با ما همراه باشید

استانها

پایان سفر استاندار به رشتخوار با تصویب ۷۵ مصوبه

منتشر شده

در

پایان سفر استاندار به رشتخوار با تصویب ۷۵ مصوبه
عکس دریافتی است

 استاندار خراسان رضوی در جریان بیست و دومین سفر استانی خود جمعه وارد شهرستان رشتخوار شد و با تصویب ۷۵ مصوبه این سفر پایان یافت.

محمدصادق معتمدیان در آغاز سفر خود به شهرستان رشتخوار عازم روستای ملک‌آباد شد و با خانواده شهید اکبری از شهدای این روستا دیدار کرد و سپس در جمع اهالی این روستا حضور یافت. وی در ادامه این سفر در دیدار با اهالی روستای شعبه اظهار کرد: تاریخ کشور ما نشان داده است که جمعیت روستایی همواره، جمعیت مولد در اقتصاد و تولید کشور بوده‌اند لذا سیاست کلان نظام هم کمک برای تثبیت جمعیت روستایی است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه سفر به شهرستان رشتخوار از روستای سعدآباد بازدید کرد و ضمن شنیدن سخنان اهالی این روستا در جریان کمبودهای موجود در این منطقه قرار گرفت و برای تخصیص سهمیه‌ای ویژه‌ برای نهاده‌های دامی دامداران شهرستان رشتخوار قول مساعد داد.

وی برداشت‌های بی‌رویه‌ از منابع آبی‌ را عامل اصلی بروز وضعیت بحرانی در دشت‌های استان دانست و تصریح کرد: تلاش ما بر این است که مشکلات آبی را در حوزه صنعت، کشاورزی و آب شرب برطرف کنیم. بنابراین یکی از برنامه‌های اجرایی که باید اولویت همه دستگاه‌ها باشد، استفاده از روش‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری است.

در ادامه معتمدیان با همراهی حجت‌الاسلام غلامرضا احمد پور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از شهر ۶۰۰۰ نفری جنگل در نماز جمعه این شهر حاضر شد و دقایقی به گفت‌وگو با مردم نشست. وی در جریان حضور خود در شهر جنگل از روند احداث ساختمان خانه بهداشت این شهر و ساختمان در حال ساخت دبستان امام حسن مجتبی(ع) دیدار کرد.

در پایان با برگزاری جلسه جمع‌بندی سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان رشتخوار ابعاد مختلف این سفر بررسی و دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر شد.

دیدار از ۶۰ شهر خراسان رضوی در جریان سفرهای استانی

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معتمدیان با بیان این نکته که فرآیند سفرهای شهرستانی با یک برنامه‌ریزی دقیق در ستاد استانداری انجام می‌گیرد، عنوان کرد: در این فرآیند با اعزام مدیران متخصص به منطقه، جمع‌آوری و احصای مشکلات قبل از سفر صورت می‌گیرد و سپس منتهی به سفرهای شهرستانی می‌شود تا به شکل میدانی و از نزدیک ضمن گفت‌وگو با مردم برای مشکلات شهرستان چاره‌اندیشی کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به عزمی که در مدیران استان وجود دارد، مصمم هستیم مشکلاتی که بر روی زمین‌ مانده را برای مردم تعیین تکلیف کنیم.

معتمدیان با اشاره به سفر به ۲۲ شهرستان و بیش از ۶۰ شهر استان، گفت: در سفر به شهرستان رشتخوار، ۷۵ مصوبه در حوزه عمرانی و اقتصادی حاصل شد که امیدواریم با کمک و هم‌افزایی مدیران اجرایی، این مصوبات را عملیاتی کنیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به پتانسیل‌های منطقه‌ای شهرستان رشتخوار خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی و دامداری، ظرفیت‌های خوبی در رشتخوار نهفته است که با کمک دستگاه‌های تخصصی در جهت فرآوری محصولات و مزیت‌های نسبی این دو حوزه باید تمرکزی بر روی منطقه داشته باشیم.

وی بحث خام فروشی را یکی از معضلات جدی در بخش کشاورزی دانست و اظهار کرد: تولیدات خوبی در رشتخوار داریم اما به دلیل عدم فرآوری و بسته‌بندی محصولات، ارزش‌ افزوده برای کشاورزان ما ایجاد نمی‌شود، لذا باید بتوانیم چند موضوع جدی را در شهرستان نهادینه و اجرایی کنیم.

معتمدیان افزود: سرمایه‌گذاری در شهرستان با نگاه دولتی شرکت‌های ‌خصولتی و استفاده از ظرفیت بنیاد علوی که معین محرومیت‌زدایی منطقه است می‌تواند تحولات خوبی را برای رشتخوار رقم بزند و با این رویکرد باعث می‌شود با بسته‌بندی محصولات، برند سازی و تجاری‌ سازی، ارزش‌ افزوده ایجاد شود.

وی از ایجاد برنامه میان‌ مدت به‌ عنوان نقشه راه توسعه شهرستان رشتخوار خبر داد و افزود: بر این اساس وظایف هر یک از دستگاه‌ها مشخص‌ شده است تا در حداقل زمان امر توسعه تحقق یابد.

استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران استانی گفت: ۷۵ مصوبه این سفر تکلیفی برای همه دستگاه‌های اجرایی استان است. در این راستا ساز و کاری در استانداری مشخص کردیم که میزان پیشرفت مصوبات سفرهای شهرستان پیگیری و ۱۵ روز یک‌ بار گزارشی از آن‌ها تا حصول نتیجه به استاندار ارائه می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

لایحه نظام رتبه بندی معلمان دارای اشکالات اساسی است

منتشر شده

در

توسط

لایحه نظام رتبه بندی معلمان دارای اشکالات اساسی است

ایسنا/کرمان عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید براینکه لایحه نظام رتبه بندی معلمان دارای اشکالات اساسی و ایرادات زیادی است؛ ابراز کرد: مجلس در پی اصلاح این لایحه است و به همین دلیل هم این لایحه معطل مانده است.

دکتر”محمدمهدی زاهدی” در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش راین آموزش را یک اصل اساسی عنوان و اظهار کرد: آموزش و پرورش برای تربیت و تامین منابع انسانی کشور و تشکیل تمدن اسلامی پایه و پیشران است.

وی آموزش و پرورش را مسیری برای تحول علمی و پیشرفت کشور دانست و گفت: در این راه مسوولیت سنگین بر دوش معلمان و فرهنگیان است و آن ها باید بدانند چه مسوولیت بزرگی را برعهده دارند.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، زاهدی با بیان اینکه معلمی، کارمندی نیست، تصریح کرد: معلمان شغل و رسالت انبیا را دارند و همان طور که انبیاء جایگاه ویژه ای در نظام آفرینش دارند؛ معلمان نیز باید جایگاه ویژه ای در نظام اسلامی داشته باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه لایحه نظام رتبه بندی معلمان دارای اشکالات اساسی و ایرادات زیادی است؛ ابراز کرد: مجلس در پی اصلاح این لایحه است و به همین دلیل هم این لایحه معطل مانده است. ضمن اینکه در این لایحه جایگاه، منزلت و کرامت اجتماعی معلمان را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی با تاکید براینکه باید شاخص های مهمی برای ورود به عرصه معلمی قرار دهیم، تصریح کرد: کسانی باید وارد این شغل شوند که از با استعدادترین و علاقه مندترین افراد باشند چرا که می خواهند انسان بسازند و جامعه را تربیت کنند.

زاهدی عنوان کرد: بسترسازی اولیه برای این اقدام صورت گرفته و ان شاءالله با تعاملاتی که با رئیس جمهور آینده صورت می گیرد بتوانیم آن را تکمیل کنیم

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

استانها

عملکرد مطلوب جهاددانشگاهی کردستان در برگزاری آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی

منتشر شده

در

توسط

عملکرد مطلوب جهاددانشگاهی کردستان در برگزاری آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی

 معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان کردستان گفت: برگزاری آزمون استخدامی نهضت سواد آموزی توسط جهاد دانشگاهی واحد کردستان کاملا مطلوب و رضایتبخش ارزیابی می شود.

رمضان یوسفی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تفاهم نامه ملی در رابطه با اجرای آزمون‌های سراسری اظهار کرد :استقرار همه آزمون‌ها در سازمان سنجش یک ایراد بزرگ را به وجود آورده است اما در سال گذشته جهاددانشگاهی ثابت کرده که می‌تواند آزمون‌ها را به صورت کاملا موفق برگزار کند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی دارای ظرفیت های خوبی است که باید از آنها بیشتر بهره‌مند شد.

یوسفی افزود: برگزاری آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی امروز همزمان با سراسر کشور توسط جهاددانشگاهی با رعایت کامل تمام پروتوکل های بهداشتی انجام گرفته است.

وی در ادامه افزود: در راستای تفاهم‌نامه ملی سه دوره ICDL، نگارش و فن بیان توسط جهاددانشگاهی در سطح استان برگزار می‌شود که هزینه کمی نیز برای این کلاس‌ها پرداخت شد و به دلیل کیفیت بالای دوره‌ها، شاهد خروجی بسیار خوبی از آن بودیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی در سطح استان توسط جهاددانشگاهی تصریح کرد: این دوره‌ها در مراکز شهرستانی جهاددانشگاهی برگزار شد و سرآغازی برای همکاری میان این نهاد با آموزش و پرورش کردستان بود.

وی عنوان کرد: در۲۰ تیر ماه ۹۹ مرحله اول آموزش دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی برگزار شد و اکنون نیز مرحله بعدی آن برای افراد جامانده از آزمون، کسانی که پرونده نداشتند و افرادی که در آزمون قبول نشده بودند در روز جمعه به اتمام رسید.

رمضانی ادامه داد که تعدادی از آموزش دهندگان سوادآموزی در کردستان مدرک کاردانی دارند و امیدواریم در سال تحصیلی جدید این افراد جهت شرکت در دوره کارشناسی به مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی معرفی شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

استانها

تداوم روند صعودی بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در اردبیل

منتشر شده

در

توسط

تداوم روند صعودی بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در اردبیل

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته 85 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و 4 نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

شهرام حبیب‌زاده اول مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته 85 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و  4 نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز 124 هزار و 722 واکسن بوده است که از این تعداد 91 هزار و 46 واکسن مربوط به نوبت اول و 33 هزار و 676 واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین 58 بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل 374 نفر است که از این تعداد62 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، گرمی، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز، شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، سرعین، نیر و کوثر در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها