با ما همراه باشید

ورزشی

پاسخ جنجالی مرد روسی به ستاره والیبال ایران

منتشر شده

در

هر دو باری که ولادیمیر آلکنو را در ایران رودرروی خبرنگاران و در نشست خبر دیده ایم؛ او خیلی آرام به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و سعی کرده از حاشیه های موجود در والیبال ایران هم دوری کند. با این حال هجمه ای که در روزهای اخیر و بعد از مصاحبه های تند و آتشین فرهاد قائمی علیه آلکنو ایجاد شد، عصبانیت این مربی باتجربه را در نشست امروز او در پی داشت.

آلکنو که از سوی فرهاد قائمی هیچ کاره خوانده شده بود، اعلام کرد که قصد نداشته درباره این مسائل حاشیه ای در آستانه اعزام تیم ملی به توکیو صحبت کند، اما برای روشن شدن اذهان عمومی مجبور به پاسخگویی است.

و در ادامه شاهد حمله تند آلکنو به فرهاد قائمی بودیم که فقط برای چند ساعت در محل تمرین تیم ملی با هم دیدار کردند. سرمربی روسی در واکنش به مصاحبه قائمی بعد از خط خوردن از لیست تیم ملی گفت: «یک تفاوت بنیادی من و قائمی این است که من از او بزرگتر هستم. این بازیکن درباره عناوین و افتخارات صحبت کرده، اما او یک صدم من هم افتخار ندارد. من او را رودرروی خودم نشاندم و صحبت کردم، اما او در روزنامه ها جوابم را داد.»

 

در نخستین جلسه تمرینی تیم ملی با حضور آلکنو بعد از لیگ ملت ها، او بازیکنان را دورهم جمع کرد و به گفته خودش از دو بازیکن جدید(قائمی و میرزاجانپور) خواست برای ورود به لیست نهایی خودشان را یک سر و گردن بالاتر از بقیه نشان دهند

 

بعد از این پاسخ دندان شکن سرمربی تیم ملی به ستاره والیبال ایران، آلکنو تازه سعی کرد ماجری دعوت قائمی به تیم ملی و خط خوردنش را تشریح کند. او در ابتدا به دوره قبل از لیگ ملت ها اشاره کرد که گویا با سعید معروف درباره قائمی به صحبت پرداخته بود، اما در دوره بعدی که مربوط به دوران حضور قائمی در اردوی تیم ملی می شود، سرمربی روسی بحث عجیبی را مطرح کرد. او گفت که در رسانه های روسی خبر دعوت قائمی به تیم ملی را خوانده است!

آلکنو اما در خصوص چرایی خط زدن قائمی بعد از پذیرش او در اردوی تیم ملی گفت: « آقای خوش خبر از طریق مانلی از من پرسید که شما موافق هستید این بازیکن به تیم اضافه شود یا خیر. من هم در پاسخ گفتم که اگر او آماده باشد و یک سر و گردن بالاتر از بازیکنانی باشد که در اردو بودند، من استقبال می کنم. درست همین شرایط را برای آقای میرزاجانپور هم در نظر گرفتیم. در همان تمرین اول بعد از لیگ ملت ها جلوی همه بازیکنان به این دو بازیکن اشاره کردم و گفتم از آنجایی که تا زمان رفتن ما به المپیک تنها 8 تا 10 جلسه تمرین مانده، شما دو، سه روز وقت دارید خودتان را نشان دهید که یک سر و گردن بالاتر از بازیکنانی که در چند ماه اخیر در اردو بودند، هستید. اما بعد از تمرین اول من دیدم که قائمی در شرایط مطلوبی قرار ندارد. من نمی خواستم این بازیکن را مورد آزار و اذیت قرار ندهم، بعد از تمرین او را صدا و تشکر کردم که آمد.»

البته که توضیحات آلکنو نیز گره ماجرای فرهاد قائمی را باز نکرد چون در آخر مشخص نشد چه کسی به این بازیکن قول داده که در صورت بازگشت در ترکیب تیم ملی قرار می گیرد، اما آلکنو حضور او در ترکیب را منوط به دیدن وضعیتش در تمرین کرده است. دیروز هم داورزنی، رییس فدراسیون والیبال گفته بود که او نقشی در دعوت قائمی به تیم ملی نداشته است.

 

 

این تصویر مربوط به حضور فرهاد قائمی در تمرین تیم ملی است. او شاید اینجا به هیچ وجه فکر نمی کرد دقایقی بعد آلکنو، از او خداحافظی کند

 

به هر حال آنطور که پیداست آلکنو از ابتدا اعتقادی به فرهاد قائمی نداشته و حتی بازی های قبلی او را هم بررسی نکرده است. از آنجایی هم که قائمی دوره ای را به خاطر مصدومیت و ازدواج دور از تمرین بوده، آلکنو در همان جلسه اول تمرین شرایط بدنی قائمی را نپسندیده است.

باید دید در آستانه اعزام تیم ملی والیبال به توکیو، تنش به وجود آمده بین آلکنو و فرهاد قائمی ادامه خواهد داشت یا ستاره سابق تیم ملی فعلا ترجیح می دهد پاسخی به اظهارات امروز سرمربی روسی ندهد.

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

هانیه رستیمان: از عملکردم راضی هستم/ مدال فروغی هیجان‌انگیز بود

منتشر شده

در

توسط

هانیه رستیمان: از عملکردم راضی هستم/ مدال فروغی هیجان‌انگیز بود

پرچمدار زن کاروان ایران می‌گوید از عملکرد خود در تیراندازی بازی‌های المپیک توکیو راضی است و تجربه خوبی به دست آورده است.

به گزارش ایسنا، هانیه رستیمان پرچمدار زن کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو پس از بازگشت به کشور در مورد عملکرد تیم تیراندازی گفت: با توجه به اینکه تیراندازی رشته‌ای سخت است، نمی‌توان قول مدال داد و هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد اما باز هم تیراندازان خیلی خوب کار کردند. از عملکردم راضی بودم، با اختلاف خیلی کم از فینال‌ها جا ماندم اما خوشبختانه عملکرد خوبی داشتم و با تجربه ای که کسب کردم به آینده امیدوار هستم.

او در مورد کسب مدال طلا توسط جواد فروغی بیان کرد: حدس می‌زدیم آقای فروغی مدال بگیرد چون در دو مسابقه آخر قبل از المپیک هم مدال طلا گرفته بود و آمادگی بالایی داشت. امیدوار بودیم این مدال کسب شود که این اتفاق هم افتاد.

رستیمان در مورد واکنش خود و نجمه خدمتی بعد از مدال‌آوری فروغی گفت: واقعا خوشحال بودیم انگار خودمان مدال گرفته بودیم. خیلی هیجان انگیز بود. اولین مدال تاریخ تیراندازی و اولین مدال کاروان بود که خیلی ارزش داشت.

او در مورد عملکرد تیم میکس تپانچه که در المپیک‌پنجم شد بیان کرد: همه رقبایمان در میکس خیلی قدرتمند بودند و تجربه چندین المپیک داشتند، بنابراین رقابت سختی بود. خوشبختانه مرحله اول را عبور کردیم و رکورد خوبی زدیم اما نتوانستیم از مرحله دوم بالا برویم. با این حال جزو پنج تیم اول بودیم و باعث خوشحالی است که برای اولین بار این عنوان را کسب کردیم. برای این مقام هم به ما حکم قهرمانی دادند.

رستیمان در مورد آینده رشته تپانچه و شانس مدال‌آوری در مسابقات آینده گفت: خدا را شکر  با توجه به نتایج کسب شده روحیه خوبی داریم و آمادگی تیم خوب است. تلاش می‌کنیم که روز به روز بهتر شویم. با اینکه تیراندازی قابل پیش‌بینی نیست اما تلاش می‌کنیم و  حتما در آینده اتفاقات خوبی می افتد.

 

ادامه مطلب

ورزشی

ابراهیم‌زاده: ذوب‌آهن باید به مربیان اصفهانی اعتماد می‌کرد/ سپاهانی‌ها به نویدکیا باور داشتند

منتشر شده

در

توسط

ابراهیم‌زاده: ذوب‌آهن باید به مربیان اصفهانی اعتماد می‌کرد/ سپاهانی‌ها به نویدکیا باور داشتند

سرمربی سابق ذوب‌آهن گفت: فرهنگ تیم ذوب‌آهن یک فرهنگ خاص است که یک مربی باید بازیکنان، هواداران و کارکنان را به خوبی بشناسد و با آن‌ها کار کند.

منصور ابراهیم زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد ذوب‌آهن در لیگ بیستم اظهار کرد: این‌که رحمان رضایی بازیکن خیلی خوبی بود جای خود دارد اما به عنوان سرمربی کجا تجربه داشت که به عنوان مدیر فنی فصل گذشته در ذوب‌آهن حضور پیدا کرد. این یک علامت سوال برای من بود چون لوکا بوناچیچ سرمربی با تجربه‌ای بود. در لیگ امسال با چه دلایلی رحمان رضایی سرمربی ذوب‌آهن شد؟ این‌ها سوال‌هایی است که برای من بی‌جواب مانده است. من راجع به شخصیت و کیفیت او در زمانی که بازی می‌کرد هیچ بحثی ندارم اما برای من سوال بود که ذوب‌آهن با آن تجربه بالایی که داشت چگونه این تصمیم را گرفت.

او ادامه داد: تعدادی از بازیکنان خوب ذوب‌آهن در پایان فصل از تیم جدا شدند و به سپاهان و دیگر تیم‌ها منتقل شدند که همه این‌ها حاکی از آن است که مشکلاتی در بخش مدیریتی به وجود آمد که این بازیکنان جدا شدند. اگر مدیریت درست و برنامه ریزی کاملی وجود داشت، بازیکنانی که ماحصل این باشگاه بودند را حفظ می‌کردند. در کار داوری هم اشتباهاتی وجود داشت اما تیم در بخش دفاعی خیلی ضعیف عمل می‌کرد و تیم خیلی ساده گل می‌خورد. این مشکل به مسائل فنی برمی‌گشت و استرس‌ در تیم حاکم بود.

سرمربی سابق ذوب‌آهن با بیان این‌که “اگر به مربیان اصفهانی اعتماد می‌شد شرایط بهتر می‌شد،” گفت: به هر حال باتوجه به تجربیات خوبی که مجتبی حسینی داشت و این‌که سابقه حضور در ذوب‌آهن داشت، به عنوان سرمربی انتخاب شد اما باز هم بار مثبتی نداشت. جدا از مسائل فنی، این نتایج بیشتر به شرایط روحی و روانی تیم برمی‌گشت و خیلی چیزها به مدیریت تیم برمی‌گشت. حتی در آخرین بازی تیم که مرگ و زندگی بود هم آن‌چنان خوب ظاهر نشدند و گل بدی هم خوردند. این‌ها به مسائل روحی و روانی و مدیریتی برمی‌گردد.

او اضافه کرد: زمانی که سرمربی این تیم بودم، در آخرین سال حضورم تیم‌مان پنجم شد و وقتی که مدیریت عوض شد تیم تا رده‌های پایینی سقوط کرد. بعد از آن تغییراتی به وجود آمد و یحیی گل محمدی آمد و تیم در شرایط مناسبی قرار گرفت. می‌خواهم بگویم فرهنگ تیم ذوب‌آهن یک فرهنگ خاص است که یک مربی باید بازیکنان، هواداران و کارکنان را بشناسد و با آن‌ها کار کند. یک مربی باید اطلاع خوبی از این شرایط داشته باشد تا بتواند موفق شود.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سوال که با شما صحبتی شده است یا خیر؟ گفت: خیر با من صحبت نشده اما اگر مذاکره شود و شرایطی که نیاز است فراهم شود، چرا که نه. من با ذوب‌آهن شرایط خیلی خوب به دست آوردم و با ذوب‌آهن جایگاه خوبی کسب کردم و سکوی پرتاب من بوده است. همه بازیکنان برای من تلاش کردند و هواداران و رسانه‌ها از من حمایت کردند تا با این تیم بتوانم موفق شوم. من سال اولی که آمدم مدیران وقت به من اعتماد کردند و کسی فکر نمی‌کرد بتوانم موفق باشم که خداراشکر نتایج خوبی کسب شد.

او ادامه داد: اعتمادی که از طرف مدیریت می‌شود خیلی مهم است. امسال به محرم نویدکیا اعتماد شد و توانست نتایج خوبی کسب کند. باور اعضای تیم نسبت به مربی و کادر فنی هم مهم است و باید دید باور بازیکنان و اعضای تیم نسبت به مربی در چه سطحی قرار دارد. اگر این شرایط را به وجود بیاورند، همه مربی‌ها می‌توانند کار کنند و کادرفنی هم به بازیکنان‌شان باور داشته باشند. این‌ها از مسائلی است که باید حل شود تا یک تیم بتواند موفق شود.

سرمربی سابق سپاهان در رابطه با نایب قهرمانی این تیم در لیگ بیستم بیان کرد: با تغییر مدیریت شرایط سپاهان تغییر کرد. محمدرضا ساکت توانست با بازیکنان، هواداران و کادرفنی ارتباط خیلی خوبی برقرار و با برنامه عمل کند. اضافه شدن محرم نویدکیا به عنوان کسی که خیلی خوب فوتبال را درک می‌کرد و تجربه‌های خیلی خوبی داشت و همچنین آرام و متین بود، توانست به تیم کمک کند. او با شخصیت است و ارتباط خیلی خوبی با همه در زمینه‌های مختلف دارد و ضمن این‌که بازیکنان خوبی جذب کردند که از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

او ادامه داد: تفکرات محرم نویدکیا، حمایت کادر فنی و کسانی که در کنار تیم قرار گرفته بودند باعث این نتایج خوب شد. نویدکیا بازیکنان سپاهانی‌ را کنار خود داشت و افرادی مثل فرهاد بهادرانی، محمود کریمی، آقای توتونچی و همچنین اضافه کردن مربی با دانشی مثل علیرضا مرزبان بسیار به تیم کمک کرد. همه با هم توانستند این مجموعه را خوب هدایت کنند و از فوتبال‌شان لذت می‌بردند و کاری به مسائل حاشیه‌ای نداشتند.

ادامه مطلب

ورزشی

درخشش ورزشکار جوان ایرانی در کاپ اروپایی ترای‌اتلون

منتشر شده

در

توسط

درخشش ورزشکار جوان ایرانی در کاپ اروپایی ترای‌اتلون

ملی‌پوش تیم جوانان ترای‌اتلون ایران با قرار گرفتن در بین ۵ ورزشکار برتر کاپ اروپایی بالیکسیر ترکیه و ثبت بهترین رکورد در بخش دویدن، در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ترای‌اتلون؛ محمد حسین طیبی ورزشکار تیم ملی جوانان ایران با قرار گرفتن در بین ۵ ورزشکار برتر کاپ اروپایی بالیکسیر ترکیه و ثبت بهترین رکورد در بخش دویدن در بین همه ورزشکاران نخبه از سراسر جهان و قرار گرفتن در جایگاهی بالاتر از قهرمان آسیا سال ۲۰۱۹ از کشور قزاقستان و ورزشکاران تیم میزبان، نشان داد که با کشف استعدادهای ناب و سرمایه گذاری و پرورش اصولی آن ها می توان در ورزش های پایه که در کشورهای توسعه یافته سال هاست مورد توجه و حمایت است، سهم خواهی نمود.

اهمیت کسب این نتیجه به دلیل حضور اکثر ورزشکاران نخبه اروپایی است و این در حالی است که اروپا به عنوان مهد مدعیان ترای‌اتلون در جهان و المپیک محسوب می شود و نتایج المپیک توکیو هم گواه این موضوع است.

طیبی که تنها نماینده کشورمان در این مسابقات بود، برای کسب این عنوان ارزشمند با ۲۸ ورزشکار شاخص و عنوان دار از ۱۰ کشور جهان به رقابت پرداخت و با ثبت زمان ۵۸:۰۵ عملکرد فوق العاده ای از خود ارائه داد. اوج عملکرد طیبی در بخش دو بود که با رکورد ۱۵:۱۲ در بخش دو (۵ کیلومتر)، با گذر از اکثر رقبا و کاهش فاصله با نفر اول، بهترین عملکرد را در بین کلیه ورزشکاران این مسابقات به ثبت رساند.

بدین ترتیب محمدحسین طیبی جوان آینده دار ترای‌اتلون کشورمان با شایستگی موفق شد برای اولین بار در یک کاپ معتبر اروپایی کشورمان را صاحب عنوان ارزنده و تحسین برانگیز پنجم نماید.

ادامه مطلب

برترین ها