران آب در ثروتمندترین شهر ایران + ویدیو
عکس آرشیوی است

ایسنا/یزد پای درد دل مردم اردکان نشستیم، مردمی که در ثروتمندترین شهر ایران زندگی می‌کنند اما از کمترین سرمایه حیات خود یعنی آب برخوردار هستند.

هرسال با آغاز فصل تابستان و گرمای طاقت فرسا، شهرهای کویری ایران دچار بحران آبی می‌شوند تا جایی که این روزها جیره بندی آب، امان مردم این شهرها  را بریده است. هر چند ایران سالیانی است که با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کند اما این وضعیت در شهرهای کویری کشور مانند یزد که با کمبود منابع آبی روبروست، وخیم‌تر است.

این روزها کیفیت آب در برخی از نقاط استان یزد به ویژه شهرستان اردکان به پایین‌ترین میزان ممکن رسیده و راه‌اندازی ایستگاه‌های برداشت آب در سطح شهر، تنها راهکاری بوده که اندکی از سنگینی بار این مشکل بر دوش مردم کاسته است؛ اما مسئله تامل برانگیز اینجاست که امروز مردم شهری که به ثروتمندترین شهر ایران شهره است، با دبه‌های آب در صف ایستگاه‌های برداشت آب ایستاده‌اند.

البته مدتهاست که گلایه‌ و فریاد مردم اردکان سر به آسمان کشیده ولی گویا گوش مسئولان و متولیان امر از این فریادها پر است و در هیاهوی کم آبی، لب‌ و دست فروبسته‌ و سر به لاک خود فرو برده‌اند.

کاهش بارندگی در این منطقه و افزایش مصرف آب در بخش‌های مختلف خصوصاً در حوزه آب شرب، کاهش کیفیت و فشار آب، مردم این شهر صنعتی را از آینده زندگی خود در این شهر ناامید کرده است.

در همین راستا پای حرف‌های مردمان اردکان نشستیم، خلیلی، فتوحی، سروی و … شهروندان اردکانی هستند که وقتی پای حرف‌هایشان می‌نشینیم، از سخنانشان بوی اهتمام‌شان به ترک دیار آبا و اجدادیشان به مشام می‌رسد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 5

بدرقه کاروان ایران به بازی های المپیک در فرودگاه/ مراسم روز چهارشنبه لغو شد

منتشر شده

در

توسط

بدرقه کاروان ایران به بازی های المپیک در فرودگاه/ مراسم روز چهارشنبه لغو شد

مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی های المپیک چهارشنبه برگزار نمی شود و بجای آن هنگام اعزام تیم‌ها در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰ با شرایط ویژه و به هنگام اعزام تیم‌ها در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به دلیل شرایط و محدودیت‌های جدید اعمال شده از سوی وزارت بهداشت و در راستای حفظ سلامت اعضای کاروان در مکان و زمان دیگری برگزار خواهد شد.

در راستای قدرشناسی و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران و کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰،  کمیته ملی المپیک در نظر داشت ابتدا مراسم بدرقه را در فضای فرهنگی اراضی عباس آباد برگزار نماید که به دلیل شرایط کرونایی کشور مقرر شد این مراسم بصورت محدود در فضای باز آکادمی ملی المپیک برگزار شود ولی با توجه به شرایط حاد کرونایی و قرارگرفتن شهر تهران در وضعیت قرمز شیوع کرونا و در راستای حفظ سلامتی تمامی اعضای کاروان اعزامی، برگزاری این مراسم لغو و مقرر شد تا به هنگام عزیمت اولین گروه ورزشکاران اعزامی(۲۶تیر ماه) در محل فرودگاه امام خمینی (ره) با همکاری رسانه ملی و کادر سرپرستی کاروان و تیم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بسیار محدودتر برگزار  شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 5

حضور «گنج دره» در یک جشنواره باستان‌شناسی

منتشر شده

در

توسط

حضور «گنج دره» در یک جشنواره باستان‌شناسی

مستند «گنج دره» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کیوان طباطبایی صمیمی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های باستان‌شناسی و میراث فرهنگی فوکا (ترکیه) راه یافت.

به گزارش ایسنا، چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های باستان‌شناسی و میراث فرهنگی فوکا از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ اکتبر(۲۸ مهر ماه تا ۴ آبان) در شهر ازمیر ترکیه برگزار می‌شود.

مستند نیمه بلند «گنج دره» که همکاری مشترک باستان‌شناسان ایرانی و دانمارکی در کاوش یکی از کهن‌ترین خاستگاه‌های پیدایش کشاورزی و اهلی‌سازی دام در خاورمیانه است هم در این رویداد حضور خواهد داشت.

طباطبایی صمیمی پیش‌تر درباره این پروژه توضیح داده بود: «گنج دره» یکی از کلیدی‌ترین محوطه‌های باستان‌شناسی ایران در نزدیکی شهر هرسین کرمانشاه است. پیش از انقلاب اسلامی برخی کاوش‌های باستان‌شناسی توسط هیات‌های خارجی در این تپه انجام شده بود اما برای نخستین بار گروهی از باستان‌شناسان ایران به سرپرستی دکتر حجت دارابی از دانشگاه رازی کرمانشاه با همکاری دانشگاه کپنهاگ دانمارک به وسیله فن‌آوری‌های نوین کاوش‌های گذشته را مورد بازنگری قرار دادند و به یافته‌های جالب و مهمی از روند نوسنگی شدن در زاگرس دست یافتند؛ در فیلم تلاش شده است تا این فرایند یا به تعبیری چگونگی شکل‌گیری انقلاب کشاورزی از حدود یازده هزار سال پیش در کوهستان زاگرس برای مخاطب عام و خاص نمایش داده شود.

تولید این مستند ۳۷ دقیقه‌ای دو سال زمان برده است و عوامل تولید آن عبارتند از پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: کیوان طباطبایی صمیمی، فیلمبردار: ارسطو گیوی، صدابردار: حسن شبانکاره، تدوین، صداگذاری و اصلاح رنگ:  پیمان شاه محمدی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها