با ما همراه باشید

اخبار 4

وزیر دادگستری فلسطین: نزار بنات مورد خشونت فیزیکی قرار گرفته و فوتش عادی نیست

منتشر شده

در

وزیر دادگستری فلسطین: نزار بنات مورد خشونت فیزیکی قرار گرفته و فوتش عادی نیست

وزیر دادگستری فلسطین با اشاره به اینکه کمیته تحقیق درباره مرگ نزار بنات، فعال فلسطینی به شکل عینی، بی‌طرفانه و محرمانه کار کرد، گفت: آنچه برای این فعال حقوقی رخ داده یک مورد شخصی بوده نه رویکردی از طرف رهبری و تشکیلات خودگردان فلسطین.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، در حالی که خانواده نزار بنات، فعال حقوقی و مخالف فلسطینی نتایج کمیته تحقیق درباره فوت او را رد کرده و نپذیرفتند، محمد الشلالده، وزیر دادگستری فلسطین و رئیس این کمیته در گفت‌وگو با تلویزیون فلسطین اظهار کرد: بنات مورد خشونت فیزیکی قرار گرفته و مرگ او غیرعادی است اما آنچه برای این فعال حقوقی رخ داده یک مورد شخصی بوده نه رویکردی از طرف رهبری و تشکیلات خودگردان فلسطین.

الشلالده گفت: گزارش پزشکی اولیه درباره مرگ نزار بنات (۴۳ ساله) در روز پنج‌شنبه گذشته پس از بازداشت توسط یک گروه از نیروهای امنیتی فلسطینی در شهر الخلیل نشان می‌دهد که متوفی در چندین نقطه از بدنش مورد خشونت فیزیکی قرار گرفته و هنگام انتقال به مرکز امنیت پیشگیری بی‌هوش شده است.

وزیر دادگستری فلسطین افزود: نیروهای امنیتی با خودروهای دستگاه‌های امنیتی بنات را به بیمارستان دولتی “عالیة” منتقل کردند اما زمانی که به بیمارستان رسید، فوت شده بود، این در حالی است که گزارش‌ها نشان می‌دهند او هنگام خروج از منزلش همراه با نیروهای امنیتی زنده بوده است.

رئیس کمیته تحقیق درباره مرگ بنات اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند که علت مرگ او که یکی از بزرگترین منتقدان تشکیلات خودگردان و رهبران فلسطین بود، شوک عصبی است که به نارسایی حاد قلبی و ریوی منجر می‌شود.

او در ادامه گفت: پس از اتمام گزارش کمیته تحقیق، این گزارش به محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تحویل داده می‌شود و او نیز گزارش را جهت اتخاذ اقدامات قانونی لازم به رئیس دستگاه قضایی نظامی  و معاون نظامی تحویل می‌دهد و دادستان عمومی نظامی از متهمان پرونده تحقیق به عمل آورده و اتهاماتشان را به آنها تفهیم خواهد کرد.

این مسؤول فلسطینی در ادامه با اشاره به اینکه بازداشت بنات بر اساس حکم بازداشت انجام شده، تاکید کرد: آنچه برای این فعال حقوقی رخ داده یک مورد شخصی بوده نه رویکردی از طرف رهبری و تشکیلات خودگردان فلسطین و کمیته به صورت عینی، بی‌طرف و محرمانه بر روی پرونده کار کرد.

پیشتر الشلالده در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که کمیته تحقیق با جبرین البکری، استاندار الخلیل، سعید النجار، فرمانده منطقه الخلیل، مدیران دستگاه‌های امنیت پیشگیری، پلیس، اطلاعات و مخابران این استان و تعدادی از افسران دستگاه امنیت پیشگیری و همین طور شاهدانی از خانواده بنات که در کنار نزار در خانه حضور داشتند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها