با ما همراه باشید

اخبار 46

همکاری جهاددانشگاهی و شهرداری اراک دستاوردهای مثبتی در پی خواهد داشت

منتشر شده

در

همکاری جهاددانشگاهی و شهرداری اراک دستاوردهای مثبتی در پی خواهد داشت

ایسنا/مرکزی سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در جهاددانشگاهی، همکاری‌ این نهاد و شهرداری می‌تواند نتایج و اثرات مثبتی برای هر دو مجموعه و در نهایت برای اراک داشته باشد.

علی‌اصغر غفاری‌زاده روز یکشنبه ۲۶ بهمن در جریان دیدار با سرپرست شهرداری اراک که به همراه معاونین جهاددانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد غیردولتی خودگردان است که در حوزه‌های مختلف درمانی، اجتماعی، پژوهشی و …فعالیت دارد و تاکنون نیز اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف با همکاری شهرداری اراک انجام داده که منجر به نتایج خوبی برای هر دو مجموعه شده است.

وی افزود: البته در یکسال اخیر این همکاری تا حدودی کاهش داشته که مجموعه جهاددانشگاهی آمادگی تقویت این همکاری ها را دارد.

مدیر آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: مجموعه آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاددانشگاهی حدود سه سال است که در حوزه‌های مختلف محیط زیستی فعالیت دارد.

سید احمد حسینی با اشاره به جمع آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی شهر اراک و اهمیت این موضوع برای شهر به عنوان یک نیاز جدی اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت طرف قرارداد با شهرداری در خصوص جمع آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی پس از یک مقطعی کار را رها کرد، این مجموعه آزمایشگاهی که در این زمینه کار مشابهی را با ۱۸ بیمارستان استان و خارج از استان مبتنی بر “صحه‌گذاری عملکرد دستگاه‌های بی خطرسازی پسماندهای عفونی” انجام داده، در حال حاضر آمادگی دارد اقدامات مربوط به پسماندهای عفونی را از مرحله جمع اوری تا قبل از دفن را با ظرفیت روزی ۵ تن انجام دهد.

وی ادامه داد: در این راستا، این مجموعه از ظرفیت کافی و نیروهای متخصص برخوردار بوده و کار را با تمام استانداردهای علمی انجام خواهد داد.

مجتبی غلامی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره به اقدامات حوزه افکارسنجی بیان کرد: مرکز افکارسنجی یکی از ساختارهای جهاد دانشگاهی است که در راستای انجام علمی امر نظرسنجی و انعکاس سریع افکار عمومی در این نهاد راه اندازی شده و با توجه به تنوع فعالیت ها و خدمات شهرداری، این مرکز آمادگی انجام نظرسنجی برای انجام اقدامات این مجموعه را دارد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز در این نشست در خصوص ظرفیت ارائه خدمات آموزشی در این نهاد، افزود: جهاددانشگاهی در حوزه آموزشی سالیان متمادی یکی از همکاران شهرداری بوده که البته مدتی است این همکاری راکد مانده و قراردادی در زمینه آموزش‌ها بین جهاددانشگاهی و شهرداری منعقد نشده است.

انسیه صالحی با بیان اینکه این معاونت مجوزهای لازم در خصوص برگزاری این دوره ها را دارد، اضافه کرد: برگزاری آزمون استخدامی آتشنشانی اقدام موفقی بود که از سوی این معاونت برگزار شده است. این معاونت ظرفیت برگزاری آموزش‌های ضمن خدمت، حین خدمت، بدو خدمت، آموزش به خانواده‌ها، آزمون های استخدامی و… را دارد و می‌تواند در این زمینه‌ها عملکرد خوبی داشته باشد.

محسن سعیدی، مدیر طرح تسهیلگری اجتماعی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز بیان کرد: اجرای طرح تسهیل‌گری اجتماعی و برنامه‌ریزی در این رابطه به عنوان دو بازوی اصلی توسعه محلی، در دستور کار برنامه‌های جهاددانشگاهی قرار دارد، جمع آوری داده ها و برنامه ریزی براساس نیازسنجی، برنامه سنجی و آسیب سنجی کیفیت محیطی و زندگی و سرمایه اجتماعی، سلامت و معیشت در منطقه کوی سجادیه از دیماه سال جاری در حال پیگیری است و تا دی ماه سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در قالب فعالیت این دفتر کارشناسان اجتماعی، مددکاری، اقتصادی، برنامه ریزی شهری و حقوقی با هدف بهبود وضعیت مسکن و بهسازی محیطی، ارتقای مشارکت اجتماعی و مباحث فرهنگی منطقه را بررسی و نتایج علمی را ارائه می کنند و با توجه به این ظرفیت‌ها، این امکان وجود دارد که این اقدامات در سایر مناطق حاشیه اراک نیز انجام شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها