با ما همراه باشید

اخبار 26

وضعیت پایدار اما شکننده کرونا در سطح کشور / از مهر ماه ۱۴۰۰ وضعیت بهتری خواهیم داشت

منتشر شده

در

وضعیت پایدار اما شکننده کرونا در سطح کشور / از مهر ماه ۱۴۰۰ وضعیت بهتری خواهیم داشت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه ویروس جهش یافته را باید جدی گرفت، گفت: این ویروس جهش یافته در ۲۸ استان کشور شناسایی شده و در حال گردش است.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی با اشاره به جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رییس جمهور و حضور دیگر اعضا، با بیان اینکه در جلسه امروز مروری بر وضعیت بیماری در سطح کشور در طی بیش از یکسال گذشته صورت گرفت، گفت: در جلسه امروز همه اعضا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز مدافع سلامت، از زحمات کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور، از خانه بهداشت در اقصی نقاط کشور در روستاها تا بیمارستانها و اورژانس و … تقدیر و تشکر داشتند. مهمتر از همه همکاری مردم در طی این بیش از یک سال گذشته بود. سال گذشته مردم فوق العاده همکاری کردند؛ اصناف، کسبه، شرکتهای دانش بنیان، صنعت، نیروی انتظامی، دادستانهای سراسر کشور جهت همکاری برای نظارت بر رعایت پروتکلها و … مشارکت فعالانه ای داشتند و مردم با رعایت پروتکلها و کمکهای مومنانه بسیار همراهی کردند. همچنین علما، اندیشمندان، متخصصان و در راس همه، مقام معظم رهبری به عنوان الگوی عملی بسیار کمک کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی درباره وضعیت ویروس کرونا در دنیا گفت: هنوز ویروس کرونا در دنیا تاخت و تاز می کند. در کشوری مثل برزیل با ویروس جهش یافته میزان ابتلا و مرگ و میر دارد افزایش می یابد؛ همانطوری که این تجربه در انگلستان بود و ویروس جهش یافته انگلیسی باعث شد تعداد بیماران زیاد شده و در بیمارستانها و بخشهای ویژه بستری شوند و تعداد زیادی هم فوت کردند.

گردش کرونای انگلیسی در ۲۸ استان کشور

وضعیت؛ پایدار اما شکننده

رییسی با اشاره به گردش ویروس انگلیسی در ۲۸ استان کشورمان، ادامه داد: در سطح کشور وضعیت فعلی اغلب استانها نسبتا پایدار است، اما این شرایط شکننده است و باید به دقت این وضعیت را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اقدامات ویژه ای که از آذرماه در راستای کنترل کرونا در کشور انجام شده، گفت: به دنبال این اقدامات و همچنین همکاری خوب مردم، باعث شده وضعیت نسبتا پایداری در کشور را شاهد باشیم. اما ویروس جهش یافته در ۲۸ استان کشور در گردش است و همانطور که می دانیم مردم عزیز و قهرمان خوزستان که دین بزرگی بر گردن همه ایرانیان دارند، درگیر این بیماری هستند و میزان زیادی ابتلا در سطح این استان وجود دارد.

خروج چند شهرستان در خوزستان از وضعیت قرمز

رییسی گفت: خوشبختانه با رعایت خوبی که در استان خوزستان اتفاق افتاده، در برخی شهرستانهای این استان امید می رود که به زودی بتوانیم شاهد باشیم مردم عزیز بر این ویروس فائق آیند. اقداماتی که در شادگان، هویزه، خرمشهر و دشت آزادگان اتفاق افتاد و باعث شد از وضعیت قرمز خارج شدند و به سمت نارنجی حرکت می کنند و بعضی از شهرستان ها نیز از وضعیت نارنجی به سمت زرد حرکت کردند و این موضوع جای خوشحالی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: البته میزان رعایت پروتکلها همچنان باید افزایش یابد و باید مراقب باشیم که پیک و خیز جدیدی اتفاق نیفتد.

تا حد امکان سفر نروید

از مهر ماه ۱۴۰۰ وضعیت بهتری خواهیم داشت

رییسی همچنین ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو، گفت: امیدواریم مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند و بر اساس توصیه متخصصین، مقام معظم رهبری، وزیر بهداشت و… تا حد امکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند تابدون ایجاد خیز جدید بیماری عید و سال نو را پشت سر بگذاریم. ان شاءالله روند واکسیناسیون کامل می‌شود و مطمئن هستیم سال آینده از مهر ماه به بعد پس از اینکه واکسیناسیون قسمت اعظمی از مردم انجام شود وضعیت خیلی بهتری داشته باشیم.

سفر در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع

رئیسی افزود: مقرر شد تا در شهرهای قرمز و نارنجی سفر صورت نگیرد. در شهر قرمز حتی برای خروج با هواپیما، قطار و اتوبوس نیازمند تست منفی کرونا است تا اجازه سفر داشته باشند. در مورد خودروهای شخصی نیز ورود پلاکهای غیربومی در شهرهای قرمز و همچنین پلاک بومی شهر قرمز به سایر شهرها ممنوع است.

میزان واردات واکسن‌های خارجی تا کنون

گسترش واکسیناسیون کادر درمان و گروه آسیب پذیر در هفته جاری

وی در مورد میزان واردات واکسن‌های خارجی، اظهار کرد: تاکنون ۴۱۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک روسی، ۲۴۰ هزار دوز واکسن سینوفارم،  از بهارات هندوستان تاکنون ۱۲۵ هزار دوز به دستمان رسیده  و قرار است ۳۷۵ هزار دوز دوشنبه برسد و ۱۰۰ هزار دوز نیز واکسن کوبایی به دستمان رسیده است. در مجموع حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار دوز واکسن به دستمان رسیده است و در این هفته برنامه گسترده‌ای برای واکسیناسیون کادر درمان و گروه آسیب پذیر داریم تا بر اساس قولمان پیش از سال نو گروهی را که اعلام کرده بودیم واکسینه کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در خاتمه از همراهی مردم و کمک همدلانه آنها تشکر کرد و گفت: در طول یکسال اخیر مردم، کسبه، اصناف، همکاران بهداشتی، کادر درمان، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، مجلس شورای اسلامی و… همکاری خوبی داشتند و حتی کادر درمان پیش از شیوع کرونا هم در حال نوشتن پروتکل‌ها و کنترل مرزها بودند. امیدوارم سال خوبی توام با سلامتی در پیش داشته باشیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها