با ما همراه باشید

اخبار 4

وزیر بعدی ورزش باید تحول‌نگر باشد

منتشر شده

در

وزیر بعدی ورزش باید تحول‌نگر باشد

ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر آینده ورزش علاوه بر مدبر بودن باید روحیه تحول‌نگری داشته باشد چون بسیاری از اتفاقات در ورزش کشور باید در ساختار وزارت ورزش بررسی شود.

احمد راستینه هفشجانی در نشست جامعه ورزش خراسان رضوی با کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در هیات فوتبال خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی اولویت‌بندی را در راس امور خود قرار داده‌ است. اولویت‌ اول کمیسیون فرهنگی مربوط به جوانان و خانواده بود و براساس آن طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده شکل گرفت که این طرح در ۷۲ ماده جمع‌بندی شد.

وی افزود: ۸۵ جلسه کارشناسی در کمیسیون خانواده برگزار شد و مراحل پایانی آن در شورای نگهبان در حال تکمیل است. حمایت از ازدواج و مسکن جوانان، تسهیلات تشکیل خانواده و حمایت از فرزندآوری از مواردی است که در این طرح گنجانده شده است. عجیب است که ۲/۵ میلیون زوج نابارور در ایران وجود دارد. در این طرح هزینه‌های درمانی ناباروری تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع بعدی در خصوص حمایت از کاربران فضای مجازی است که امور آن در حال انجام است. موضوع سوم مربوط به حمایت از ورزش و ورزشکاران است. در قدم اول اعتبارات حوزه ورزش افزایش پیدا کرد. در ابتدا که لایحه بودجه به مجلس آمد، سهم اعتبارات فرهنگی نیم درصد از کل بودجه عمومی کشور بود. خوشبختانه این عدد به ۲/۵ درصد افزایش پیدا یافت.

راستینه خاطر نشان کرد: ۱۵۵۳ میلیارد تومان به اعتبارات حوزه ورزش افزوده شد. اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی از ۶۶۴ میلیارد تومان به ۷۳۶ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده‌است. همچنین در خصوص اعتبارات کمیته ملی پاراالمپیک ۵۰ میلیارد تومان افزایش اعتبار داشتیم. علاوه بر اعتبارات کمیته ملی المپیک، ۶۵ میلیارد تومان به فدراسیون‌هایی که رشته المپیکی دارند، افزوده شد.

وی افزود: از میزان ۰.۲۷ سهم ورزش در لایحه، ۸۲۱ میلیارد تومان دیده شد که به ۱ هزار ۷۱ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد. در خصوص احداث فضاهای ورزشی باید به افزایش اعتبارات از ۱۸۸۳ میلیارد تومان به ۲۵۲۳ میلیارد تومان در یک ردیف و در ردیف دیگر از ۱۹۴۰ میلیارد تومان به ۲۲۸۸ میلیارد تومان اشاره کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با بودجه‌های عمومی نمی‌توان در ورزش تحول ایجاد کرد. وزیر آینده وزارت ورزش علاوه بر مدبر بودن باید روحیه تحول‌نگری داشته باشد. بسیاری از اتفاقات در ورزش کشور باید در ساختار وزارت ورزش بررسی شود. ابتدا باید ساختار وزارت ورزش و فدراسیون‌ها تغییر کند.

راستینه بیان کرد: در زمینه اشتغال و کارآفرینی به ازای ۱۶ دلاری که برای ورزش خرج می‌شود، یک اشتغال پایدار شکل می‌گیرد، اما در ایران نتوانستیم از خرده سرمایه‌ها استفاده کنیم. وزیر آینده باید خرده‌سرمایه‌های ورزشکاران و مربیان را ساماندهی کند و از برند قهرمانان ملی برای ایجاد شغل و توسعه تولید داخلی برای صادرات به کشورهای همسایه استفاده کند.

وی گفت: در طرح حمایت از ورزش و ورزشکاران آورده شده که هر کس که در ورزش سرمایه‌گذاری کرد به ازای ۳۰ درصد از سقف مسقف، اجازه فعالیت تجاری خواهد داشت. دو موضوع دیگر هم اینکه  قانون ۰.۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده، دائمی و نیز ارائه خدمات ورزشی از پرداخت مالیات معاف شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها